Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Hapretor

Nebudu u tohoto nedotaženého paskvilu ztrácet čas psaním, co se mi líbilo a co ne ... nestojí mi to za námahu ... napíšu jen: AssVengers - End of Shit ... ()

Kopi1

Pro mě největší epické finále v celé kinematografii, takto brilantně provedení 11leté ságy jsem opravdu nečekal a jenom s úžasem jsem se nechal unášet po 3 hodiny. Je vidět, že bratři Russo jsou velkými fanoušky Avengers a snaží se fanouškům naservírovat vše co se dá. Finální bitva je exkluzivní a se všemi hrdiny, které jsme dosud potkali (to mi udělalo největší radost) a spolu s parádní hudbou je to vše, co si může fanoušek přát. Vtípků bylo akorát, v průběhu filmu se opravdu nenudíte a jste zvědavý, jak se vše vyvine. Vracení se do minulostí bylo vymyšleno také super, v této části se nesmí moc přemýšlet jak je tohle možné atd a prostě sledovat a užívat si útržky z ostatních filmů, protože to je to, co nás dostalo takhle daleko. Jediná věc, co do filmu moc nepasovala, byla Captain Marvel, která je prostě příliš silná a tvůrcům nezbývalo nic jiného než ji na úvodu přivítat a poté ji poslat na celý film pryč a vrátit ji až na konec bitvy. O Endgame bych mohl napsat skutečně celou esej, protože nevím, jestli se někdy dočkáme ještě něčeho takového. Na filmu jsem nenašel žádnou chybu a vše bylo vymyšleno perfektně. Na závěr bych chtěl říci, že takhle se mají dělat akční scény s tím největším padouchem ve vesmíru, vymačkat z toho vše co se dá a dopřát fanouškovi skutečný zážitek (suck it Night King). Epická sága je u konce a lépe ji podle mě zakončit nešlo. Po Pánovi Prstenů pro mě nejlepší sága. AVENGERS ASSEMBLE! 11/10 ()

aslavey

Epičtejší to asi už být nemůže. Infinity war byla perfekní. Endgame je dokonalá. To nejlepší završení jedné filmové éry. Chápu i ty větší rozpaky. Filozofii nahradilo skákání v čase a s tím spojená nostalgie. Ale to právě dohromady dělá tu nejlepší zábavu v dějinách kinematografie. Celý tři hodiny jsem se bavil. Některý hlášky a jejich použití se dostalo na hranu, ale ani jedna nebyla zbytečná. Thor Lebowski, Back to the Future, Smrt, Zmar, Naděje, Captain Marvel. ()

Raziel_cz

Infinity War byl vesmírný Barbar Conan. Endgame jsou časoprostoroví Dannyho parťáci. Má to svoje problémy – z Thanose je úplně jiná, mnohem méně zajímavá postava, Captain Marvel devalvuje oběti všech ostatních, mělo by to větší drajv, kdyby to z Dannyho parťáků zkopírovalo i plánovací pasáž a trestuhodně tomu chybí scéna, ve které by si Rocket a Star-Lord podali ruce jako Dutch a Dillon v Komandu ("Quill, you sonovabitch!"), ale to vlastně ani problémy nejsou. A i kdyby byly, naprosto by je převálcovalo všechno ostatní – DÁL SPOILERY! – začátek s Hawkeyem, začátek s Iron Manem, skok o pět let do budoucnosti, Ant-Man v postapo New Yorku, tlustej Thor, přerostlej Banner, cokoliv se Spider-Manem, návraty k událostem z minulých filmů, finální bitva dalece překonávající cokoliv, co jsme v marvelovkách dosud viděli – kapitán America s Thorovým kladivem je nejvíc epická věc ve vesmíru... Čekal jsem, že to bude monumentální. Nečekal jsem, že to na mě bude fungovat až takhle moc. Není to lepší než IW. Ale zábavnější a emotivnější? No kurva! Tohle rád uvidím znova. Skvělý zážitek a skvělé zakončení. A skvělý setup pro Jamese Gunna. Fat Thor and the Guardians of the Galaxy? Nemůžu se dočkat! ()

Cinematrix

Na objektivní komentář Avengers: Endgame je potřeba se alespoň trochu pohybovat ve vodách Marvelu. Někdo tu píše, že se to snaží být za každou cenu zábavné, což je pravda jen z poloviny, protože humor tu samozřejmě byl, ale samotný film měl téměř tři hodiny, a to nelze bez úhony ustát bez špetky toho humoru, který o to víc evokuje dramatické části. Co se týče samotné akce, bylo jí o něco méně, než v Infinity war, ale to bylo jedině dobře, protože nakonec bychom se dostali do takového stádia, že se bude na plátně každej s každym řezat helma nehelma a nemusíme chodit do kina, nýbrž spíš k psychiatrovi, kterej bude řešit naše trauma z války, která se nazývá kino. Už takhle mi stačí, že jsem zralej na léčení z pár zfilmovanejch rodinejch dramat od Viewegha, kde mi naopak humor dost chyběl. ()

SpeedyCZ

Díky delší stopáži to mělo pár hluchých míst, takže je to o něco málo slabší než Infinity War. Nicméně jsem to viděl v Imaxu a náramně jsem si to užil. :) ()

Luk Skywalker

Tak a je to tady - konec jedné epochy MCU. Nejdřív k tomu všemu okolo, co se psalo: opravdu není třeba vidět všech 21 předešlých filmů, já viděl 13 a vybral jsem dobře, protože mi nic nechybělo (spíš přebývalo :-)). Dále ten hype jakoby by se měnily dějiny kinematografie (a opravdu se nemění), ale přesto je to jiné a rozloučení s původními filmovými Avengers (nevěřím, že další Avengers nebudou, i když to tak vypadá, ledaže by to točili ve stylu Captain America: Občanská válka). Je to opravdu zdlouhavé a je zde méně vtipu i akce než jsme z dřívejška zvyklí a proto se za 10 minut vyřeší Infinity War a pak se první hodinu jen kecá. Postavy, které skončili v prachu vám ani nechybí a ti co zbyli si vystačí, schopností mají dost. Až se nakonec všichni sjednotí ve "Avengers Assemble", tak to je digitální mrník, který se zde na ČSFD, tak rád kritizuje. Nebyl by to Marvel, aby zde nebyly logické kopance (každý kdo během sledování nevypne mozek a přemýšlení něco objeví) a zpochybnil bych cestování v čase, které se neopírá o žádnou regulérní vědeckou teorii, které o tomhle tématu máme, radši si vytvořili svou vlastní "hypotézu". Nejvíce baví Thor, který už vlastní film mít nebude, ale bude hostovat jinde ;-) a zajímavý je i Hulk (tam by mě zajímalo, co dál s ním bude). Film je poplatný době a jsou zde krátké vsuvky jak o pohlaví, tak rase - za mě je to dost násilné. Ale beru to jako důstojnou tečku a teď se ukáže v dalších filmech jak tlustá je nebo jestli z ní nakonec bude jen čárka v souvětí MCU. ()

Krchy

Docela jsem se toho obával, po tom, co se stalo třeba se Star Wars nebo Hrou o trůny, ale bylo to takřka dokonalé. Příběh mě opravdu překvapil, vyřešili to s přehledem, Thanos je super záporák, depresivní úvodní hodinka také nemá chybu a závěrečná řežba je natočená přehledně a s citem. Slyšel jsem výtky, že těch postav je tam už moc, ale vůbec mi to nepřišlo. A některé scény byly opravdu libové - za mě nej souboj tří s Thanosem, kladivo a návrat všech Avengers. Tady opravdu platí, že jde o finále se vším všudy, nejlepší Marvelovka. ()

gumbo

Pro mě zůstane tenhle film nejvíce v paměti tím, že dokázal to, že lze stále udělat kampaň, která toho o ději filmu neřekne prakticky nic. To se tady stalo a já se těšil po skvělé Infinity War, jak to vyřeší, protože se nabízela spousta možností. Rusoové si bohužel vybrali tu nejjednodušší a nejohranější z nich. Film se snaží skrze proslovy divákovi vysvětlit, že tady se chyby jiných opakovat nebudou, tady to je vědecky podložené (urážka Návratu do budoucnosti mě zní v uších ještě teď - styďte se!), aby se nakonec na všechny vědecké kecy vykašlal a nechal je plavat, protože si to žádá děj. Děj, který nám musí přinést další bitvu, která se sice tváří jako lepší a větší než byla ta v Infinity War, ale je to jen slabý odvar toho co jsme viděli minule. V ruku v ruce s tím je ponížen i Thanos, který se stávám dalším generickým záporákem a ta tam je jeho motivace i charisma, kterým si získal předchozí film pro sebe. V druhé půlce je navíc přemíra postav tak veliká, že to je až nesnesitelné. I přes všechny výtky se povedlo udržet tempo a 3 hodiny utečou jako nic. A rozlučka s některými hrdiny se podařila celkem obstojně. Je to však proti Infinity War jasný sešup dolů a pro mě osobně zklamání. - I´m Thor, lord of gaučing - 70% ()

strikeman

Ani velkolepé, ani osudové, ani úctyhodné vyvrcholení první etapy MCU. První dvě "emo" hodiny zbytečně roztahané, logické aspekty příčin a důsledků cestování časem jsou nevěrohodné i pro žáka základní školy, humor sem tam funguje, ale v předchozích marvelovkách jej bylo více a byl údernější. Čekal jsem také osudovější úlohu Captain Marvel - na konci předchozího dílu bylo jasně avizováno, že to bude ona, kdo nakonec obrátí misky vah na stranu dobra. Osudovost a naléhavost Infinity War je ta tam. V mých očích tedy End Game nepřekonalo Infinity War (leda finančně) ... 65% ()

misa_laska

Upřímně "velkolepá" bitva na konci mě nebavila a ztráta Ironmana (fňuky fňuk) a tak musím celkové hodnocení bohužel na 3 hvězdy. ()

Heavyman

Vrchol "popkultůry" dnešního světa. Dvě a půl hodiny sebelítostivý užvaněný odrhovačky, otáčející se dozadu, která nakonec vyvrcholí dvacetiminutovou bitkou, všeho a všech v nepřehledném mrdníku. Jakmile se začne vracet děj a cestovat v čase, dochází k narušení veškeré logiky a pohádka by se mohla stále točit dokola a dokola. Pochopitelně jde hlavně o zábavu,ale nějaký zázrak jsem opravdu neviděl. ()

derek007

Vyčítat Avengers, že by to všechno mohli vyřešit 100x líp a jinak je nesmysl. Naučil jsem se tyhle věci za celou tu dobu přehlížet, ale KONEČNĚ se mi podařilo přes to přenést úplně. KONEČNĚ jsem si užíval film jako celek, nejen jednotlivé části. Je jasný, že jako samostatný film Endgame neobstojí, ale KONEČNĚ jejich drámo oblouk cítím a nejsou pro mě jen mrtvolnými postavami. KONEČNĚ se mi nechtělo spát, protože tříhodinový monstrum uplyne během lusknutí prstu.Silné 4* ()

BOURQUE

U „recenzii“ prvej časti tohto príbehu som napísal: „Alebo ako to povedal môj kamarát: „Čo je piesok, tak by mal zostať pieskom. Čo je popol, nech zostane popolom.“ Uvidíme, ako to dopadne.“ Tak teraz sme to konečne videli a myslím si, že budú ľudia, ktorí s výsledkom, ktorý je kompromis, nemusia súhlasiť. Posledné záverečné dielo veľkého príbehu, postupne budovaný v priebehu 10 rokov, obsahuje všetko, čo od toho na dnešné pomery a dostupnej techniky očakávame. Veľká porcia zvláštnych efektov, PC tuning na 1000%, príbeh s niekoľkými zvratmi, obetavé a oddané herecké výkony a jeden veľký záverečný boj. Ale keď rozoberieme na kúsky ten trojhodinový pasáž (ktorý ako celok „paradoxne“ funguje pomerne dobre, je napínavý a dynamicky vyvážený), tak predsa len nájdeme zopár vecí, na ktoré by podľa mňa režisérska dvojica mala dať väčší pozor. Aby som spomenul dve z nich: 1) Samotné vyriešenie toho, aby „všetko bolo také, aké to bolo predtým.“ Dalo sa predpokladať, že to bude založené na „Back to Future“, ale to, ako to nakoniec spravili, už len z hľadiska teórie, mi príde „trošku prehnané“. Na jednej strane sa mi páčilo, ako sa snažili jednotlivé kúsky z predchádzajúcich filmov využiť (prípadne spojiť) a predovšetkým to považujem za pekné gesto (úcta a spomienka). Na druhej strane však mi príde, že nie vždy sa to poradilo dobre (napr. prvý Avengers) 2) Postava Thanosa – kým v „Nekonečnej vojne“ jeho postava dostala dostatočnú pozornosť, tak tu, až na záver samozrejme, má málo priestoru. Keď už sme pri záveru, ten záverečný boj je veľkolepý, ale čakal som, že bude trošku dlhší a hlbší. Z hľadiska hereckých výkonov v podstate nemám čo vytknúť, R. Downey Jr., Ch. Evens, S. Johannson a J. Renner u mňa berú všetko, o humor sa postará Ch. Hemsworth a „Rocket“. Pozornosť pre jednotlivé postavy je rozložená rovnomerne. Srdce mi krváca, že pre trojicu ikonických postáv to bol posledný film (pekná a dojímavá rozlúčka na konci „Proof that Tony Stark has a Heart“ a hláška „I am Iron Man“ (pekná spomienka na prvý Iron Man) mi ešte dlho zostanú v pamäti). Ale je jasné, že pre budúce pokračovanie tejto ságy to museli spraviť a hlavne museli ukázať, že ani Avengers nie sú „nesmrteľný“. A tu zostáva otázka. Ako ďalej? Čo je možné vymyslieť z hľadiska technického riešenia (veľkolepé efekety) a hlavne z hľadiska scenára/príbehu, čo sme ešte doteraz nevideli? Tieto veci budú kľúčové do budúcna, keď Marvel Studios chce udržať nejakú kvalitu a aby nespadol do jamy seba opakovania. (Peniaze by nemali byť na prvom mieste.) Záverom chcem povedať, že na tento film (a tu mám na mysli aj „Nekonečnú vojnú“) ešte dlho budeme spomínať, pretože aj keď sa to nepáči, alebo áno, tak istým spôsobom so svojou mohutnosťou, veľkoleposťou, technickými prvkami, príbehom a počtom áčkových hereckých postáv trošku rozšíril tie hranice kinematografie, o ktorých sme mysleli, že sa už „nedajú“ rozširovať (schválne však nechcem porovnávať s trilógiou LOTR). Filmy, ktoré pre podobné nadchádzajúce snímky budú veľkou inšpiráciou. PS.: Challenge for DC is real! Osobné hodnotenie: 89% (****) () (méně) (více)

agassi68

Dlhé, predlhé defilé všetkých marveláckych latexových superhrdinov určené násťročným, ktorí to aj náležite ocenili. Za mňa palec nadol.. ()

Ombak▼Penari

Čím víc hrdinů, tím méně člověka zajímají. Zakončení dekády filmových Avengers je tak poněkud přeplněné a přitom o jednotlivých hrdinech nic neříkající. Možná to vadí jen mě, ale při vzpomínce na první Avengers nebo Winter Soldier celkem o desítce postav nemohu říct, že by mě ta nynější totální změť hrdinů a akce ještě nějak oslovovala, že bych žasl nad neotřelými scénami, že bych zažil jedinou zimomřivku v nečekané události nebo mě třeba nějak výrazněji zasáhl závěrečný doják. Oceňuji tak pouze chytře zakomponované návraty do různých událostí z předcházejících filmu a setkání s mrtvými postavami univerza. Jinak nic moc pro mě. ()

CyriC

Průměrná akční chujovina se zadkem Scarlett Johansson. Bohužel Scarlett tam zase tak dlouho není a tlustej Thor to nezachrání. Žádné zajímavé nápady, nula kreativity. Jen efekty, výbuchy a velcí borci. Nejhorší ze všeho je ale Mary Sue v podobě Captain Marvel. Ta sice v 95% filmu vůbec není, protože by tak ztratili všichni ostatní superheroes smysl, ale v posledních 5 minutách se zázrakem vrátí a natrhne Thanosově armádě prdel. Jděte s touhle Deus Ex Femina do prdele. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu