Reklama

Reklama

Grace a Frankie

(seriál)
  • USA Grace and Frankie
Trailer 3
USA, (2015–2022), 46 h 11 min (Minutáž: 25–35 min)

Hrají:

Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston, Martin Sheen, Brooklyn Decker, Ethan Embry, June Diane Raphael, Baron Vaughn, Craig T. Nelson, Geoff Stults (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(94)

Kamarádky nejsou, ale když jim manželé utečou jeden s druhým, slušňačka Grace a excentrická Frankie si v příběhu nominovaném na Emmy k sobě cestu najdou. (Netflix)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (44)

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Skvělé překvepení roku :) Bavila jsem se všechny díly tohoto miniseriálku a to je všem hlavním představitelům přes 70 let :) Bylo to podobné jako koukat na americké Vicious :) :) Ale s větší dávkou úsměvného humoru :) :) Jane a Lily jsou úžasné a dala bych jim udělat hrob vedle sebe :) Miluju "staré dámy", které o současných "problémech" mluví bez problémů :D :D Je to takové krásně úsměvné :) Asi jako - "Mám nový počítač, je mi přes 70let a vůbec nic o něm nevím a volám na zákaznickou linku - Ok, tak to počkejte - to Vás přepojím na našeho speciálního operátora pro tyto případy" :D :D A dvojice mužů, kteří jsou skvělým protipólem? :) Sam a pro mě vynikajícím překvapením - Martin Sheen ve stylu elegána gay :) To byla bomba :) Je to hodně příjemné, úsměvné a hlavně - konec je otevřený ;) ;) Jen aby se kdyžtak aspoň někdo z nich dožil případného pokračování :D :D ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Seriál, který moc dobře ví, co je jeho silnou stránkou a nebojí se o ní naplno opřít, ale naprosto si není vědom té slabé, která ho sráží do vod tuctovosti. Silná stránka je jasná; ústřední čtveřice, kterou se podařilo ztvárnit tak, že zdejší postavy "v podzimu života" nejsou pouhé karikatury (jako tomu o podobných postav bývá), ale i přes tragikomický nádech jsou živoucí. A samozřejmě perfektně zahrané; speciálně Jane a Lily si to na stará kolena užívají nevídaně. Jejich linie se veze na vlně té o Ruth Fisherové z Odpočívej v pokoji. Což je myšleno jako klad; velký klad. Ovšem bezmála stejný prostor jako ústřední čtveřici je věnován i jejich potomkům. A to je kámen úrazu. Působí to totiž jako napsané někým, kdo sice rozumí generaci našich prarodičů, má odžité i odkoukané desetiletí trvající partnerské rituály a ví, že i v tomto věku to ještě není na gauč před televizní obrazovkou v domově důchodců, ale zároveň naprosto nerozumí mladší generaci. Výsledkem čehož je nesourodý slepenec, kdy ústřední čtveřice má k dispozici živoucí postavy a na mladší generaci zbyly afektované jednorozměrné figurky na zabití. Zatímco ti první to (hodně) táhnou, ti druzí to (hodně) degradují. K tomu se tu najde přeci jen větší než malé množství výplňkových epizod, což celkovým dojmům také dvakrát nepřidá. ()

Reklama

Mishqo 

všechny recenze uživatele

80% ... Dve obstaróžne paničky s dvoma manželmi, ktorí po 40 rokov manželstva priznajú svoju orientáciu a svoj vzťah. Môj prvý seriál od Netflixu pozretý oficiálne na Netflixe :D Milá humoreska. Ústredné ženské duo je na nezaplatenie, a vedľajšie postavy (najmä Brianna) skvelo dotvárajú vtipnú atmosféru ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Určitě jsem se bavila, i když s přibývajícími sériemi to začalo být kostrbatější. Už jen za výkon obou hlavních představitelek a jejich dialogy - klobouček dolů. Jak už je to bohužel nutné zastoupení homosexuálů je zde , alespoň na začátku celkem vtipně řešeno, že se jedná o bývalé manžely. Každým dílem mě , ale víc a víc s...y. O to víc jsem se těšila na ty dvě potřeštěné a léty nezlomené ženy. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Grace and Frankie je příjemná pohodovka, která je bravurně obsazená. Celá hlavní čtveřice jsou herecká esa, která za sebou mají řadu velkých rolí, skvělých výkonů a diváckých cen, což samozřejmě s velkou grácií prodávají i v tomto seriálu. Chemie mezi nimi funguje naprosto bezchybně. Seriál začíná tím, že pánové oznámí svým manželkám, že by se chtěli rozvést, aby mohli žít spolu. To donutí Grace a Frankie, aby se postavily na vlastní nohy a budovaly si něco pro sebe. Zatímco Sol a Robert se připravují na společný život. Nejprve sice z donucení, ale postupem času se Grace a Frankie stávají nerozlučnými parťačkami. Grace a Frankie není sitcom, který by vyvolával záchvaty smíchu. Spíš jde o hořkosladkou komedii, kdy postavy prožívají podzim svých životů a mají chuť s tím ještě něco udělat. A takhle to funguje na výbornou. Jak už jsem říkal, hlavní čtveřice je úžasná a jejich postavy jsou komplexní. Postavy jejich potomků jsou o něco méně propracované a působí jednorozměrně, to jim však nutně neubírá na zábavě, nekompromisní Brianna nebo naivní Coyote dokáží pobavit. ()

Galerie (868)

Reklama

Reklama