Reklama

Reklama

Zlatý Glóbus 2016

(pořad)
  • USA The 73rd Golden Globe Awards
Publicistický
USA, 2016, 180 min

Účinkují:

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí čítající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok tato organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů, na kterém oceňuje nejvýznamnější filmy a televizní pořady roku. (HBO Europe)

(více)

Recenze (28)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že jednou za rok mám možnost své oblíbené herce vidět v tak pohodové atmosféře, jako při předávání Zlatých Glóbů. Ricky Gervais byl opět bezkonkurenční a záměrně se na podiu slušně opil. Neustále měnící se hladina piva ve sklenici před ním na pultu prakticky mluvila za vše. Slušný excentrický záchvat tam měl i Jason Statham, Quentin Tarantino a Jamie Foxx. Quentin, i když je evidentně střelenej, složil Ennio Morriconemu hezkou poctu. Stejně tak byla i poměrně drsná slovní přestřelka mezi Melem Gibsonem a rozjetým Gervaisem, kterej si vysloveně nebral servítky. Urážel kohokoliv a Mel to dostal v plné palbě. Také byl zajímavý střet mezi Lady Gaga a Di Capriem. V tomto případě, dokud ji opravdu v tom seriálu neuvidím, ji hodnotit, jako to dělal Di Caprio, odmítám. Spíš to vypadá, jako že je Di Caprio slušný arogant (těžko blíže soudit). Dobře se každopádně nezachoval. Celkově musím ale říct, že jsem dvě hodiny byl rád s těmito herci. Pěkně se na ně kouká a alespoň je člověk může vidět v trošku jiné póze, než v té herecké. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Kdyby tam nebyl Ricky Gervais, tak to rozhodně není tak zábavné a člověk se opravdu nudí. Jen pár dalších herců bylo celkem vtipných a jejich vystoupení se povedlo. Jsem ale neskutečně rád za některá ocenění, hlavně pak za Sylvestera Stalloneho a Ennia Morriconeho. Obě legendy si svoje ocenění zasloužily už dávno. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že už mě unavuje koncept, kdy v rámci společenských konvencí jeden chválí druhého, všichni se opakují, děkují jak přes kopírák a hlavně nikomu nesmí ani na chvilku spadnout z tváře jeho otravný falešný úsměv. Pokud vyhlašování cen, ať už Glóbů, či Oscarů, bude mít vždy tento mustr, nebude mě už asi nikdy bavit. Děkovat mohu jen fantastickému Rickymu Gervaisovi, který se nebojí nazvat věci pravými jmény a vymáchat i těm nejposvátnějším celebritám čumák v jejich přešlapech. Bravo, Ricky! 6/10 ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Oproti Oscarům probíhá předávání Zlatých glóbů v komornější atmosféře, ale i letos se našlo několik zásádních momentů, které stojí za zmínku. Sly přebírající cenu za potlesku vestoje, moderátorské výstupy Rickyho Gervaise, čestná cena pro Denzela s rekapitulujícím sestřihem jeho úžasné filmografie nebo Ridley Scott v děkovné řeči zmiňující bratra Tonyho. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Dámy a páni, privítajte dvojnásobného držiteľa zlatého glóbusu, Jima Carreyho. Jim: čavte som držiteľom dvoch zlatých glóbusov, Jim Carrey. A kedže už mám dvoch, tak si večer spokojne zaspávam, pretože som ich vyhral zaslúžene. A viete o čom sníva dvojnásobný držiteľ zlatého glóbusu Jim Carrey ? O trojnásobnom držiteľovi zlatého glóbusu, Jimmovi Carreymu. Nebolo to zlé. Práve naopak, celkom sa bavil. Niektoré dvojice síce boli nudné a trápne a tak isto mi miestami prišiel aj uvádzač Ricky Gervais, ale zvyšok väčšinou stál za to: Ridley Scott - Už som si myslel, že ťa dostanem po smrti. 80% - 4* ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama