Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

(více)

Recenze (129)

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Naďa Urbánková ve své životní roli. Jinak mě u Rumplcimprcampra ani tak nefascinovalo jeho jméno, ale spíš, kdo mu ho dal? Jaký je vůbec životní koloběh pohádkových bytostí, jak se zrodily, jak se rozmnožují? Myslím, že je škoda, že to ještě někdo neprobádal. V podstatě mě napadají následující možnosti: a) pohádkové bytosti tu jsou od pradávna, vznikly společně se světem. S tím ale nekoresponduje, že třeba čerti často uvádějí věk kolem osmi set let apod. No, na druhou stranu, třeba jsou ti čerti v zásadě sklerotický a osm set let je poslední perioda, ze které si ještě něco pamatují, že jo. Anebo za b) nadpřirozené bytosti tu nejsou od pradávna, taky se rodí. Na druhou stranu jsem nikdy neslyšel vyprávět třeba takovou babu Jagu nějaký historky o svým dětství, jak třeba chodila ke svý babičce do perníkový chaloupky s košíkem s bábovkou a vínem. Na druhou stranu, dost možná se roděj způsobem né jako savci, ale jako třeba žáby, že se zkrátka vylíhnou z nějakých vajíček. Tím pádem nějaký dětský zážitky s příbuznýma mít nemůžou. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Strašné postsynchrony. Dialogy zní nepřirozeně, je to buď moc hlasité nebo studiové, rozhodně ne jak namluvené v reáliích, kde se celý příběh odehrává. A nato, že to byla slušně výpravná a exteriérová pohádka, děj byl neskutečně prázdný. Čekání na záporáka trvalo celou hodinu a ještě to bylo těžce přitažené za vlasy. Námět tu byl tak na 20 minut a to jsem ještě moc přející. Neskutečné, jak se mohla pohádka s takovým obsazením nevydařit. Sám jsem překvapen. A mrzí to i proto, že hudba často navozuje moc příjemnou atmosféru a celá pohádka je v lehkých, světlý a radostných barvách. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Já se vážně divim, že se Zdeněk Zelenka dokáže tak dlouho držet na ČT u natáčení pohádek, když už před mnoha lety dokázal natočit takovouhle nudnou ptákovinu. Příšerný Kepka jako Rumplcimprcampr, který z něj udělal prapodivného pitomce, místo pořádného záporáka. Všichni ostatní známí herci zbytečně přehrávají, ale těžko jim to v rámci bezduchých dialogů o ničem zazlívat. Snaha zakomponovat do děje několik dalších vedlejších postav (Brodská, Merunková) úplně vymizí do prázdnoty. Děj je tak triviální, že i dětem bude muset připadat naprosto tupý a bez nápadů. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Největším problémem mnoha Zelenkových filmů a inscenací je rozvláčnost daná doslovností, kdy i jednoduchý fór má potřebu pětkrát zopakovat, abychom jako věděli a všimli si. Pak se stane, že to, co má původně působit komicky, vypadá spíše otřepaně. Nebýt tady mile usměvavá Andrea Elsnerová s dolíčky na tváři, je to i díky přehrávání Satinského a Bohdalové nekoukatelné. ()

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Další z pohádek, která je v podstatě o ničem. No, koukat se na to sice dá, ale nedoporučuji ji. Nevím, co víc napsat, je to jaksi přepatlané, nefungující, o nic nepřijdete, když tuto pohádku neuvidíte. Nejvýraznější postavou je zde postava Rumplcimprcampr(a), kterou ztvárnil Jaroslav Kepka. Verdikt: 2* a 40 - 50 %. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • Snímek byl natočen na motivy pohádek Jana Wericha „Hrášková princezna" a „Rumplcimprcampr". (vyfuk)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno