Když mladý ambiciózní právník Ben Cahill (Josh Duhamel) přebírá kauzu jedné významné farmaceutické firmy, netuší, jakému dramatu bude muset čelit. Stane se nechtěným aktérem nemilosrdného boje mezi zkorumpovaným šéfem firmy Arthurem Denningem (Anthony Hopkins) a jeho obchodním partnerem Charlesem Abramsem (Al Pacino). Ben se ocitá ve smrtelném nebezpečí a pokud chce přežít, bude muset co nejrychleji odhalit pravdu. (Magic Box)

slunicko2

Těžkopádný akční thriller. Hvězdičku navíc za obsazení: 79letý Anthony Hopkins (šéf farmaceutické firmy Denning), 76letý Al Pacino (Benův šéf právnické kanceláře Abrams), 44letý Josh Duhamel (právník Ben), 28letý Glen Powell (Benův kamarád, právník Doug) a 46letý Byung-Hun Lee (účetní, nemocný asijský vrah). ()

DonBraso

Těhle filmů s lechce ponurou atmoškou v thrillerovém kabátku není zrovna už moc a ještě když člověk mrkne na casting,tak jako fanda Ala si to pustit zkrátka musí.Je zvláštní,že mi vcelku to rozložení postav dost vyhovovalo,kdy starý veteráni jsou tu spíše jen tím pozádím a všechno se to hrne na dvě ženský a průměrného Josh Duhamela.Náměť určitě není nic nového pod sluncem,ale jak jsem psal,jsem rád,že vůbec je.Co je bohužel průser,že Shimosawa chtěl trochu experimentovat a odlišit průběh a look filmu.Jsou tam dvě scény který jsou tak neskutečně kravský,že si říkáte proč tam jsou.Jako zalepit si lepidlem ránu na břiše je vážně někam spíše do parodie,než do seriózního filmu,kterým chce být,ale scenář občas dělá jednu ďouru ke konci za druhou a chce vymodelovat moment velkého překvapení.To se všechno dá nějak snést,zvraty jsem čekal,ale bohužel je to stále jen průměrnou třešinkou,která je ze strany už silně okousaná.Popravdě z tohohle filmu mohlo vzejít mnohem více,možná právě takové zklamání pro ostatní.Když řeknu,že v jeden moment jede kameraman takovou elipsu na detail,tak už víte čím chtěl Shimosawa upoutat.Chtělo to bohužel osvědčeneného režiséra,protože herce na to měl. ()

Saxos

Zmatek nad zmatek v tak nudném zpracování, že bude úspěch, že neusnete i ve stoje. Zápory: tak očividné zvraty jen tak někde neuvidíte; lákačka na duo Hopkins a Al; tohle ani na levné DVD. Update rok 2023: ještě jedna stopážově velmi dlouhá zkouška, ale hodnocení zůstane stejné. Šit to není, stejně blé. ()

malylada

Velmi špatně napsaný scénář, který zapříčiňuje všechny negativa filmu. Ani herecké obsazení nemůže film spasit, neboť většina herců dostává minimum prostoru nebo jsou naprosto zbyteční. Obsazení Duhamela se vůbec nepovedlo a jen podtrhává nevýraznost hlavního hrdiny. V první půlce se nic nestane a v té druhé pár slaboučkých zvratů. Vše strmě padá do průměrnosti a něco je špatně, pokud se stává nejlepší scénou svádění v kuchyni k sexu.......4/10 ()

sedm.1

Misconduct je především tuctový thriller, který tedy na jednu stranu určitě nenudí, a to především díky svižnému spádu a několika zajímavějším zvratům, na druhou stranu se ale snaží být chytřejším a výraznějším, než tomu ve skutečnosti pak je. Já osobně jsem od toho tedy čekal více toho právnického dramatu, na který se tu ale v podstatě dostane opravdu jen hodně, hodně okrajově, a spíš se to celé dost neoriginálním způsobem orientuje na klasickou krimi naháněčku, která ovšem jak už jsem se zmiňoval, sice nenudí, ale nápaditosti a efektnosti také zrovna příliš nepřinesla. Hodně mi tu jinak chyběla jakákoliv atmosféra a stylovost, v obou případech zde tvůrci ale zcela selhali, což považuji ovšem za velký problém, neboť zrovna prostě tyto typy filmů bez těchto aspektů vůbec nefungují, respektive nedokážou pak přinést ten potřebný žánrový efekt. Dost jsem očekával i od výrazného obsazení, nicméně ani to to pravé potěšení nedodalo, Hopkins s Pacinem tu paběrkují jen chvilkama po pár minutkách, Malin Akerman se tu též moc neohřeje, Byeong-heon Lee tu je zcela nevyužitý a bohužel u Joshe Duhamela jsem se již poněkolikáte přesvědčil, že prostě v hlavní roli nedokáže film ani náhodou utáhnou. Ve výsledku tak jde zkrátka o sice poctivý krimi thriller, který určitě neurazí, ale jelikož je skutečně hodně nevýrazný, tak jednoduše právem zapadá do velice šedivého průměru. ()