Reklama

Reklama

V zajetí kouzel

(seriál)
Trailer 2
Drama / Mysteriózní / Fantasy
USA, (2015–2020), 47 h 15 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Hrají:

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(65)

Seriál V zajetí kouzel, inspirovaný bestselerovou knižní řadou spisovatele Leva Grossmana, sleduje Quentina Coldwatera, nadaného, ale nešťastného dvacátníka, posedlého sérií fantasy románů o kouzelné zemi Filorii, které četl v dětství. Jeho nudný život se změní, když se nečekaně dostane na tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Kouzla však Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že fiktivní země z jeho snů skutečně existuje, ale je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (71)

Ashar 

všechny recenze uživatele

Filmy typu The Magicians mám rád a dokážu jim i nějakou ptákovinu odpustit. Je to i v tomhle případě v Brakedebilis, kde by se měli žáci učit nějakým kouzlům, ale připadá mi to jako by se vůbec neučili, jen stále dělají blbiny. Snad se něčemu přiučím v dalších dílech a nějaké to abraka dabra ještě odkoukám. Zatím odpouštím a dávám plný počet. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"SMRT JE TAK PROSTÁ A ŽIVOT TAK SLOŽITÝ." Tak jsem to zvládl, neuvěřitelné, 5 sérii po 13 dílech a přitom po prvním díle(ch) bych na úspěšné pokoření nevsadil ani zlámanou grešli :-) Je vlastně s podivem, jak to všechno SYFY s evidentně nedostatečným rozpočtem dokázalo skoulet a ty prachy v seriálu chybí, ne že ne (s pořádným rozpočtem by to mohla být teprve jízda!). Za to je v něm tuna vyloženě vynalézavého klení všeho druhu a různých poťouchlých nápadů, které drží pozornost až do finále (obsahujícímu jednu velkorysejší animaci) a finito... Já si dokonce zvykl i na herecké obsazení, které mi od začátku přišlo kompletně velmi otravné a kdyby náhodou v budoucnu přibyla ještě další série, budu se o ni čile zajímat :-) ()

Reklama

RedRose 

všechny recenze uživatele

Celý seriál byl i přes spoustu výhrad moc fajn. První série byla nejlepší, potom se to pořád motalo kolem průměru až lehkého nadprůměru, ale poslední série už byla podprůměr. Takový málo zajímavý slepenec spousty nápadů, které byly chaoticky pospojovány. Celá zápletka s temným králem a pochroumanou magií stála za prd. V podstatě 3 série to byli kouzelníci, kteří nemůžou normálně kouzlit a to bylo už fakt otravné. Taky mi vadilo, že naši hrdinové v podstatě celou dobu jen prohrávají a skutečných úspěchů tady bylo moc málo a každé finále i přes relativní úspěch, byl vlastně větší prohrou pro další sérii. Quentin nebyl mou nejoblíbenější postavou, ale v poslední sérii bylo strašně moc znát, že tady chybí ten, který držel tu hlavní linku pohromadě... Jako celek: 71% ()

HonzysKISS 

všechny recenze uživatele

Všichni o seriálu říkají, že je to dospělejší Harry Potter, jenomže já bych to zase tak moc nepřeháněl. Dospělé na tom je max to, že se v tom pořád mrdá. Ale že by to bylo nějak moc temnější se až na dva díly říct nedá. Připomínalo mi to spíš seriál Heroes, akorát pro mladší publikum. Pro děti to není, to je pravda, ale pro dospělé taky moc ne, prostě je to pro teen diváky. Ani ty kouzla tu moc nejsou a když už se nějaké objeví, tak je spíš k ničemu. Čekal jsem od toho něco víc. Také je vidět, že je to natočené na nějakou levnou kameru. Každopádně abych jenom nehejtil, tak je v tom fajn humor, občas jsem se příjemně zasmál. Postavy mi zase tak nesympatické nepřijdou (jak všichni píšou), je to v pohodě parta. Především ta blondýna, ta je fakt kus. Díky ní jsem u toho (ne)vydržel. Příběh mě taky zaujal. Skupiny čarodějů jsou fajn, ale zatím bohužel nevyužity. Svět podobné Narnie je super. Někdy bych to rád dokoukal, ale na tohle musím mít asi přímo náladu. Je to spíš pro holčičí publikum. První série mi stačila. Za bloncku dávám 69/100 ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Krásna ukážka toho, ako sa dá niečo ľahko pokaziť. Prvá séria ešte celkom ušla - zaujímavé vytvorenie čarodejníckeho sveta i so všetkými tými pravidlami a tajomstvami Filorie. No ďalšie série začali tieto solídne základy čím ďalej tým viac narúšať, až sa z toho stal paškvil pre nevybúrených pubertiakov. Len sem-tam náznak svetla, napríklad tá časť kde zostarli a prežili celý život. Podpriemer. 40/100 ()

Galerie (1 090)

Zajímavosti (6)

  • V epizodě osloví knihovnice příchozí Margo (Summer Bishil) jako Janet, což je narážka na změnu jména oproti původní knižní předloze. (karol_)
  • Předloha poskytuje pohled na Quentina (Jason Ralph) v 17 letech, zachovalo se tak prostředí, ale celkový obraz je přizpůsoben o periodu 3 až 5 let. Coldwater se tedy nechystá nastoupit na vysokou školu (undergraduate), nýbrž pokračovat ve studiu. (ČSFD)

Reklama

Reklama