Into the Forest

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

honajz2

To je tak strašně minimalistická sci-fi, až už tu skoro ani není vůbec znát. A ona tady vlastně není ani důležitá, celý ten film je především o vztahu těch dvou sester (myslím sesterský vztah, pokud si tu náhodou někdo myslel, že dojde k incestu), které se snaží vyrovnat se smrtí otce a snaží se přežít na samotě u lesa, jelikož prý došlo k apokalypse, ve městech jde o život, ale vůbec nic není potvrzené, holky to nezjistí, všechny informace berou od několika mužů, co se tam občas objeví, ale i tak, vůbec to nemají potvrzené. Každodenní příděl jídla mají nižší, než židé v koncentráku a pak v tom filmu přijde ještě několik blbých zvratů, včetně konce, který možná má symbolizovat usmíření se se situací, ale i tak je hloupý. Do toho všeho je to taky strašně nudné a nezajímavé. Jediným kladem je tu pro mě kamera, jinak mě ten film dost štval. Už mě tyhle minimalistické festivalové postapo sci-fi, ve kterých hlavní hrdinové žijí někde v lese a vůbec nic se tam neděje, začínají pomalu štvát, protože jsou skoro všechny na jedno brdo a skoro všechny mají stupidní finále. 1* ()

JASON_X

I průměrně vnímavému divákovi musí být už při úvodních záběrech zřejmé, že tenhle film režírovala dáma, protože ženský rukopis je v nich opravdu jasně zřetelný. A teď narovinu - jen zapšklá a potměšilá ženská, lhostejná a bezohledná k mužské části diváctva, může hlavní roli obsadit tak krajně nesympatickou, protivně afektovanou pizdou, které by každý zdravý chlap-režisér svěřil maximálně roli komparsistky (Page). Její starší ségra je sice esteticky podstatně přijatelnější, ale zase má chuděra v hlavě mozkožrouta - navrhuje například, bez ohledu na nadcházející postapo nejistotu, nalít poslední benzín do elektrocentrály, aby si mohla pustit nějaké to video a muziku. I dál pak děj pokračuje v podobném duchu, takže zklamaný divák namísto krvavých půtek s tlupami zmutovaných kanibalů, nebo podobných záživných a hlubokomyslných scén, sleduje třeba chození obou dorotek po lese a sbírání brusinek, nebo jak jakoby štípají dřevo (tragikomický pohled), a tak podobně... Ale ba ne, kecám, není to zase taková hrůza... No vlastně tak trochu jo, ale... Ale jako takové alternativní, lehce psychologizující a těžce feministické postapo, je Into the Forest vcelku zajímavá záležitost, aspoň pro milce všelijakého filmového bizáru a absurdity. Upozornění: Kvůli tomuhle blbému filmu bylo nejspíš zavražděno jedno divoké prase, čest jeho památce. ()

zolo23

Podľa ohlasov malo ísť o filmovú pecku...ja som videl "iba" obyčajný "postapo" film akých som už videl neúrekom. A rozhodne lepších. Nič výnimočné sa tu nedeje, žiaden prekvapivý prvok a tak nám ostáva sledovať iba dve sestry ako sa každá s daným osudom vyrovnáva po svojom. P.S. Kto ešte nevidel kozy Ellen Page, tu má neuveriteľnú šancu :) ()

silentname

Tak je to tu. Jedno z najväčších tohtoročných očakávaní sa konečne dostalo ku mne. Nie je žiadne tajomstvo, že som veľkým fanúšikom Ellen Page a robím všetko preto, aby som si mohol pozrieť všetky jej filmy. Tento film však pôsobil ako niečo skutočne zaujímavé, nápadité a súčasne to otváralo možnosti pre skvelé herecké výkony a veľmi dobrú drámu. A úprimne, tento film ma ani v najmenšom nesklamal. Ale rovnako musím povedať, že "Into The Forest" by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov Ellen Page, v akom kedy bola. Myslím si, že takto mal v januári vyzerať The 5th Wave a všetci by sme boli spokojní. Žiadne scénky, ktoré by pôsobili silene, nič čo by malo vyvolať emócie nasilu, ale prirodzená dráma dvoch sestier, ktoré sa ocitli v skutočne nepríjemnej situácii. A jediné, čo môžem povedať je - "Paráda." Okamžite sa vieme s nimi spojiť, obe dokážeme veľmi dobre pochopiť, každá prežíva situáciu po svojom a musí sa počas filmu vyrovnávať s inými problémami. A ani v jednu chvíľu ma to nenudilo. A môže za to najmä vynikajúce tempo filmu, ktoré nikdy nejde ani moc rýchlo, ani moc pomaly. Nechá nás vychutnať si každú scénku a z uhlov, ktoré ho robia veľmi zaujímavým. Vzťah sestier je úprimný, páči sa mi ako sa dokážu samé o seba postarať a rovnako aj záverečná myšlienka filmu je vynikajúco spracovaná. Po celý čas som uvažoval čo by som filmu vytkol, a nič ma dokopy nenapadlo. Možno z niektorých scénok sú vyvrcholenia situácií trošku predpokladteľné, ale nemôžem to ohodnotiť ako mínus, lebo tak to proste je. Film nič nezakrýva, na nič sa nehrá, pôsobí uveriteľne a po celý čas ma držal v kliešťoch a nepustil. A to je signál, že sa niečo naozaj podarilo. Jediné, čo môžem na záver povedať, pozrite si to, ak ste to už neurobili. Hodnotenie: A+ ()

MontyBrogan

V situácii, kedy má zmena okolností charakter katastrofy, musí byť ťažké sa aj prispôsobiť, nieto ešte začať si niečo budovať. Ale dievčatám som v ich snahe nedokázal nedržať palce ani na chvíľu. Aj vášne každej z nich, ktoré sa v nových podmienkach praktizovali ťažšie, im paradoxne museli pomôcť vydržať. Proste príbeh zo života, len kvôli diváckej atraktívnosti zasadený do extrémnejších podmienok. ()

• Snímek byl natočen v lesích kolem řeky Campbell na východním pobřeží ostrova Vancouver a na místech v oblasti nazvané Lower Mainland, která se nachází v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Trajektt)
  • Film měl premiéru na Toronto International Film Festival v Kanadě a to 12. listopadu 2015. (AffectedFace)