Reklama

Reklama

Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

(více)

Videa (27)

Trailer 2

Recenze (227)

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Kvůli scénám na vodě stojí za to film vidět, ale jinak mi tyhle filmy připadaj čím dál víc stejný. Postavy nebyly moc dobře prokreslený ani zahraný a žádná mi k srdci nepřirostla, takže z toho bylo jen neosobní sledování pár šílenců, kteří se snaží neumřít. Film nepotápím jako naprostou kravinu jen proto, že to je podle skutečný události. Kdyby nebylo, tak bych něco takovýho považoval za krajně nepravděpodobný. Jo a pokud vyrazíte do kina, tak se vykašlete na 3D. Vůbec tu není potřeba a ztmavuje už tak tmavý scény, takže budete prd vidět. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Nebylo to vůbec špatné, tři hvězdy jsou dobré hodnocení. Jen to bylo ze začátku poněkud zprotahované, ona romatnická linka tam prostě hollywoodsky být musela, ačkoliv byla zbytečná a kdyby se to více zaměřilo na onu záchranou akci samotnou, nebylo by to myslím ku škodě. Skoro čtyřicátník Pine byl jako vyklepaný klučina... no.. přestárlý, ale jinak to celkem klapalo. Polenem po kebuli tvůrcům naprostý nesmysl s konáním na molu s auty a světly, protože celé město, všichni mazáci od móře a nikoho to netrkne? Tak proč tam jezdili? Kochat se v zimě tmou nad mořem? To snad byl největší WTF? moment filmu. A dalším překvapením je, že Casey se naučil mluvit a neskuhrá, šokující. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem nepochopil už jen fakt, že tvůrci angažují dva charismatické chlapy (Eric a a Ben ), kteří mají nakonec v celém filmu max 10 minut, z toho postava Bena je absolutně zbytečná a hlavní hrdinství svěřej smetákům, kterým bych nevěřil ani to, že by dokázáali zachránit sluničko sedmitečné před pádem z pampelišky. V příběhu je originality jak v prdeli cukroví. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Disney ma celkom prekvapili, že sa postarali o produkciu tohto filmu. Musím povedať, že je to celkom netradičná voľba filmu, ale to je téma na inokedy. Musím povedať, že som od filmu očakával dobré dobrodružstvo podľa skutočnej udalosti a reálne som ju tu asi aj dostal. Musím povedať, že sú tu veci, ktoré sa mi veľmi páčili a to najmä Casey Affleck ako Ray Sybert. Veľmi inteligentný a človek s dobrými nápadmi, no súčasne akosi nepopulárny medzi posádkou. Ale možno táto noc zmení celý jeho život. A rozhodne je vo svojej role náhradného kapitána výborný. Efekty sú vo filme veľmi obstojné a musím povedať, že ma film veľmi dobre presvedčil o tom, že sme na šírom mori a bojujeme o život. A to veľmi uznávam, lebo s efektami je to často ťažké presvedčiť ľudské oko. Ale "The Finest Hours" to zvláda veľmi dobre. Páči sa mi aj priateľstvo medzi našimi štyrmi záchranármi a majú veľkú charizmu. Film však trošku zlyháva v rámci postáv a to najmä medzi našim hlavnými hrdinami. Sú podaní ako v Disney filme. A to je trošku problém, že človek cíti, že štúdio chcelo podať tento príbeh a so svojimi postavami. Žiadne fajčenie, alkohol či nadávanie. A občas mám pocit, že by to tomuto filmu dvihlo trošku chuť. Pôsobil by uveriteľnejšie. Čo sa love story týka, tak tá mi bola maximálne ukradnutá a nemal som pocit, že reálne tomu niečo pridala. Ale ešte pochválim záverečnú scénku s rozsvietenými svetlami áut. Ale aj tak je to jeden z niekoľkých momentov, ktoré môžete predpokladať, že prídu. Nie je to otravné ani nič, len čakáte kedy tie momenty prídu. Aby som to zhrnul, "The Finest Hours" je podľa mňa schopným filmom s veľa dobrými momentami, no nemyslím si, že je to film, ktorý by nás posadil na zadok. Atmosféra v tankeri je skvelá, a rovnako aj v závere je skvelé vidieť čln s 36-timi ľuďmi. A film má veľmi dobré efekty. Ale s nezaujímavými postavami a predvídateľnými momentkami je toto film, ktorý je dobrý, ale asi by som sa k nemu už viac nevrátil. Hodnotenie: B ()

mirekem 

všechny recenze uživatele

Převyprávěná událost jednoho únorového dne roku 1952. Velmi dobře převyprávěná, pro znuděnce nuda, pro ty, kteří si dokážou to dobrodružství prožít společně s těmi na plátně, jako já... Výborná zábava. Herecky tam nebylo nic moc co hrát, ono taky v kterém katastrofickém bijáku ano, nicméně Casey Affleck a Ben Foster opět potvrdili, že patří mezi současnou hereckou extratřídu, která nezklame. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (11)

  • Během skutečné akce záchranná loď opravdu přišla o kompas během překonávání mělčiny před přístavem. Přesto v akci pokračovali a dokázali se také vrátit. (Jarek572)
  • Když Miriam (Holliday Grainger) požádá Bernieho (Chris Pine) o ruku v tančírně, zpěvačka právě zpívá píseň „Vaya Con Dios“. Chvíli před tím se na obrazovce objeví titulek „únor 1952“. Ve skutečnosti byla první nahrávka této písně pořízena teprve v prosinci 1952, kdy ji nazpívala Anita O'Day a v následujícím roce nahráli mnohem známější verzi Les Paul se svou manželkou Mary Ford. (Tezko_rict)
  • Pro záběry zimní bouře na stanici Chatham použili filmaři sněhová děla, což je stálo nemalé peníze. Tři týdny po ukončení natáčení oblast zažila největší sněhovou nadílku za mnoho posledních let. (Jarek572)

Reklama

Reklama