Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

brasek

Na začiatku bol dementný nápad, ktorý sa pretavil do podobného scenára a aby to malo komerčný úspech tak pridali Godzillu, King Konga, Cestu do stredu Zeme, Pacifik Rim, celé to pretechnizovali, veľa toho nechali zničiť, zaradili so paralelného príbehu deti, ktoré to nakoniec vyriešia vyliatím alkoholu aby poukázali, že pitie je škodlivé. Bolí ma hlava z tohto filmu! ()

Scaevola

Finále série vychází z tradice, kterou se mi stále nedaří pochopit, neboť si nejsem jist, co že může být zajímavého na neustálém a fakticky beznásledkovém ničení velkoměst. Lidé sice umírají po stovkách a škody jdou nepochybně do miliard, ale epičnost nevzniká z prostorové velikosti hrdinů a ačkoli se snímek snaží neustále přinášet nové prvky do fikčního univerza (dutá Země, mechanický Titán), zle se potýká s fyzikálními zákony i přirozenou uvěřitelností. Přehnanost tak bohužel převládla a na lidstvo už se nikdo neohlíží, byť je párek kravaťáků zdánlivým hybatelem děje a kamera se pateticky vrací k malé holčičce. Jediným světlým momentem nepřehledně natočené barové rvačky dvou oblud se proto stává jen šíleně přestřelená, ale alespoň vtipná výprava černošského ňoumy za pravdou. ()

HNTR

Prostě a jednoduše další tupej monster film od WB… Tomu filmu chybí už jen Martha a bylo by to dokonalý. WB prostě nedokáže udělat kvalitní jednorázovku, natož rozjet propojenej vesmír. Ať už je to u DC nebo u tohohle. ()

andrewXx

Stret dvoch obrovských monštier sa nesie v znamení, že všetkého veľa škodí. Je to presne ten typ filmu, ktorý zvádza k tomu, aby každá ďalšia scéna bola aspoň 10x megalomanskejšia než tá predtým. No a buď to vezme do rúk niekto, kto chce divákom ponúknuť viac a vyťažiť z námetu maximum, alebo niekto, komu z toho megalomanstva preskočí. Síce to nebol úplne Michael Bay v posledných Transformeroch, ale veľa naozaj nechýbalo. Efekty a celkové CGI je síce na vysokej úrovni, ale okrem toho film neponúka dokopy nič, čo by dokázalo zaujať. Koniec koncov, čo sa dalo čakať od Adama Wingarda - autora treťotriednych hororov, ktorého jediný film neprekonal hranice priemernosti. Nabudúce nech Warneri skúsia osloviť Zdenka Trošku, čo by ma vlastne ani neprekvapilo. V posledných rokoch sa im totiž náramne darí hnojiť svoje najväčšie značky šupákmi na režisérskej stoličke. ()

EddieIron

Amíci si myslí, že stačí velkolepý vizuál a lidi to sežerou, i když dějově to bude hovadina. A zdá se, že si to myslí správně. Bohužel. ()

rigby

Nejsem puberťák, abych slintal nadšením nad počítačovým filmem. Kromě animovaných obrů, kteří se spolu perou, už tu nic dalšího není. Animace jsou až moc nerealisticky udělané, detaily nedotažené, jako kdybych koukal na nějakou nepovedenou videohru. A to mě opravdu neuspokojuje. ()

Emperor1

Neskutečná slátanina, kterou ani sebelepší efekty a triky, padající mrakodrapy a psychedelické blikání barev nezachrání. Riskuje, že dostanu epileptický záchvat, jsem to poctivě dokoukal až do konce, jen abych tento vizuálně přepálený špektákl mohl poslat do háje. ()

Kosi..

Že to bude trapný jsem snad i čekal, ale že to bude takhle hloupý, přeplácaný a přebarvený, tomu se těžko věří. ()

Tomko87

Veľmi tupé. Na mňa až príliž. No vždy keď sa na plátne objavili monštrá, to bolo iné kafe. Ale krista scenár musel písať iný retardovaný feťák... ()

KukulienkaHO

Úplne rovnako nezáživné ako aj predchádzajúce Godzilly z tejto série. Akurát, že tu je aj ten Kong, vďaka ktorému je to o niečo málo lepšie. Každopádne, znovu tu máme dej plný nelogických lapsov, ktorý ani mimo toho nenadchne. Ten nejaký nový "Middle Earth" svet nie je tiež príliš zaujímavý. Postavy rovnako nemastné-neslané (až na zopár výnimiek). Avšak rivalita medzi Godzillou a Kongom je vcelku vydarená, teda až na ten finálny fight v tme. BTW, Mechagodzilla je fajn. ()

Maraboy

Kdyby to mělo jenom těch 30 min epickejch SFX bitek, dám tomu i 4*, ale s tímhle debílním scénářem s ještě debilnějšíma lidskejma charakterama, to padá na 2*. 35% ()

daleba

Jako úplně jsem nechtěl dát jen jednu hvězdičku, ale když nad tím tak přemýšlím, tak si to vlastně nic jinýho nezaslouží! Pekelná srajda! ()

pepan9135

Části s Kongem a Rebeccou byli fajn a bavili mě. Části s Godzillou byli celkem fajn a bavili mě. Části s Millie byli celkem nudné a nijak moc sem si je neužil. Části s Godzillou a Kongem dohromady byli fajn.  A ten střed planety či co byl fajn. Sem tam moc žvástů a nudy ale obří titány si užívám takže 65% si zaslouží. ()

JesterKruger

Co to dnes nenatočí????? Nikdy jsem neměl rád crossovery. Vždycky jsem od nich něco očekával, a pak mě akorát nudily. Jediný praktický dokonalý crossover byl AVP (Vetřelec vs. Predátor), protože to vypadalo z atmosférické stránky aspoň trochu dobře a děj mě bavil jak to jenom šlo. Když jsem se tak díval na Godzillu vs. Konga, tak mi přišlo, že se dívám na film určen pro děti ze Základní školy první až druhé třídy. Herci normal. To, že efektů je tam tolik, že je prakticky z toho počítačová hra, by mi až tolik nevadilo, jelikož tohle je u dnešních filmů běžné, to samé i Star Wars: Pomsta Sithů, jenže Star Wars: Pomsta Sithů je mistrovské dílo, a tohle je nudný film dnešní doby. Stěží jsem se na to dokázal dokoukat. Dávám jenom 2* za ten nápad, za herce, za pár ok scén, ale jinak je to obrovské zklamání, ale myslím si, že si ten film pár fanoušků přece jenom najde. A na ČSFD tu už pár je. ()

bonovox

Typický produkt súčasnosti...plytký dej, nezaujímavé postavy a množstvo efektov. Práve tie sú jediným pozitívom, súboje dvoch titanov sú zručne natočené ale aj tak prevláda pocit zbytočne výhodných peňazí. 40% ()

KritikRik

Viděl jsem hodně lidí si na tento film stěžovat, ale já jsem z kina vyšel spokojený, název filmu je godzilla versus kong, a v tomto filmu se tito dva titáni opravdu setkají, několikrát, a to ani není všechno! Bojové scény mají bezvadnou kinematografii, hudba je perfektně doprovází a efekty rozhodně nejsou k opovržení, hold na nějaký hluboký příběh nezbyl čas, ale film rozhodně pobaví. ()

Mangano

Coooool. Za mě nejlepší díl universa. Souboje Godzilly a Konga epické, výjimečně přehledné a vizuálně dechberoucí, námět a scénář dobré, zpracování středozemě krásné a nápadité, soundtrack taky ušel a nemám ani nic proti chování obou titánů, tak jako v případě G1 a G2. Na pět hvězd to ale samozřejmě není, stále z toho smrdí upjatá zaměřenost na vizuál a boj mezi monstry na úkor trochu víc propracovaného děje a opět tu jsou (až na tu holčičku) ostatní postavy jen jako kůly v plotě naprosto bezúčelně sebou mrskající před kamerou. Ale to vem čert, nápadité to je a má to šťávu. ()

Franki69

Tak nejdřív prozradím, že jsem dokoukal do konce. Ale v podstatě jsem nemusel, protože mi asi tak od půlky bylo jasné „jak to dopadne“, včetně různých „překvapivých“ twistů. V podstatě to bylo takové G.I.Joe nebo Bitevní loď. Vlastně bych měl přiznat, že to je dětský film a definitivně s se tímhle žánrem rozloučit. Ale zkusím, aby se můj subjektivní pocit zklamání, že už si podobné filmy nebudu užívat jako dřív, neodrazil v recenzi. V kině to musela bejt paráda. Kong i ostatní obrovitánské příšerky prostě v telce dostatečně nevyzní. Tvůrci dali dohromady fanservis příběhů o duté zeměkouli a v něm skrytém světě s prehistorickou faunou, včetně různých tyranosaurů a přerostlých pterodaktylů, dále hi-tech scifi, King Konga, japonskou posedlost Gojirou a je tu i svět Pacific Rim s Kaiju. Všechno je to splácané do prostoduchého arkádového scénáře, v němž nejvýraznější hereckou tváří byla Millie Bobby Brown, aka „Eleven“ ze Strange Thnigs. Akčních scén nebylo tolik jako logických lapsů, ale když přistoupíte na hru, tedy že se díváte na v podstatě oživlý comics, tak se můžete i bavit. A ano, vlastně jsem se chvílemi i pobavil hodně, jen mi bylo líto Hong Kongu (nomen omen), že ho souboj hrdinského Konga s Godzillou a pak ještě s Mechazzilou (no nebudu pátrat, jak se to další monstrum jmenovalo..sorry..) částečně smazal z mapy. Jasná oddychová popcornovka, kterou účinně naředíte inzulinový šok z cukroví v čase Vánoc, klidně si to dejte. Dávám 55% a varování jste dostali. Emerichova Godzilla z roku 1998 se o svoje prvenství bát nemusí. ()

FrAnn_Kie

Ve chvíli, kdy vytáhli tu robotickou Godzillu tak jsem se začal smát a musel jsem to vypnout. Tohle nové universum dělá ostudu jak Kongovi, tak Godzille... ale věřím, že většinové publikum tahle lobotomie asi osloví. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

29.11.2022

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)