Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2025), 43 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Diskuze

Film2

Film2 (hodnocení, recenze)

Je tu niekto kto čítal knihu Stranger Things Temný Experiment? By ma zaujímalo či tie postavy z knihy budú aj v seriály, okrem Terry, Kali a El samozrejme :)

na příspěvěk reagoval AndewMX, dr.horrible, jhr

AndewMX

AndewMX (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

jsi trapný. Zarazil jsi tady celkem zajímavou diskuzi. Honíš si tu ego a ani nejsi schopný rozpoznat, jak si tě tu Jerry12 argumentačně povodil.

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Hošci, uvědomte si, že takových trapných pokusů mě zdiskreditovat mám za sebou víc než vy uhrů ve vašich tvářičkách.

na příspěvěk reagoval AndewMX

Marceloo

Podívej, Marcelo. Nevím jaké mé zachraňování sis to přesně vysnil a ani mě to moc nezajímá. Podstatné je především to, žes mi tu přednesl děj třetí série tvého oblíbeného sci-fi seriálu. Čímž jsi ale nedokázal vůbec nic, krom toho jak umíš přežvýkat něco, co viděli všichni... Počkat, nepsal jsem ti tohle už jednou? Asi jo. Tak nic.

Takže, co tě přesně tak rozčiluje? Já jsem ti přece tvůj oblíbený sci-fi seriál nijak nehanil. Ostatně, mé hodnocení jednotlivých sérií tohoto roztomilého dětského sci-fi přece hovoří jasnou řečí, včetně mých komentářů. Nebo ti tak vadí, když někdo vnímá nějaké dílo kriticky? Protože to je tak jediné, z čeho mě můžeš obvinit.

Ale možná, že ti vadí jiné věci. Třeba to, že když někdo označí Stranger Things za sci-fi (kterým je samozřejmě víc než co jiného), mohlo by tě to usvědčit ze zpronevěření se tvému krédu, které máš uvedeno v profilu?

Kdybys náhodou nevěděl o čem mluvím, tak ti to tady zkopíruju přímo od tebe:

"Vo filmoch sa nevyznám a ani sa o nich nezaujímam. Jediný žáner, o ktorý sa zaujímam, je horor, a preto tu namiesto slova film používam slovo horor. Nedokázal som urobiť ani filmový test na ČSFD, a tak som musel poslať komentáre k niekolkým hororom, aby mi vôbec schválili komentovanie."

Tohle všechno je samozřejmě tvoje věc. Ale když už jsem nucen s takovým materiálem (viz výše uvedená tvrzení z tvého profilu) "komunikovat" (v uvozovkách, protože tohle není ani tak komunikace, jako spíš odhánění hloupého, ale mimořádně otravného hmyzu - jak jinak si totiž vysvětlit drzost s níž si tu dovoluješ mě obtěžovat a obviňovat z nějakých tebou vysněných prohřešků?), tak proč mu to pořádně neomlátit o hlavu, že jo.

Píšeš "horor" místo film? Úžasné. Jestlipak víš, že horror vznikl dávno předtím než byl vůbec nějaký film vynalezen, tzn. že ten žánr není zdaleka jen o filmech? Ale to jen tak na okraj - na tohle vůbec nemusíš odpovídat, protože jakákoliv odpověď nemůže změnit to, jaký jsi neuvěřitelný trouba. A když si takový trouba vymyslí nějaké to obvinění, tak to už musí být opravdu něco. Takže podle tebe, já jsem tady řešil zda je něco realistické? To sis mě musel s někým splést.

Já jsem totiž napsal úplně něco jiného. A nijak jsem to neřešil. Jen jsem se kriticky vyjádřil k naprostému nesmyslu na kterém je ta třetí série postavená. Tvá reakce, na kterou tady jerry (k němuž jsem se už vyjádřil - chudák dluží ale pořád odpověď panu mm13) reagoval nadšeným hýkáním o tzv. stěru, tak zůstane na úrovni pokusu mravence, snažícího se svým pšoukem zlikvidovat slona na vzdálenost několika set kilometrů.

A poslední věc: Nemusíš mi děkovat za to, že jsem nevytáhl tvoje rodiče a tvůj vzhled. Tohle já dělám jen kriplům jako je Dr. Honílek. A ten moc dobře ví, proč mu to dělám. On se ti bobek jeden ještě nepochlubil? No jasně, že ne. To já totiž rád dělám internetovým zbabělcům, kteří umějí očerňovat, napadat a šířit svinstvo jen když jsou schováni v bezpečí internetové anonymity. Takové těžko na místě zfackovat, proto jim rozdávám pohlavky alespoň tímto způsobem.

A v případě takového Honílka mě to vyloženě baví, protože takového křiklounského pablba aby opravdu pohledal.

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Dalším sladkým pusíkům se budu věnovat jen co na to zase bude chvilka. ;-)

jerry12

Milé jerry. Já vím, že se hihňáš mně. To jsem poznal. Vždyť já si z tebe na to konto jenom dělám prdel. Studenou válku jsem zažil, osobně jsem celé dva roky sloužil v socialistické armádě, přísahal věrnost pracujícímu lidu, komunistické straně a Sovětskému svazu. Dokonce, považ, s tím, že budu bojovat proti nepřátelům na západě a položím třeba i život za konečné vítězství.

Větší část svého života jsem totiž prožil za vlády jedné strany. Zažil jsem tři komunistiické prezidenty: Novotného, Svobodu a Husáka. Bude mi 52 let, takže si můžeš spočítat, jak dlouho jsem měl s realitou, o které ty evidentně nevíš ani zbla, co do činění. Chceš mě tady poučovat o tom, jaké byly poměry v dobách, kdy mi bylo zhruba tolik jako je teď tobě, možná i víc. A ty poměry jsem měl možnost denně pociťovat na vlastní kůži. Zároveň jsem měl dobré možnosti (které spousta lidí neměla) mít dobrý přehled o tom, co se děje. Co se doopravdy děje. Ale to ti tady nebudu do hloubky vysvětlovat, stejně by to byla nejspíš nepřenosná zkušenost.

Chci tím jen naznačit, že tvé představy, vybudované na základě četby (byla to vůbec četba, jerry?) nějakých konspirativních teorií a mé osobní zkušenosti společně s mými znalostmi problematiky, jsou naprosto nesrovnatelné. Když čtu, co tady píšeš, je to pro mě jako číst dojmy nějakého (pravda, ne příliš bystrého) dítěte, které si na základě poslepovaných kusých znalostí představuje, jak to asi tenkrát bylo. Nevím jestli si to umíš nebo neumíš představit, ale je to poměrně tristní čtení. Až má člověk chuť tě podrbat za uchem a dát ti nějakou tu sladkost.

V tuto chvíli ti mohu jen doporučit: Nevzdávej to. Zjišťuj si o té době víc, čti, jdi do hloubky, zkus i serióznější studie a zdroje. Vyzkoušej taky nějakou literaturu z té doby, či o té době. Nejen literaturu faktu, klidně i beletrii - ta také dokáže lecos vypovědět. Paměti, články v seriozním tisku.

Bude to dlouhá cesta a těžko se kdy byť jen vzdáleně dopracuješ k nějaké vyšší úrovni. Ale třeba už nebude čtení tvých příspěvků na toto téma až takovým utpením. A to není málo.

No, uvidíme. Já bych tomu dal nějaký ten rok a pak to spolu můžeme zkusit znova.

mm13 (hodnocení, recenze)

jerry12

Ja ti nerozumiem o čom píšeš.

Čo sa mi podarilo zistiť je, že Agent KGB Tolkačev je dnes spochybňovaný ako významný informátor CIA, pravdepodobne bol po celý ten čas pod kontrolou KGB a nepriateľom vyzradil, čo Sovietov až tak nebolelo.
A Philip Agee odišiel zo CIA v 1968-om(!) a stal sa jedným z najväčších kritikov jej praktík. Jeden čas, ako inak, bol dokonca podozrivý zo spolupráce s nepriateľskými špionážnymi agentúrami, čo ale, ako inak, vždy popieral.

Tak ja neviem, ako súvisí tebou suverénne podávaná informácia o úzkej spolupráci medzi USA a CCCP s touto dvojicou mien? Tolkačev vybavil sovietske investície do sovietskych projektov na území USA a Agee bol toho sprostredkovateľom? To je alternatívnejšia než alternatívna história! :D

Nie vážne - seriózne ťa prosím, naveď ma v tejto problematike ku zdrojom. Pokojne cez poštu, nech to tu nesviníme. Vďaka vopred ešte raz.

TheDarKnig

Přesně tak. Fascinuje mě, že se někdo pozastavuje nad tím, jak bylo možné vybudovat ruskou základnu pod Starcourt Mall, ale už nikdo neřeší, jak je možné, že když už taková plnohodnotná základna byla vybudovaná, dokázali ji totálně rozebrat dva puberťáci a dvě děti. To je myslím podstatnější mezera v logice vyprávění.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Myslím, že nejlépe to vystihl dr.horrible v příspěvku z 2:07. Tady se na realističnost nehraje a nikdy nehrálo.

na příspěvěk reagoval jerry12, DJ_bart

mm13

Vycházím ze stovek a stovek nastudovaných materiálů. Sovětský špion Adolf Tolkačev v The Billion Dollar Spy, zmiňoval se o tom často Philip Agee v Inside the Company, mluvilo o tom nespočet bývalých agentů CIA, ale samozřejmě i sovětská kontrarozvědka (jistě, nutno brát s rezervou) a vím o tom i z dalších materiálů, které teď nedokážu z hlavy vyjmenovat. Nicméně nejsme tady v televizní debatě politických kandidátů, abychom museli všechno prokazovat; princip je takový, že představa, kterou má Mr.Apache o studené válce, je naivní, dávno se ví, že jakkoli byly vztahy mezi oběma velmocemi napjaté, v 80. letech už se prakticky ani nedalo mluvit o studené válce, zvlášť v době, kdy už bylo zřejmé, že na ní Sovětský svaz doplatí svým pádem; obě strany si byly vědomy toho, že jediný způsob, jak bez rizika válečného konfliktu mohou fungovat USA a Rusko vedle sebe, je odprostit se od emocí a začít kooperovat. Ne na národní úrovni, ale aspoň na té ekonomické. Z reálií, které jsou volně dostupné, je prostě zřejmé, že v polovině 80. let by nebylo nereálné, aby Sověti investovali do projektu na území USA, a to byl princip celé této diskuze.

na příspěvěk reagoval mm13

jerry12

Momentálně nemám čas na tebe reagovat, ale jakmile se k tomu dorvu, tak si to slízneš. :-) Vydrž, zlato, bude to stát za to.

na příspěvěk reagoval jerry12

Mr.Apache

Jen bych dodal - pro tvoje poučení - že si trochu pleteš druhou polovinu 80. let se 70. lety a přelomem 70. a 80. let. Ještě ke konci 70. let by něco takového bylo skutečně jen těžko proveditelné, ačkoli i tak ne nemožné. Ale v roce 1985, v němž se odehrává 3. série, už byly vztahy přinejmenším interně natolik uvolněné, že Američané se Sověty běžně spolupracovali, a to dokonce včetně Reagana, který byl na přelomu dekád fanatickým antisocialistou. Sovětský svaz se v makroekonomickém měřítku v této době už rozpadal, nicméně pořád měl dost prostředků, s kterými mohl vyložit karty na stůl, kontrarozvědka SSSR byla ještě v polovině 90. let, kdy už Svaz neexistoval, velmi rozsáhlá nejen na území východní Evropy, ale i Spojených států, a investice (a teď nemyslím ekonomickou, ale především lidskou a energetickou) do takového projektu, jakým je Starcourt Mall, by pro Sověty v polovině 80. let byla spíše výzvou - nebezpečnou, ale rozhodně ne neproveditelnou. Tolik okénko do historie, a budu rád, když ji tady přestaneš ohýbat podle svého, protože ses o studené válce a vztazích USA a SSSR v 80. letech očividně nenaučil nic.

mm13 (hodnocení, recenze)

jerry12

Poprosím zdroj ohľadne úzkej spolupráce medzi CIA a Sovietmi v období studenej vojny. Tiež mi nie je jasný charakter "ekonomického prospechu", ktorý spomínaš... dík vopred.

na příspěvěk reagoval jerry12

Mr.Apache

Já se směju tobě, ty lobotome. Fasciuje mě, že si někdo přečte pár článků o studené válce a chodí po diskuzích a "učí" tam ostatní o tom, co a jak by bylo proveditelné a neproveditelné. Víš, kolik ruských špionů bylo v 80. letech na území USA? Víš, kolik miliard dolarů Sovětský svaz investoval skrze americké subjekty jako prostředníky do výzkumu na území USA od druhé světové války až do rozpadu SSSR? Víš, že se v posledních 30 letech prokázalo, že CIA na mnoha ryze sovětských projektech na území USA spolupracovala se Sověty, ať už výměnou za politické vězně, nebo zkrátka pro ekonomický prospěch? Stran fakt, že jde o sci-fi a fantasy seriál, v němž si svůj svět utváří tvůrci a nikoli realita... to, co tvrdíš, že by nebylo proveditelné, by proveditelné bylo celkem jednoduše. Takže prosím, než začneš prskat okolo sebe "znalosti" o studené válce, zjisti si víc, než si přečteš v jedné pochybné učebnici dějepisu na základní škole, kterou máš předpokládám docela čerstvě vystudovanou. Sověti nebyli žádní socialisté. Nemluvě o tom, že největší epic fail, který jsem tady od tebe zaznamenal, není ani tak o tvých "vědomostech" o reáliích 80. let, ale o tvé aroganci, s jakou tady prosazuješ donebevolající fikce, v čele s tvým subjektivním názorem o tom, jaká byla 3. série. Věta "Evidentně jsou fanoušci Stranger Things ochotni nekriticky přijmout téměř cokoliv, co bude na sobě mít značku ST." svědčí o tom, že máš narcistický pocit, že tvůj názor je správný a všech 40 milionů fanoušků Stranger Things je mimo. To je ubohé a smutné; co takhle, než začneš kolem sebe máchat rukama a poučovat o "kritickém zhodnocení", kdybys nejprve kriticky přistupoval ke svému názoru jako jednomu z mnoha, a ne jako k objektivnímu a nezvratnému faktu?

na příspěvěk reagoval mm13, Mr.Apache

Marceloo (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Riešiť to, či je nejaké sfilmované dielo realistické je absolútny nezmysel, takže to ťa už nezachráni. A moja reakcia na tvoj príspevok sa toho vôbec netýkala. Ostatné ti bolo vysvetlené ďalšími užívatelmi. Jo a ďakujem, že si mi dokázal na niekolko príspevkov odpovedať bez toho, aby si spomenul mojich rodičov alebo môj výzor, ako to robíš iným.

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

1. toto fakt ideš vyčítať seriálu, ktorý je otvorenou a priznanou citáciou a poctou pokleslým žánrom 80.tych rokov, ktoré boli takýchto tém a vecí plné? robíš to aj pri filmoch s arnoldom, alebo bondovkách? 🙂 2. toto nie je homeland alebo house of cards; stranger things na realistickosť nikdy ani nehrali. alebo ti príde reálne, jak v závere prvej série vláda pustila hopa a joyce zachraňovať willa? alebo jak namiesto neho podstrčili gumového panáka a potom nechali hopa aby to odhalil? toto je seriál o tom, jak partia detí na pozadí svojho dospievania zachraňuje svet, nie paul greengrass. 3. toto tu ide vyčítať niekto, kto má v topke návrat do budúcnosti a v hlavičke profilu nadpis “člověk z 80.tych let?” žeby sme si rozobrali, ako christopher lloyd v rámci dobových reálii vynašiel delorean? alebo je to celé len o tom, že si zo seba urobil kolosálneho vola a teraz sa z toho snažíš vykorčulovať? nejak si tu marcelovi zabudol poďakovať, že ti po troch sériách vysvetlil, čo to znamená upside down. pretože nech fabuluješ ako chceš, táto debata nebola o realistickosti, ale o tom, že nechápeš základné východiskové body príbehu.

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Přece úplně snadno. Rusové v Hawkinsu jednoduše využili základní principy kapitalismu ve svůj prospěch. Také je to malé město na středozápadě USA, o které se nikdo nezajímá. Postavit tam pod novým nákupním centrem podzemní komplex by určitě nebylo nemožné. Ještě k tomu když skoupili okolní pozemky, aby je nikdo nerušil. No a starosta Kline se od nich prostě nechal koupit, takže to měli ještě snadnější. Je to dostatečně polopatické neboli triviálně popsané, aby ses v tom přestal ztrácet? :-)

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

to akože teraz hladáš spojenca? :) povedz mi, ten odstavec nižšie myslíš vážne, alebo je to len nejaký tvoj infantilný pokus zachovať si tvár? pretože to má presne opačný účinok. až tak hlúpy skrátka byť nemôžeš

Marceloo

Miláčku, tohle ti tvrdí ten seriál. Já jsem to od něj taky takhle dostal. Že je to celé (zvlášť v době studené války) naprosto, ale úplně totálně neproveditelný nesmysl, je ovšem druhá věc. Musíš být naprostý pitoma, pokud jen na chvíli připustíš, že by se něco takového mohlo stát. On je to totiž čirý blábol. I sci-fi, zvláště zasazené do jasných kontextů doby, by mělo pracovat s reálnými předpoklady. Nastuduj si o tomhle období historie něco víc a pak se jdi někam proplesknout. Tím, žes mi tady zopakoval to, co viděli všichni diváci třetí série, jsi dokázal jen to, že umíš hezky papouškovat naprosto zjevné věci. Že je to zjevná blbost, to už ti ale trochu uniká. Rusi vymysleli projekt v USA (!), byli jeho investory (!!) a propašovali tam celou sovětskou armádu (!!!). V roce 1985. No jasně. Takže až si o těch reálích, o které jde, něco pozjišťuješ, můžeš se chytnout za nosík a jít si hezky sám předat třeba cenu absolutního trouby.

na příspěvěk reagoval Marceloo

Co nového chystají bratři Dufferové?

Co nového chystají bratři Dufferové?

17.07.2024

Showrunneři extrémně populárního fantasy seriálu Stranger Things, bratři Matt a Ross Dufferové, v těchto dnech tvrdě pracují na značně očekávané páté a finální sérii, nicméně streamovací gigant… (více)

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu