Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

TheDarKnig

Linka Yennefer trochu zbytečná (ačkoliv rozumím její funkci v dalším vývoji charakteru osudové čarodějky a po akční stránce to byla docela zvrácená zábava), na vzhled a atmosféru Brokilonu si asi budu muset zvykat déle než bych byl rád, ale všechny problémy bohatě překrývá excelentní adaptace Otázky ceny. V závěru se nám taky poprvé osobněji představí temná imperiální moc, která slibuje do budoucna pro naše hrdiny velké potíže a pro nás diváky snad výživnější podívanou než kterou jsme dostali v první epizodě (ale plnohodnotného Nilfgaardu se dočkáme stejně asi až v příští sezoně). Každopádně osudová a naprosto zásadní epizoda, jsem rád, že se to povedlo. ()

WathanajX

Ne, ne, a ne tak teď už v tom mám vážně šílený bordel. Tak já nevím snažili se tvůrci držet knihy a seriál udělat jen pro pravé znalce? Protože zatím mi to tak připadá. Nebo se snažili osekat knížku natolik, aby tomu porozuměl i ten co o knihu či hru ani nezavadil? No mám dojem, že se jim bohužel nepovedlo ani jedno. Tenhle díl jsem několikrát přetáčela zvědavá, jestli mi něco neuniklo. Bohužel. Normálně mám flashbacky v seriálech ráda, protože spoustu věcí vysvětlují tady to samé, ale tvrdit nemohu. Flashback takhle blbě načasovaný, že prakticky až dokonce nikomu nedojde že se o flashback jedná je naprosto k ničemu, a navíc ani pořádně nic nevysvětluje jen vám to v hlavě udělá guláš tak jako mě. Popravdě vůbec nedokážu po tomhle dílu jednotlivé události správně časově zařadit. Co mě zmátlo ještě víc byla dějová linka s Yennefer navíc opět zcela nezáživná. Už si ale začínám na Henryho po kouskách zvykat i když mi to bude asi ještě chvíli trvat, protože jsem jedna z mnoha, kterým jako Geralt prostě nesedí. Hodnocení: (3*) ()

Arkanoid

Epizóda od začiatku odsýpa hneď v prológu dialógmi zamračeného Geralta a ľahkomyseľného Marigolda/Jaskiera. V tomto duchu sa pokračuje až na zásnubnú hostinu, kde sa divák divák síce necíti v sieti intríg ako v GoT, no vytvára to podobný dojem. Dejová línia s Yennefer je akčná a dotvára jej charakter. Najzásadnejšia poviedka pre budúci dej (z Geraltových príhod) je adaptovaná doteraz najlepšie. Má všetko, čo by si čitateľ kníh aj divák mohol priať, silné zásady, zásadné postavy s opačnými názormi, dusnú atmosféru, adrenalínovú akciu a dych vyrážajúce fantasy. Výborné. ()

BROKEN_

K některým momentům bych měl nějaký výtky, i tak se jedná o povedený díl, který je od začátku do konce zajímavý. Dějová linka Yennefer mi přišla promarněná, tvůrci si s tím mohli pohrát víc. Zato Geralt nezklamal. Henry Cavill je u mě čím dál tím víc oblíbenější, a jeho "fuck" a "hmm" mě nikdy neomrzí. Witcher mě baví, tak doufám, že to tak bude pokračovat. :) ()

Frajer42

Zatím zřejmě nejlepší díl. Jsem rád, že alespoň zrzouni ze severu jsou věrní předloze a neudělali z nich tvůrci negry jako z elfů. V rámci totoho seriálu by mě to ani v nejmenším nezaskočilo. Co se týče zpracování dané povídky, tak jsem rovněž docela spokojen. I navzdory nutnému krácení se konečně podařilo zachovat povídku konzistentní a motivace postav konečně dávaly smysl. Linka s Cirri byla snad poprvé trošku zajímavá. Konečně i Yenn absolvovala svoji plastickou operaci a dá se na ni taky koukat. Lepší 3 kousky. ()

• V knižní předloze se Marigold (Joey Batey) hostiny vůbec neúčastnil. V seriálu tak nahradil barda Dragodara. (Geralt z Rivie)