Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

ledzepfan

První díl plně docení opravdu jen ti, kteří mají nakoukáno dost a dost japonských šermovaček(hlavně těch béčkových, syrových, poetických ze 70-80.let). ()

Cimr

Kill Bill aneb jak zabít člověka mačetou na sto různých způsobů. Bill byl první film od Tarantina, co jsem viděl, a tak asi nikoho nepřekvapí, že při dechberoucí úvodní scéně, kde se dvě dospělé ženy neuvěřitelně poperou s nožem a hned potom jdou na kafe, aby jedna druhou probodla nožem před očima její dcery, jsem měl pusu docela slušně dokořán. Narozdíl od ostatních s krví a násilím ve filmech docela problém mám a snad i proto se mi Kill Bill tak moc líbil. Asi proto, že tady bylo násilí zobrazeno tak poeticky! Například kdyby Nevěsta jenom usekla své americko-čínsko-japonské protivnici kus hlavy tak, že jí kouká mozek a to by bylo všechno, asi by mě to znechutilo. Jenomže ona to udělá v krásné zasněžené zahradě a ta protivnice ještě stihne říct: ,,Ten meč byl skutečně od Hatori Hanza", než se skácí a v krásně bílém sněhu udělá červenou kaluž. Zkrátka a dobře Kill Bill je rychle plynoucí nadupaná čistá práce s perfektní hudbou a určitě nebudu mít problém, podívat se na něj ještě jednou. Aspoň už budu vědět, kdy si mám zakrýt oči. ()

mis-ko

Kecy o pocte klasickým kung-fu filmom nechajme bokom a hodnoťme film ako taký. Takže - veľmi dobré, naozaj veľmi. Pravdupovediac, KB 1 vo mne zanechal rovnaký dojem ako Bad Boys 2 - nečakal som extra zaujímavé dielko a predsa som sa dočkal. Ale takisto sko pri BB2, aj tu mi vadia charakteristické režisérske prvky - napr. prehádzaná chronológia je úplne zbytočná. Príjemne však potešila anime vložka. Skrátka - dobrý akčák. ()

agentmiky

Dnes je pojem Quentin Tarantino a jeho film už docela kultovní pojem.Všechny jeho filmy se mi prozatím líbily.Ale Kill Bill v mém seznamu zhlédnutých filmů od QT ještě chyběl.To se muselo napravit.Když bych měl shrnout Kill Bill ve dvou slovech,tak bych asi řekl:,,Naprostá magořina!"Ale to neznamená,že se mi film nelíbil,ba naopak.Hvězdné obsazení filmu v čele Umou Thurman dychtící po pomstě bylo skvělé.Příběh také,ale přesto filmu nedávám plné hodnocení,neboť tomu něco málo chybělo.I tak skvělá Tarantinovka.Těším se na dvojku.Hodnocení:80% ()

zdepapepa

Typický Tarantino - akce krásná na pohled, hudba krásná na poslech, příběhově je to akorát. Film, co si na nic nehraje, nesnaží se vyhrát ceny, jen se snaží zabavit a to se mu daří na jedničku. ()

Korbitch

Nádherně přitažené za vlasy. Skvěle sestříhané akční scény a výborný scénář. Hloubka emocí, se kterou Quentin tady dokonale pracuje podpořená opět vyjímečným soundtrackem dělá z tohoto sarkasticky pojatého díla dokonalou záležitost, kterou si vždy po nějaké době hrozně rád připomenu znovu. Proč? Protože pomsta je sladká a Uma, popřípadě Zoe Bell, to dávají svým obětem tak sežrat, že jsem nesmírně rád, že je Quentin takovej magor do kung-fu filmů. ()

frashmaker

Parádní úlet. Ale skalpovat mojí oblíbenou Luci Liu fakt nemusela :)). Jinak k tomuhle filmu není co dodat. Po tygru a drakovi darší parádní pokus o představení bojového umění v tom lehce neuvěřitelném duchu, a to já mám rád. Předvídatelný filom, u kterého však budiž na prvním místě poetické pojetí akce, kdy bojové umění je snad více bráno jako jakási souhra těla či tanec, než jen jako nástroj k zabíjení. ()

LV.Helter

Mimo iné, najlepšia Tarantinová onánia. Tentokrát scenár ide úplne do prdele a celé sa to sustredí iba na krásne čistý vizuál a bezprostredný masaker. Neodolatelný filmový akcent. Najlepšia pocta rape n revenge a starým, zaprašeným kung fu samurajským filmom. Neviem, či sa mi ma páčiť viacej pomalšia a povolnejšia prvá časť, kde sa film pomali ropzráva alebo záverečný masaker. Isto viem, že pri obydvoch-celom filme som prežíval zamatovú extázu. Tarantino tu nielen myslel na seba (ako v Jackie), ale plno aj na divákov. Nechyba tu ani čierný humor, ani privetivé a násilné hlášky (i keď pripúštame, že v Kill Bill2 to bolo lepšie stavané, pretože dvojka bola celá na tom stavaná). Priamo na telo vyšitý herecký koncert Umy Thurman, ktorá tu posobí filmovo ako anjel. Komiksové časti a príbehové segmenty neuveriteľne zrobené a skvelé podané. Je mierne paradox, že filmový nápad na papieri posobí úplne parodický. Strih, scenár, kamera, režia-toto je filmová brána do neba.. ()

TomX2

Tomuto filmu som sa vždycky vyhýbal a po dnešnej projekcii som zistil, že som tak ukonal zbytočne. Scénografia je zvládnutá na jedničku, herecké výkony sú fajn, nechýba tomu ani čierny humor ako to v Tarantinových filmoch býva a soundtrack je výborný. K dokonalosti tomu predsa len niečo chýba a rozhodne sa nejedná o film, ktorý mi bude ležať v hlave ešte dlho. Výborný film o pomste áno, no tak skvelý a geniálny zas nie. Vo výsledku som spokojný. ()

Turiec odpad!

Kill Bill je vlastne videoklip. Filmársky zručne natočený a vizuálne i hudobne zaujímavý klip plný násilia a krvi. Je to film o pomste bez štipky deja, ktorý zvlášť v druhej polovici neuveriteľne nudí. Násilie a odpornosť scén s hektolitrami striekajúcej krvi a dosekaných tiel nezachráni ani to, že niektoré časti sú natočené čiernobielo. Viem si predstaviť, ako by sa dal zo snímku spraviť 30 minútový zostrih a stále by bol rovnako krvavý, nudný a nechutný. Hoci tu možno nájsť prvky akčných kung-fu filmov a westernov (hlavne hudba), ide skôr o počítačovú vyvražďovaciu hru, kde tréning, strihači a kameramani urobili z Umy Thurman majsterku bojových umení. Popri absencii sebemenšej myšlienky jediné, čo Kill Bill poskytuje sú negatívne emócie a úchylná, pokleslá zábava. K pozitívam patrí zaujímavá kamera a už toľkokrát spomínaná hudba, ale stále je to príliš málo na to, aby si film zaslúžil aspoň jednu hviezdičku. Celý totižto vyznieva, akoby ho natočil úchylný sadistický maniak. Ak toto má byť definícia kultovosti, tak je Tarantino jedným z najkultovejších režisérov. Snímka (zámerne sa vyhýbam označeniu dielo) by mohla byť holdom akčným krvákom, zvrátenou recesiou, alebo jednoducho životným zmýšľaním režiséra, ale určite to nie je paródia. Nebolo by to na smiech a Tarantino sa v krvavých scénach evidentne vyžíva. Dokazuje to aj inými svojimi filmárskymi počinmi a výberom tém o zabijakoch. Hodnotenie: jednoznačný odpad! ()

mustafa

Na tenhle film jsem se těšil nespočetně dní. Nezklamal mě, potvrdil má očekávání. Skvělá hudba, zapomaléné záběry, pěkný ženský a do toho všeho hodně krve. Jediné, co mě naštvalo, je ta černobílá scéna, bohužel nebyla barevná, což filmu uškodilo. Sice nebudu nijak originální, ale co si budu nalhávat, rozdělení filmu mě dost naštvalo a kvůli tomuto reklamnímu triku hodnotím Kill Bill o hvězdičku míň. Jináč ale bravo Quentine!!! ()

Terter

Ačkoliv první díl KILL BILLa nedosahuje kvalit svého následovníka, stále se jedná o vynikající a efektní podívanou. Jednodušší příběh a přemíru násilí nevidím jako zásadní negativa, neboť v rafinované parodii na béčkové akčňárny sedmdesátých a osmdesátých let, musí tyto složky být řádně zvýrazněny. Myslím, že natočit takovou parodii jako existenciální drama o pomstě by bylo i nad síly samotného Tarantina. Prostě dost dobrý film a ještě lepší rozjezd pro ještě lepší druhý díl. ()

Bajda

Tenhle film jsem viděl několikrát a vždycky mě na něm zaujme něco jinýho. Jednou jsem se na něho díval a soustředil se jenom na hudbu - super. Díval jsem se podruhé, kašlal na herce a příběh a jenom si užíval všelijaký záběry, který Tarantino vymýšlí - super. A tak dále a tak dále. Je na něm prostě geniální všechno to, co je geniální na Tarantinovi. Budoucí klasika! ()

Laxik

Po prvním shlédnutí jsem film odhodil jako nehoráznou blbost, o níž se zbytečně tlachalo kam jsem se pohnul. To mi bylo plus mínus 13. Jediné, co se mi líbilo, byla vlastně ta velká rubačka na konci, teda až na tu fádní krev stříkající víc než by měla. Ale nedalo mi to a pustil jsem si to znovu. A znovu. A znovu. A tak se jednohvězdičkový film postupně vyšplhal na čtyřhvězdičkový standart, který mi vždycky zvedne náladu. A co se stalo? Dospěl jsem a stal se ze mě Quentinův fanda. Není to jeho nejlepší film a v podstatě je tak nějak málo tarantinovský. Rozhodně méně než dvojka. Ale i tak tam jsou parádní (stupidní) dialogy, přehnanosti všeho druhu a naprosto dokonalá muzika, která je všem Tarantinovým filmům vlastní. Kdyby ten chlap používal orchestr, asi by se nestal takovou legendou. A nebo taky jo. Rozhodně je celý film od muziky přes scénář až po drsné pózy naprosto dokonalý. A O-Ren Ishii je nejlepší z celé té pronásledované pětky. A konečně jsem dospěl k páté hvězdě. ()

kobejn

V době, kdy byl Kill Bill uveden v kinech mě neskutečně nasralo, že to Tarantino rozdělil na dvě části a ta druhá část měla premiéru až za rok. Tehdy to ještě nebylo běžný, natočit jeden film a pak ho rozdělit na dvě části a dát mězi ně rok. To už s odstupem času nehraje roli a máme tu dohromady celek, kterej je dokonalé umělecké dílo, opravdu perfektní a bez chyby. Takže Kill Bill vol1+vol2=100%. PS: Snad by bylo lepší už k tomu vol3 nepřitáčet, protože nevěřim, že by Tarantino dokázal vstoupit 2xdo stejné řeky tak, aby to bylo znovu dokonalý. ()

MikO_NR_1909

Tarantino svoje šialené vnútro vôbec nepredstiera a nepredstiera ani to, že príbeh zvykne členiť do rôznych dejstiev. Viem oceniť jeho prácu s farbami, kulisami, výberom hudby a to najmä-s pretiahnutými zábermi. Ale po všetkých ostatných stránkach je to NESKUTOČNE smiešny film. Totálna kravina :-D. ()

Davson

Upřímně řečeno, očekával jsem naprostý odpad a film mě teda hooodně překvapil. Je to dobré béčko. Ti, kdo si nelibují v nějakých hlubších myšlenkách ve filmech, budou zcela jistě nadšeni. I já jsem byl, ke svému vlastnímu údivu, nadšen. Ale abych to upřesnil, tak pouze obrazovou a hudební stránkou (byť vykradenou) filmu. Nejvíc se mi líbila asi animovaná scéna o malé O-Ren Ishi doprovázená vynikající hudbou, která mě naprosto strhla a taky závěrečný souboj Nevěsty a O-Ren Ishi. Taky se mi líbila trochu zpřeházená chronologie snímku. Bohužel, to jsou jediné klady, i když pro vcelku pozitivní zážitek mi to stačilo. Bohužel ubohý děj sestavený z co nejvíce vražd a za co nejmenší dobu mě jednoduše nedokáže uspokojit. Některé scény vyloženě směšné. Korunu pak nasazuje poslední věta. Vše to sečtu a vyjdou mi 2*, ani o fous víc. A je to vlastně velmi dobrá známka, když vezmu v potaz, že Tarantino pouze a jenom vykrádá a trapně nám předhazuje, že se jedná o jakousi „poctu“ jeho oblíbených filmů. ()

Jillen

Je to bomba, ale časem ty cákance krve omrzí a dialogů, kterým by se člověk od srdce zasmál je pomálu...zbývá tak jen dokonalá hudba, skvělá forma, výborná manga sekvence a působivý závěrečný souboj na meče v zasněžené zahradě. I tak ale 90% ()

nirvanafan

Filmy tohohle typu fakt nežeru. Vlastně ani nevím, proč jsem si to pouštěla. Nicméně jedna hvězdička tomu patří. Na některý souboje se docela koukat dalo. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)