Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

JesterKruger

1* dávám za pár dobrých scén, a za dobrě naanimovaný záběr. Pokud vím, tak platí jedno pravidlo: Chybama se člověk učí. Toto pravidlo nejspíš u Quentina Tarantina neplatí. Čím více filmů od Tarantina vidím, tím více si uvědomuji, jakou chybu dělá. Tarantino vždy příjde se super nápadem, a udělá dobrý začátek. To samé u Gaunerů a Pulp Fiction. Jenže pak se na děj Tarantino vyprdne, a akce jako by v tomto filmu nebyla. Jó! Teda ten souboj ke konci a na konci! Nejvíce na tomto filmu je smutné to,že Tarantino byl tak naivní, a myslel si, že ty nejlepší scény na filmu je řezání nohou a rukou, nebo jiné brutalismy. Ani nápad. Jestli se to někomu líbí, tak ať se mu to líbí, ale jsem šokován, že tento film má (v době kdy to píšu) 79%!!! ()

Lucas005

Tarantino si tehdá mohl natočit, co chtěl, a rozhodl se pro tribut klasické kinematografii asijských bojových umění, tuhle šíleně přestřelenou vizuální show, jejíž jediným kompromisem z jeho strany bylo rozdělení do dvou filmů. Skvělý soundtrack, podivné střihy i anime pasáž tak tvoří neobyčejnou kultovku, kterou avšak táhne dolů nejasný děj, podivné poskládání kapitol, celková absence jakéhokoliv hloubky charakterů a občasný kontrast tónu, kdy se film najednou po všech šílenostech pokouší zarputile brát vážně. S ohledem na ihned poté zhlédnutý druhý díl hodnotím nejspíše o trochu kladněji, než bych hodnotil normálně, každopádně vám doporučuji při sledování to samé. ()

Nick321

(pozor, obsahuje spoiler!) Kill Bill je klasika. Tarantinovka, překypující hláškami, absurdními situacemi i vážnými momenty a je to vcelku hezký příběh. Jediné, co tomu musím vytknout (ale kvůli tomu nesrazím hodnocení), je, že co do zabijáckého řemesla se předvedla snad akorát Elle Driver, která zabíjí zákeřně (Beatrix chtěla otrávit injekcí, Pai Meie otrávila rybou, Buddovi narafičila do kufříku jedovatou mambu). O ostatních to pouze slýcháváme, ale Beatrix je v podstatě zabíjí v čestném souboji. Což mi úplně nekoresponduje s představou zákeřných zabijáků. Ale možná Tarantino to udělal záměrně takto, že oni na ni, neozbrojenou a těhotnou, vlítli v přesile do svatební síně a na to konto je ona dokáže porazit férově. Přesto bych asi celý film udělal delší a dal bych tam víc flashbacků z minulosti, kdy byli ještě všichni jedno komando. ()

PTuranyi

Tarantino dokazuje, že je geniálny rozprávač. Perfektná produkcia, kamera, strih, bezchybné herecké výkony, kombinácie rôznych štýlov, mix kultúr. Trochu tých krvavých fontán môžeme považovať za humornú nadsádzku. 90% ()

KLFPIM

Přicházím si pro nevěstu / Budiž mrtev, kdo by cestu / cestu moji za nevěstou pohybem svým zahradil / Nejsem ženich ani vdovec / chřestýš ani korálovec / Nejsem oběť ani lovec / lovec, jímž jsem dříve byl / Přicházím si pro nevěstu, již jsem prve zapudil / Only this 'cos I am Bill. ()

F2003F

Výborný nepotrebný začiatok. Tarantino to zbytočne preuzlil a mohol to radšej vyprávať pekne od začiatku lebo v tomto zvolenom postupe dôležité pasáže (Hatori Hanzo) bavili málo a nedôležité (anime) až únavne. Časť v kóme akoby prestrihom z iného filmu iného žánru. Ani to neberiem ako ucelené dielo lebo je cítiť, že Quentin niektoré scény iba využil aby sa mohol vyžívať vo svojich westernových (a foot) fetišoch alebo čo. Aj keď to všetko skvelo dotvára obraz sledovaného projektu v deji sa to stráca a vyznieva lajdácky nedotiahnuto. Z mnohých scén som mal ten pocit, čo ale neplatí o dychberúcej poslednej tretine. Preto keď vidím ako dokázal pracovať s úvodom a záverom je celý obsah filmu len výplňou bez duše. Režisér si vybral pre seba veľké sústo - príliš jednoduchý námet ()

liberty66

Tak konečně. Konečně snad po sto letech jsem tohohle Tarantina zhlédla celého a víte, co vám řeknu? Nudila jsem se. Ano, připouštím, že nejsem fanda tradičních kung-fu akčňáků. Fakt absolutně nic o nich nevím, nikdy mě to nebralo, ale i tak jsem čekala dávku skvělých dialogů a černohumorných hlášek. A ano, jasně, uznávám, nějaké drobné světlé okamžiky se tam asi, nejspíš, snad, možná objevily, ale jako celek to bylo takové rozbředlé, táhlé a během těch pěti hodin (tak dlouhé mi to připadalo) se tam vlastně ani nic moc nedělo. Ani sama "Nevěsta" mi nepřišla nijak zvlášť sympatická a její pomstychtivé tažení mi bylo vcelku lhostejné. Kromě toho, že to byla těhotná vražedkyně s děsným účesem, o ní nic nevím. A jen proto jí mám fandit? Tůdle! Naopak Daryl Hannah měla styl. Ale jinak? Prostě X minut poskakování a mávání katanou a spousta "kečupu". Pro někoho ideální kombinace, pro mě je to od Tarantina zoufale málo. Prosím, nebijte mě za to! ()

Lendak

"My name is Buck and I came here to fuck."____Čistá dávka Tarantinovej réžie pichnutá priamo do žily. Gejzíry striekajúcej krvi, zbesilé tempo, foot fetish, ikonický soundtrack a ku tomu pocta anime a ázijskej kultúre celkovo. Toto je jeden z tých filmov, ktorý sa vôbec nedá brať vážne. A kto ho berie smrteľne vážne tak by sa mal nad sebou zamyslieť. Stret hneď niekoľkých žánrov v jednom robí Kill Bill (1) jeden z najzaujímavejších filmových zážitkov. ***, alias Nevesta je jedna z najlepších filmových hrdiniek vôbec, to je názor, ktorý budem silou mocou obhajovať. ()

Kosta

Jen šílenec jakým je Tarantino, člověk s dokonalým smyslem pro detaily, může natočit něco takového. KILL BILL je žánrově naprosto nezařaditelný film. Nechce se mi věřit, že tolik odkazů k jiným filmům se vejde do jednoho díla. "MISTR" nám opět předkládá něco co vstoupí do filmových dějin s cejchem "KULTOVNÍ" . Režie, scénář, kamera, střih, herecké výkony, atd., to vše na mě působilo jako dokonale promazaná mašina, která mě naprosto převálcovala. P.S. : Rozdělení filmu na dvě části si zasluhuje přinejmenším fizické tresty pro lidi za to odpovědné ( kastrace, ...... ). ()

Hicks

Ty tři hvězdy jsou s rezervou, počkám si ještě na Volume 2. Mám pocit, že v tomhle filmu definitivně vítězí forma nad obsahem. Quentin má takový kult osobnosti, že kdyby natočil třeba jen pokračování večerníčku Maxipes Fík, spousta lidí by to označila za geniální.-) Očekávám, že po shlédnutí druhého dílu ale moje hodnocení zvednu, Quentin je moc dobrý režisér na to, aby nám předhodil jen polotovar. ()

Xylobalsam

Ne, nesednu si na zadek jenom kvuli tomu, ze film natocil Tarantino. Myslim, ze se dopustil nekolika chyb. 1)neuveritelna medialni kampan a prohlasovani, ze jde o nejlepsi akcni film vsech dob, proto vsichni ocekavali velkolepou podivanou bez chyb, ale bez chyb se neda natocit nic. 2)rozdeleni na 2 casti - mam pocit, ze vsichni bychom ty tri hodiny zkousli, precejenom nebyl by to prvni trihodinovy snimek. 3)animovana cast, ktera pusobi jak pest na oko. 4)cernobila akcni scena - vse je neuveritelne zmatecne. NIcmene pres vsechny tyto chyby jde o skvelou podivanou, da se rici klasickeho tarantinovskeho razeni (nelinearni pribeh, vygradovane dialogy, drsnost atd. na co jsme si od nej zvykli). ()

dbt

Největší klad totoho filmu spočívá v tom, že má něco společného s Kill Billem 2. Jako samostatný film to příliš nefunguje (což se o dvojce říct nedá), ale jako rozvíjející "datadisk" ke dvojce to beru :-). ()

Okocha

Tarantino má meze množství protečené krve ve filmu někde jinde než většina ostatních režisérů a určitě někde jinde než já. Dobrej režisér to on ale je, třeba zařazení anïmovaných scén byl originální nápad, výběr hudby se mu nad míru povedl a Umě to v tý žlutý kombinéze taky sekne, suma sumárum stylová záležitost. Forma je teda super, horší je to s obsahem, kdy kromě násilí nemá příběh co víc nabídnout. ()

huriccan

Vypadá to, že když Tarantino začne na plátně stříkat krví, všichni mu to žerou.. jedním dechem musím ale přiznat, že mu to jde ()

Fill16

Pro mne je Kill Bill filmem z jiného světa a naprostá filmová orgie - stačí jenom zmínit toto: výborné použití hudby, práce s kamerou, souboje, cit pro budování atmosféry, krásné meče, nadsázka, ironie, černý humor a zářící Uma Thurman. Pro milovníky starého, dobrého kung-fu z produkce Shaw Brothers a samurajských filmů stoprocentní povinnost. Film je natočen s tak obrovskou láskou, že to v každé scéně je viditelně znát. Spoustě lidí tak rozhodně změnil pohled na tento skvost dnešní kinematograife, že se nejedná pouze o pořádně krvavej masakr, že to nemá žádný děj, že tam létají vzduchem vnitřnosti a kdoví co ještě. Pokud přeci jen ještě o ději pochybujete, podívejte se na druhé pokračování. Mimoto je to vizuálně úžasná dechberoucí podívaná. Quentin Tarantino světu ukázal, jak se má dělat pravá, filmová pocta. ()

panic25

unikátní dílo Tarantina, plné krve soubojů, famozní hudba, při tomhle filmu se vám zatají dech , stejně jako při druhém dílo, prostě dokonalé ()

Bohulib

Nádherná pocta tzv. braku. Každá část je trochu jiný žánr, dohromady skvělý kaleidoskop. Hodnocení platí i pro druhou část, bez které je film jen poloviční. ()

ježura

Film který mě strhnul na svou stranu hned od první minuty a držel mě tam až do konce. Pro někoho kýčovité, krvavé scény- pro mě scény výborně nadsazené, aby diváka dokázaly šokovat. První část prakticky donutí diváka ke shlédnutí druhé části. Tarantino je jednoduše režisér, který umí diváka zaujmout. ()

fero_lašák

Taková super mega gigakrvavá pomstichtivá parodie s nadhledem. Dokonalá scéna s jednookou sestřičkou a geniální hudbou v nemocnici :)) ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)