Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2025), 43 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Diskuze

Ingtar2

alebo ťa zle chápem, ale ťahať dolu by mohla ona film, nie ju niekto iný. aspoň teda ja som to vždy tak chápal, že tá fráza sa používa vždy na od sebe závislých veciach, ne?

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Martin_47

no … ani ne. oni iba povedali, že si ten čip nemôže vybrať sám, tz až pokým to nekonkretizujú platia všetky možnosti 💁

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Martin_47

První chtěl, aby se Jedenáctka přidala na jeho stranu a manipuloval ji a ta pomoc s čipem bylo vyvrcholení manipulace. Chtěl to přesně tak, jak to udělal. Nic víc, nic míň.

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

martinbucek

Skladba sa tam hodila, mňa tam skôr sral neskutočne questionable design upside down. Niektoré framy vyzerali ako zle zrenderované a dokopy by to chcelo pridať viac Hue na doplňenie atmosféry. Inak to fungovalo. So mnou by to zase absolútne neungovalo keďže môj obľúbený song je toto :D

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Jo no, zabudol som tu odpísať. Prvá séria bola jediná, kde som mal rád El, ale neskutočne ju ťahá dole Steve a jeho banda. Pár fakt hluchých pasáží a fakt, že som to dopozeral asi až na 3. pokus. Ale aj napriek tomu že ST nie je môj obľúbený seriál ma celkom mrzí, že v čase, keď výjdu posledné 2 epizódy, budem v robote. Fuck.

Martin_47

práve preto, že funkcia toho čipu nebola bližšie špecifikovaná, sa ponúkajú rôzne možnosti. mohol kontrolovať celé jeho telo, mohol dať pri pokuse signál daddymu, mohol mu vybratie znemožňovať nejakou formou bloku, atď.

Martin_47 (hodnocení, recenze)

Beckett51

Tak jasně vyrvat něco pod tlakem je asi bolestivější, než to třeba udělat malý řez plechovkou od Coly :D . Se v tom jako nechci pitvat, ale potřebuju uspokojivé vysvětlení :D

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Martin_47

Nicméně vypadal, že to docela bolí, když mu to El vytahávala, takže je klidně možný, že při pokusu s tím nějak manipulovat to vysílalo nějaký bolestivý impulsy a to by mu teoreticky mohlo bránit si to sám vyrejpat.... ale to už je jenom spekulace.

Martin_47 (hodnocení, recenze)

Seriál je super, ale mám dotaz :-). K čemu potřeboval Jednička Jedenáctku ? To jen aby si vyndal ten bordel z krku ? Si snad takovej magor mohl vynípnout sám ne ? Nebo mi něco uteklo ?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

L_O_U_S

ja by som nechal rekapituláciu až po ukončení, nakoľko konkrétne pri tejto sérii som názor menil každým dielom, ale tak prečo nie.

prvá séria mi dnes príde ako keby som znovu pozeral začiatok hry o tróny a tešil sa, že sa z tých vajíčok vyliahli draci. je to skvelý úvod.

druhá séria mi na prvýkrát (pre zmenu žánru) prišla najslabšia, po opätovnom zhliadnutí ju naopak považujem za úplne najlepšiu. preto, jak sa pevne a nemilosrdne drží žánru, jak odbočí na moment do toho punku, jak je bolestivé a perfektne vygradované to úmrtie, a jak nežne sú poňaté dojemné scény v závere predposlednej  (návrat), aj poslednej časti (ples).

tretia séria s jej soundtrackom a farbami je niečo, čo som vždy chcel vidieť, a nebudem klamať, neverending story na mňa malo bezkonkurenčne najsilnejší dopad z celého seriálu. tiež sa mi páčilo, jak sa to na mnohých miestach vyvinulo inam, ako by človek čakal.

pri štvrtej sérii s tebou súhlasím; directors cuty sú skvelá vec, ale radšej ich mám v bonusoch na nosiči, keď si najprv pozriem údernejší, kratší zostrih. ťažko povedať, keď je to ešte neukončené, pretože som mal viac výhrad a takmer každú nasledujúca epizóda vždy vyriešila. dĺžka naopak neškodí e07 a myslím, že ten dve a pol hodinový záver bude niečo, čo sme ešte nevideli. dear billy zatiaľ top epizóda vôbec a running up that hill má mesiac od premiéry status kultový tak, že skrátka už nikto nemôže urobiť súhrn roku 22 bez toho, aby v ňom max utekala pred vecnom.

milujem ten seriál.

L_O_U_S

L_O_U_S (hodnocení, recenze)

Nejlepší série pro mě asi první, bylo to všechno tak akorát, prostě maloměsto v Indianě, pár kamarádů, záhady a postavy, které něco intenzivně prožívají. Trojka už je moc, ta dokonale čistá základna v podzemí na území nepřátelské velmoci je i v rámci žánru hodně velký úlet a kazí to uvěřitelnost. Čtvrtá série je možná zbytečně moc rozkročená, nepotřebuju vidět půlku světa, abych si užil seriál.

martinbucek (hodnocení, recenze)

TheDarKnig , TheDarKnig

a podla mna ta scena potrebovala nakopnut.....tak ako max..... cize viac metaloveho to chcelo, alebo rokoveho..... bol by to aj pomrknutie na jej brata a nie nic nehovoriaci sladak..... alebo ac/dc, guns, aerosmith, bon joviho, alebo nieco britskeho, ale hlavne dynamickeho a ta scena by mala hned lepsi naboj a aj odhodlanie bojovat s vecnou

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ingtar2

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

martinbucek

To by tu scénu úplně zruinovalo, jakýkoliv emotivní a hořkosladký dopad by byl pryč. Nepoznal jsem tu skladbu ani interpretku, teď ji pozná celá nová generace posluchačů, trenduje už celé týdny a obsazuje přední příčky hitparád. Což je úžasné.

na příspěvěk reagoval martinbucek

Co nového chystají bratři Dufferové?

Co nového chystají bratři Dufferové?

17.07.2024

Showrunneři extrémně populárního fantasy seriálu Stranger Things, bratři Matt a Ross Dufferové, v těchto dnech tvrdě pracují na značně očekávané páté a finální sérii, nicméně streamovací gigant… (více)

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu