Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Recenze (1 192)

M.a.t.t.

Dokonalá holywoodska zábava s výborným Johnym Deepom, ktorý sa veľmi márne snaží nebyť zbožnovaným idolom fanúšikov. Len prílišná rozťahanosť mi bránila na prvý krát udeliť najvyššie možné hodnotenie, kto by však povedal, že podľa atrakcie z Disneylandu vznikne pravdepodobne jeden z najlepšich pirátskych snímkov vôbec? S odstupom času a vzhľadom k nevýrazným pokračovaniam mi však viac než pred tým dochádza aké bolo vlastne prvé dobrodružstvo Jacka Sparrowa a Willa božské. 90% ()

Shit

Vizuálně velice povedný,skvělej dobrudružnej pirátskej příběh a Johnny Depp zase předvádí, že patří k těm lepším hercům, ale filmu dosti škodí jeho délka, která je podle mě, tak o půl hodiny delší než by měla být a také se mi nelíbí až přílišný nalíčení Deppa. Škoda jinak by to bylo za pět hvězdiček. Tak po několikátým shlédnutí musim změnit hodnocení, protože čim častěji to vidim, tim se mi to líbí víc a tentokrát mi nevadil ani nalíčenej Depp ()

Gemini

Po zhlédnutí Pirátů musí snad každému být jasné, proč je Johny Depp mezi mými nej- herci:) Kapitán Jack Sparrow totiž celý film zabral pro sebe, ve jménu geniálních hlášek a rumu, a stal se tak postavou řekněme dvacetkrát sympatičtější než Barbossa Geoffreyho Rushe (což je pro tohoto australského nemrtvého velké plus), desetkrát zajímavější než Will Turner Orlando Blooma (což je pro tohoto idola spolužaček mého mladšího bratra mínus, ale v dívčích očích mu to na přitažlivosti nijak neubírá:)), a dvakrát noblesnější persónou než Elisabeth Swannová sličné Keiry Knightleyové (nic ve zlém, nejhezčí sice je, ale je to pořád jenom guvernérova dceruška, že ano). Nicméně scénáristickým překvapením pro mne byl komodor Norrington hraný Jackem Davenportem, který dává vzpomenout na majora Duncana Heywarda z Posledního Mohykána. Vizuální stránka filmu je patřičně Bruckheimerovsky velkolepá (nechápu co má někdo za problém se ztvárněním jeskyně pokladu), souboje patřičně naspeedované (aby ne, když tu máme i Legolase;)) a doplněné výbornou hudbou Klause Badelta, dlouholetého to spolupracovníka samotného Hanse Zimmera. A výsledkem toho všeho je pořádný pirátský nářez se spoustou humoru a trochou té romantiky. Už taky bylo načase...třeba se zase začnou nosit klobouky. Veelkéé klobouky:))) PS: Beware of český dabing, apage, run away, take cover, je to hrůza a běs, jaký neumí vyvolat ani Nazg'hul... ()

kOCOUR

Verbinski dokázal namíchat koktejl fantastické zábavy a přesto, že svoje dílko nezvládl podepřít dostatečně emotivním nebo alespoň trochu komplikovanějším příběhem, lze mu jen těžko něco vytýkat. Lví podíl na tom mají jak herci, v čele s výborným Deppem, tak hoši z ILM, kteří posunuli vizuální stránku na opravdovou smyslovou pochutinu, a v neposlední řadě se k črtání krásné pirátské atmosféry přidává i skvostný hudební doprovod. Potěšil mě Verbinskiho smysl pro humor, nádherné kostýmy, mohutné mořské bitevní scenerie...zkráta téměř vše. Jedinou výhradu směřuji k neúnosně natahované stopáži - filmu by určitě prospělo pár střihů a to i z důvodů zachování rozjetého tempa, které je občas některými přespříliš ukecanými scénami zcela nesmyslně brzděno. ()

Superpero

Když už popkornová zábava tak takováhle. Skvělá, svižná, nenudící se skvělým obsazením hudbou režií a vším co k tomu patří. Viděno asi šestkrát a furt mě to baví. Geoffrey Rush by byl za takovýhle výkon v každém jiném filmu glorifikován, měl bohužel tu smůlu, že natrefil na Deppa v životní komediální formě. ()

• Ve scéně, kdy Will (Orlando Bloom) s Jackem (Johnny Depp) jdou pod člunem k lodi, má Will má vyzuté boty. Je to vidět v momentě, kdy se zachytí do bedničky. Když však vylezou na loď, má už boty nazuté. (Mr.Hudson)
  • Pro film existují dva české dabingy. První dabing byl vytvořen pro DVD a Blu-ray verzi a hlavní postavu Jacka Sparrowa (Johnny Depp) dabuje Jakub Saic. Druhý dabing byl vytvořen pro TV Nova a TV Prima a Jacka Sparrowa zde nadaboval Saša Rašilov. (Rascal_)
  • Když Černá perla útočí na Port Royale, má viditelně dané kanóny vodorovně, ale děla a jejich letecká dráha mají odchylku až o 100°. Zjednodušeně děla létají pod takovými úhly, které by díky vodorovné poloze kanónů nemohli uletět. (holyterry)

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) má v posledních letech poměrně turbulentní období. Po soudních tahanicích se svou bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman a ztracené království), z… (více)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)