Reklama

Reklama

Barry Seal: Nebeský gauner

  • USA American Made (více)
Trailer 1

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla a rutina amerických vnitrostátních letů ho čím dále víc ubíjí. I proto nadšeně skočí po nabídce „náhodného kolemjdoucího“, z něhož se vyklube agent CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Barryho čekají sexy přelety nad základnami kolumbijských narkobaronů, ze kterých pořizuje bohatou fotodokumentaci, nutnou pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat takhle naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy? A proč se zároveň nestát informátorem DEA (Národní agentura pro boj s drogami), která má v oblasti také své specifické zájmy? A proč se rovnou nezapojit do jedné z největších tajných operací, které kdy americká vláda posvětila? Barry to prostě hraje na všechny světové strany a jde mu to víc než skvěle. Už dávno se přestal nudit. Má krásnou ženu, topí se v penězích a vůbec si nepřipouští, co se stane, až se tenhle domeček z karet zhroutí. A on se jednoho dne zhroutí. (Cinemart)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (540)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Další film, kde Tom Cruise prostě září. Možná tomu pomáhá i to, že je to na motivy skutečných událostí. Začíná jako obyčejný pilot, a nakonec se z něj stane hybatel obchodu drogových kartelů v jižní Americe. Postupně se vypracovává, a na to se mu nabalují i starosti. Nejdřív jen fotí, a pak začne vozit i zbraně, drogy a lidi. Taky si tím zajistí pohádkové jmění, ale každá pohádka někdy končí... Rozhodně tam jsou skvělé letecké kreace. Je to i dost doplněné o dobové záběry. "To je Bílý dům?" ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Na co všechno by tenhle jinak sympatickej bezpáteřák asi tak kývl?  "Budeš nám do států dopravovat malý děvky" -- "Fajn, hoši, ale shodím je na Floridě do mangrovů a tam si je seberte"  Mám rád tyhle amorální jízdy, nedávno mě podobně bavil Eastwoodův Pašerák na stejný brdo.  Barry Seal byl ale větší kabrňák a jeho cesta za dobrodružstvím a návratem erekce jest lemována  větším zápalem pro věc kohokoliv, kdo si řekne a zaplatí. Bavily mne zejména scénky s přehazováním prachů vidlema a švagrův konec, ale jinak jsem u žádného vytržení moc nebyl, anžto mám prostě raději příběhy zemitějšího rázu než podobné mlácení prázdné slámy, byť orámované pěknou hudbou a retroatmosférou. A když už,  tak víc fantasy, jako třeba tenkrát když v Holywoodu... ()

Reklama

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Po Mumii jsem byl z Cruise trochu rozpačitý, ale tohle mu sedlo naprosto dokonale. Neuvěřitelný a šílený příběh Barryho Seala v krimi komedii, od které moc nečekáte, ale hned si vás získá. Bavil jsem se královsky celé dvě hodiny, a i když u filmu nebudete hystericky bouchat smíchy, nonstop úsměv od ucha k uchu vás rozhodně nemine. Humor je volen inteligentně, a protože se jedná o vcelku neuvěřitelný životní příběh, skvěle tam padne. Trochu to připomíná třeba Pot a krev. Je to šílené, je to akční i dobrodružné, je to podle skutečného příběhu, jsou tam drogy, zbraně a prachy, a je to fakt prča. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Bery se zkouší svézt na vlně Narcos, a není to špatný příběh, to ne. Jen za a. chaoticky podaný, za b. zkratkovitý, troššililinku pak historicky nepřesný, za c. málo zasazený do kontextu. Pohodové pasáže, asociující přetěžkou vegeťárnu dobrodruhů, zaslepují reálné trouble. K čemu, nečekaně, nemám příliš výčitek, je Cruise v roli. Jak zmatečné a odlehčené to mělo být, tak to i zahrál. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Barry Seal je obdivuhodná postava a jeho příběh je zajímavý, ale sakra jak já jsem měl problém se do filmu dostat. Od začátku mě scénář úplně nechytl, herecky je to strašně laxní a dokumentární styl kamery i obrazu mi zde nesedl už vůbec. Čekal jsem akční leteckou jízdu, a to byla asi chyba, protože o to víc mě pak zklamal celkový výsledek. Půjdu tady proti proudu, ale tohle pro mě nebylo filmově zajímavé ani trochu. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (18)

  • Barry Seal (Tom Cruise) provozuje letku letadel Smith Aerostar 600, Cessna 414, Beechcraft Bonanza, Cessna 550 Citation II, Piper PA-30 Twin Comanche a Fairchild C-123K Provider. (Maulincio)
  • Liman použil velké množství dokumentárních záběrů, především z projevů tehdejších prezidentů doplněných o vtipný komentář. Do filmu zařadil také zpravodajské bloky a vůbec propojil realitu s fikcí. (ČSFD)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)

Liman a vesmírný Tomb Raider

Liman a vesmírný Tomb Raider

09.06.2017

Doug Liman (Na hraně zítřka) utekl od x-menovského Gambita a DCčkové Justice League Dark a momentálně se soustředí na dystopickou sci-fi Chaos Walking, v níž se po boku Daisy Ridley (Star Wars: Síla… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Gambit je zpátky ve hře?

Gambit je zpátky ve hře?

21.10.2015

Channing Tatum si už brzy zahraje Gambita, neworleanského mutanta, který ovládá kinetickou energii a s oblibou hází kartami. Pořád ale není jasné, kdo ho bude režírovat, protože nejnovější x-menovský… (více)

Reklama

Reklama