Mizerové: Na život a na smrt

• USA Bad Boys: Ride or Die (více)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

Kopi1

Klasický průměr zde. Bohužel, kromě pár nových a pěkných záběrů s kamerou, se zde nevyskytuje nic nového a hází vám to jedno staré klišé za druhým v domnění, že si toho nevšimnete a všechno je jasné jak skončí dříve než to začne. Humor s Martinem sice občas pobaví, ale často je až moc nucenej. Pokud Mizery fakt zbožňujete, tak se běžte podívat, ale běžný divák se bez toho obejde. ()

BOURQUE

Obavy z tretieho diela dnes už teatrológii sa naplnili len čiastočne. To však neznamená, že štvrté dielo známeho buddy movie nemá problémy. Je tu predovšetkým zachytenie charakterov postáva a budovanie vzťahov medzi postavami (napr. medzi otcom a synom). Potom sú to vtipy a vízie Marcua, ktoré po určitom čase začnú pôsobiť opačným efektom. Každopádne akčné scény sú solídne, niektoré funny scény/vitpy dokážu fakt pobaviť (napr. keď Reggie chce grilovať). Akčný film, ktorý vás po náročnom dni trochu vypne. Ale viac si od toho fakt nečakajte. P.S.: Cameo v podaní Michael Baya príjemne prekvapilo. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

VojtechAllen

Neskutečná akční podívaná, která baví od začátku do konce. Největší podíl na tom má bezpochyby režisérské duo Adil Er Arbi a Bilall Fallah, kteří svými nápady povyšují každou akční sekvenci, což se dá říct i o kameře, která je tu velmi nápaditá, a dlouho jsem u akčního filmu neviděl takhle nápaditou kameru neviděl. Od minule se vylepšil i příběh, který není tentokrát tak telenoveloidní, a ikdyž to pořád není nejlepší příběh, tak dokáže překvapit, a není úplně přímočarý. Postavy jsou zde stejně dobré, a možná i lepší než naposledy, a chemie Mikea a Marcuse je jako vždy perfektní. Perfektní je tu i humor, kterej je sice možná trošku více ujetý, ale na mě to fungovalo parádně. S čím měl trošku problém už minulý díl byly vedlejší postavy, které byly spíše jednodimenzionální postavičky, a zde tomu není jinak, ikdyž se jim tvůrci snaží dát nějaký posun, tak to tolik nefunguje, hlavně jelikož je to udělané off-screen. Čtvrtí Mizerové jsou zkrátka neskutečná akční nálož, a určitě se zatím jedná o nejlepší díl ze série. 9/10 ()

Ydrosten

Za zfetovaného kameramana, za zfetovaného trapného a tlustého Lawrence, za hudbu a za cca třetinu příběhu, si to víc jak 2 nezaslouží. Půl filmu jsem nechápal co, proč, kvůli čemu a hlavně proč ten film vůbec vznikl. ()

sadlokan

Vlastně stejná storka jako BH COP.Ale o barák jinde.A tak nějak nepřepáleně přiblblý.Krokouše albína mohli pustit víc ze retězu,maybe. ()

FeriusParfax

Klasicky se jednalo o stupidní humor. Ale ani jsem nic jiného nečekala. Film by si vysloužil 2 krvavé hvězdičky, ale v kontrastu s předchozím Deadpoolem, který byl puštěn hodinku před tímhle (v hodinové pauze byla tombola, kde jsem bohužel nevyhrála krásnou ČSFD taštičku), to bylo jako pěst na oko. Za každou cenu tlačený fórky s pitvořením, naprosto tuctová zápletka a hromada lítostivých rozhovorů o životě. No… nic, nad čím bych si „pohonila.“ Hrozně mi to připomínalo Rychle a zběsile. Což taky není můj šálek kávy. Pro mě to nejsou filmy, které si pustím, abych vypla. Mně to spíš vždycky rozdráždí (obzvlášť, když mám krámy). Hlavně hraní na city… Musím ale uznat, že komplex velikášství toho hloupějšího mě celkem bavil napříč celým filmem. Hrátky s kamerou byly taky zajímavé. Stejně tak Bjorn Ironside. ()

AnanAss

Asi už na to začínám být vážně starej! Na to, jak mi třetí dějství černých ukecaných poldů z Miami přišlo v pohodě, tak při nejnovějším, scénáristicky ne zrovna promyšleném, případu jsem se moc nebavil. Humor mi tady neseděl většinou vůbec a to Lawrencovo prozření a „nesmrtelnost“ mě vyloženě prudilo. Takže to zachraňuje sem tam povedená divoká akce a kamerové kejkle (i když ty opakované průlety a záběry zpoza pistole začnou časem trošku otravovat), ale jinak nic víc, na co bych si vyloženě hned po projekci vzpomněl. Kromě toho, že karma zafungovala a facky zde dostává Will… a k špatným klukům přihodili jednoho rasistického bílého aligátora. Ale třeba takové nedávné policejní 90210 se mi zamlouvalo více. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

John80

4 časť rovnako dobrá a hlavne , ktorá má myšlienku ako aj ostatné predošlé časti tejto akčnej komédie, tentokrát sa jedná vyšetrovanie a vražda bývalého šéfa hlavných hrdinov , ktorý v minulosti spolupracoval s kartelmi na drogy 5* ()

geek.ondra

Po stránce akce a vizuálu opět špičková práce s jednou neskutečně stylovou inovací. Ovšem po stránce příběhu jsou čtvrti Mizerové zklamáním obřích rozměrů. Namísto rozjezdu něčeho nového se totiž stále hraje především na nostalgickou notu bez jakéhokoliv odvážnějšího scénáristického tahu, což se dalo chápat u trojky jako u nostalgického návratu po dlouhých letech. Nicméně po druhé už jsem to opravdu vidět nepotřeboval. Navíc při pohledu na dosavadní tvorbu El Arbiho a Fallaha se mi zdá, že jsme to s tou chválou minule všichni trochu přehnali. Možná se to zdá u takového druhu filmu trochu přísné tvrzení, ale výbuchy a inovátorské hrátky s kamerou nemusí být vždy všechno, a to ani u akčního filmu. 5,5/10 ()

bararich8

Čtyřce se daří pokračovat ve stylu minulého dílu, čili o zábavu a vizuální hrátky je postaráno (přiznané průlety dronem jsou fakt efektní a osvěžující). Všechno to šlape jako obvykle. Myslím, že tady asi nic co dodávat, solidní 4* ()

HenryIvan

Trochu som sa obával, že to už mojej maličkosti akosi nebude po chuti. Neviem či to bola iba aftertaste Willovych posledných eskapád alebo či som si myslel, že som jednoducho prejedený tejto značky, ale našťastie som bol dosť príjemne prekvapený. Nie len že sa to dalo pozrieť, ale aj to dosť bavilo. Ústredné duo síce stále baví, ale občas to už preháňajú, obzvlášť Martin Lawrence. Odhliadnuc od toho, ako nadupaná a nenáročná jednohubka to ušlo. ()

Kobitch

Na můj vkus až moc hloupé. Martin Lawrence se snažil sejmout Chrise Tuckera z pozice nejotravnějšího filmového černocha všech dob (5. element) a skoro se mu to povedlo. Kde by tenhle hereckej neumětel byl, kdyby se před 30 lety nepřichomýtl k téhle frančíze? [ČSFD víkend Boskovice] ()

Ceberus

Marně přemýšlím, proč nedat i tu pátou hvězdu, a nic mě nenapadá - má to drajv, je to vtipné, chemie postav funguje, záporák funguje a jako bonus se kameraman pouští do neotřelých vizuálů, které mohou spustit novou éru, podobně jako překlápĕní záběru spolu s překlápějícím se hercem. ()

faraoon odpad!

Oba režiséři snad teprve buď nedávno dopluli na nafukovacích člunech k břehům Belgie nebo globální oteplování roztavilo mozky obou marockých režisérů, prý absolventů vysoké umělecké školy Luca v Belgii, které by se měla odejmout seriozní akreditace pokud plive do filmového světa takovéto diletantské kýčaře. To, co předvádějí ti kašpaři na plátně není hraní, ale amatérské pitvoření bez prachžádné leglace a herecké důstojnosti. Vtip přeci není o tom dělat ze sebe kretény a u toho zvracet totálně dementní, bezcenné a plané kecy jako TADY, ale komika musí divák obdivovat, usmívat se mu, nikoliv se blbovi vysmívat jako TAMTÉŽ. Navíc co zpustošili v tomto škváru režiséři a scénáristi dorazil totálně neschopný kameraman Heyvater a nudné, vlekoucí se kataklyzma zdecimovali a zhanobili věhlasní herečtí kašpárci kteří ze sebe dělají kretény tak zarputile, že už ve čtyřicáté minutě protéká filmovým plátnem páchnoucí odpad. Tuto je přesně degenerativní úpadek lidské kultivovanosti a filmové kultury celkově. Absence filtrace vtipu od trapného kýče je modelovým příkladem  většinové vrstvy americké hlouposti, která touží po takovýchto primitivních nechutnostech tak aby prošla mozkovým traktem pokud možno jednoduše a bezbolestně bez zátěže a myšlení netuše, že przní lidskou kulturní důstojnost. ()

Likan7

Smith i Lawrence to tam furt mají. Spolu mají vychytanou chemii jak málokterá dvojka. I Marcusovo příšerně otravný ezo šílenství se dá díky Mikovi překousnout. V první polovině ale čtyřka Mizerů nepříjemně drhne. Jakoby se tvůrci neuměli rozhodnout kam půjdou. Naštěstí přijde na řadu Reggie. Týpek, který byl cool už ve dvojce ve svým miništěku a týpek, který tady má suverénně nejnabušenější akční scénu. Od útoku na Marcusův dům (a Reggieho beast mode) Mizerové přepnou, zařadí pětku a jsou jako ryba ve vodě. Kamera je svěží, rychlá ale i přehledná. Kamerové oblety ve finálové přestřelce jsou parádní. A samotný finále ukáže, že když se konečně spojí ta parta z trojky, je to skvělý. Jak se prostě dostaneme k akci, jsou to staří známí Mizerové, které miluju. Pachuť z táhlé první půlky sice zůstává, ale naštěstí to skončí parádně. Pětku? Když budou kolem Smithe a Lawrence skákat ti mladší a oni budou hláškovat, proč ne. Khaby Lame potěší víc než Bay! ()

Kingjiri

Trojka nasadila po letech čekání na další díl Mizerů laťku překvapivě vysoko, ale jsem rád, že srovnání bez problémů snese i čtvrtý pokračování. Příběh nebyl bůh ví jakej, avšak pěkně odsýpal a jeho oldschoolový provedení ve stylu akčních buddy komedií devadesátejch let jsem uvítal. Zápletka s Loweryho synem byla sice jako minule taková telenovelácká, ale dala se nějak zkousnout. Tentokrát se mi zdála filmařina o něco blíž k tý Bayově (hlavně práce s kamerou nebo audiovizuál celkově) a nejspíš bych si i býval myslel, že to točil on. Jinak opět potěšilo Bayovo cameo. V devadesátkách bych čtvrtý mizery nejspíš označil za lepší průměr, ale dneska už působěj jako takový sympatický nostalgický žánrový zjevení a je to fajn zpestření v rámci dnešních převážně šablonovitejch akčních bijáků. Za hlášky, akci, stále funkční ústřední dvojici a staromódní příběh čtvrtá slabší hvězda. ()

Dandy95

Pokud se líbila trojka, bude se líbit i čtyřka. Za mě je čtyřka o trošku lepší a má víc zapamatovatelných hlášek. Akce s Reggiem je pecka. Přál bych si trošku míň zběsilé tempo, zvlášť v akčních scénách. Na druhou stranu film nenudí. Na další film v sérii se rád podívám. i když už to není žádná špička v žánru buddy-komedie a o smysluplný scénář tady člověk nezakopne, tak chemie smith-lawrence stále funguje skvěle. ()

RAFT

A máme zde, už čtvrtý díl ,zábavné akční komedie.Na pokračování se čekalo jenom čtyři roky a vyplatilo se.Mizerové mají stále co nabídnout a že, toho bylo fakt hodně.Skvělé hlášky ve filmu nesmí chybět.Nováčci zde, fungují bez problému.Smith tu má dost dobrou kondičku a Lawrence nám trochu shodil o proti třetímu dílu.Film šlape jako po másle bez hluchých míst,dobrou akcí.Malou roli ve filmu má i režisér prvních dvou dílů Michael Bay.Dalsí díl všema deseti.Viděno 7.6. .Za mě 80% ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)