Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (Cinemart)

PauloZ

Oproti prvnímu dílu to lehce strádá, ale aj tak je to solidní odvaz, který prostě baví už základním obsazením. Absolutní popírání zákonů o osobním vlastnictví a soukromí, občas zarazí, ale je to prdel. Neřešte nic a jen se bavte. Výchovné praktiky Maca a Kelly jsou zábavné a věřím, že se v nich může najít spousta dnešních mladých rodičů :-) Spokojenost. 3,5* ()

Wacoslav1

Dlouho očekávané pokračování komediální pecky rozhodně nezklamalo, ale jak už se dalo tušit podle trailerů, tak se jedná do velké míry o recyklování úspěšného prvního filmu, takže si opět zopákneme například vtípek z airbagem. Naštěstí můj oblíbenec Seth to svými kreacemi táhne víc než dostatečně, takže jsem se pořád bavil celkem obstojně a Chloe jako správně zkažená holka rozhodně nezklamala a vytvořuje k Rogenovi dobrý protipól. Takže jednička zůstává nepřekonaná a téma už je vycucnuté dostatečně, takže tohle je celkem fajnová dvojka, ale Sousedy 3 už prosím radši ne. To už by bylo vaření z vody.65% ()

eraserhead666

Tohle byla docela šmíra. Razantně slabší než jednička, prakticky (až na ojedinělé výjimky, jako třeba klaun) bez vtipu, ten nahrazují jen trapné pokusy o něj. Konec dost ve stylu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, vyloženě kazí původní povahu celé myšlenky. Celý ten původní zábavný námět tohle pokračování poslalo úplně do kopru. Dokonce i v jedničce skvělá Rose Byrne je tady v podstatě jen trapná. Pořád je ale lepší než Chloë Grace Moretz, ta je naprosto tragická. Moc filmů v její "dospělosti" jsem s ní neviděl, ale řekl bych, že patří k těm případům dětských herců, u nichž se věkem ty schopnosti a um vytrácejí. To co předváděla tady bylo naprosto nesnesitelně otřesné. 1.5* ()

Slasher

Klasická dvojka, o něco slabší sranda a story na stejný brdo. Pár gagů debiláckýho humoru (jak to mám rád) zaboduje, Rogen-Efron baví, ale patosu bylo moc, rozhovory pipek jsem moc nedával a hlavně - slova "sexist" a toho č*ráckýho podtónu silných nezávislých žen ruku v ruce se současnou přeháněnou LGBT propagandou... tu bylo trochu příliš. ()

Stanislaus

Pokračování Sousedů neztrácí nic oproti prvnímu dílu, který nabídl celkem svižnou a lehkou letní zábavu k odreagování se. Jde sice na jednu stranu o průměrně natočenou komedii s jednoduchým scénářem, nicméně na druhou stranu jsem se nejednou opravdu od srdce zasmál, což je u tohoto žánru nejdůležitější. Samozřejmě došlo i na pár okatých moralizujích mouder, ale to vem čert, jelikož to dnes najde člověk téměř všude. Nejvíce mě odbouraly scény alá Mimoni a pokus o útěk z garáže. Zkrátka obstojný druhý díl, který v rámci genderové rovnováhy nabízí tentokrát více ženských hrdinek, které však ani náhodou nezaostávají pozadu za mužským obsazením a řádně hlavním hrdinům zatopí pod kotlem. ()

• Rose Byrne (Kelly), jejíž postava ve filmu čeká druhé dítě, byla těhotná i ve skutečnosti. (Stanislaus)
  • Jeden z plakátů k filmu je parodií na plakát ke Captain America: Občanská válka (2016), který šel do kin téměř ve stejnou dobu, a ve kterém jsou rovněž dva týmy bojující navzájem proti sobě. (Stanislaus)