Fender Bender

Jennifer je mladé 17 ročné dievča, ktoré po prvýkrát vo svojom živote pocítilo, ako chutí sklamanie v láske. Aby toho nebolo málo, v deň rozchodu so svojím partnerom sa nečakane stáva účastníčkou dopravnej nehody. Následná výmena údajov s neznámym mužom, ktorý zrážku zapríčinil, jej však prinesie omnoho väčšie starosti, ako len priznanie sa rodičom, že ich rodinné auto už zďaleka nie je v takom stave, v akom jej ho pôvodne zverili. Jennifer a jej najbližších priateľov, ktorí ju následného večera poctia návštevou, čaká nerovný súboj so šialeným sériovým vrahom, ktorý svoje obete vyhľadáva pomerne podivným spôsobom: zdanlivo nevinnou zrážkou vozidiel. (*CARNIFEX*)

misterz

Čakal som niečo napínavé a nápadité, ale nakoniec som sa ničoho nedočkal. Celý čas mi pritom klipkali oči od spánku. Záporák vyzeral byť síce celkom vyšinutý a nepríjemne psychopatický, ale na priemerný slasher (bez gore) prišlo až v poslednej polhodinke. Inak je to len zbytočné naťahovanie akože "napínavých" scén a chodenie hlavnej hrdinky po dome. 30/100 ()

Psychor

Jakožto zdejší hororový expert už jsem si připravoval ruce k potlesku, jelikož Fender Bender až do poloviny stopáže působí dojmem nápaditého home invasion slasheru, který umným způsobem buduje napětí, k čemuž přispívá zejména Night Runnerův úchvatný osmdesátkový synth. A rovněž díky přítomnosti scén, které nabízejí prostor pro klasický hororový úlek, tak divák nemá příliš času na výdech. Jenže ve druhé polovině už si divák vydechne přímo z plna hrdla, jelikož Fender Bender sklouzne do podoby drtivé většiny produkovaných slasherů a pozvolna se tak promění v jednoduchou a atmosféry zbavenou vyvražďovačku, která trpí výskytem nejrůznějších subžánrových klišé. Snímek doporučuji ke zhlédnutí, avšak o více jak třech hvězdách nelze v žádném případě ani uvažovat.. ()

George Stobbart

Režisér skvelej 90tkovej Kingovky "The Night Flier" sa po čase nenápadne vracia s novým a našťastie aj vydareným hororovým počinom FENDER BENDER. Kto nevie, tak názov je frázička označujúca menšiu autonehodu a v tomto prípade máme psycho chlapíka, ktorý takéto kolízie cielene vytvára a svoje „nehodové obete“ následne prenasleduje, až si ich podá v akomsi S&M oblečku a stanú sa obeťami reálnymi. Solídny a po väčšinu času nečakane atmosférický malý slasher, ktorý stavia viac na napätí, než na krvavých mordoch a celkovo som mal pocit, že sa snaží nasmerovať takým štýlom prvého Halloweenu (kamera, hudba, retro charakter..). Mne sa to páčilo a k vyššiemu hodnoteniu veľa nechýbalo. ()

SeBig odpad!

Vrah samozřejmě na začátku (prvních 5min) a pak půl hodinu před koncem (klasika u těhlech céčkovejch slasheru že?) a nakonec ani na tý poslední půl hodině skoro nic nepředvede, takže vám na tohle z vysoka seru..a tu scénu v závěrečných titulkách jsem fakt nepobral k čemu jako byla dobrá. Nicotnost a zbytečnost. ()

korbitch22

Po dlouhé době docela originální pointa obyčejného amerického vykosováku, s fajn záporákem, ale s tak debilním scénářem a režiserskýma chybama, že jsem občas chtěl pana režiséra chytit za hlavu a narvat mu ji do prdele.Když už vymyslíte dobrý příběh, zručně natočíte hodně dobré vraždy a máte tam prasáka v dobrý masce, tak jaký asi musíte být kokot, abyste posledníma 15 minutama všechno degradovali do pekel.Když mohla hlavní hrdinka vraha už asi pošesté zabít a ani na pošesté ho nedorazila, naopak ho nechala v klidu oklepat, nepochopitelně se vrátila do baráku a nechala se zabít, hodil sem nefalšovanou blitku.Chtěl bych žít v USA, takových filmů bych ročně natočil 5 a kažý lepší než tohle.Jak může bejt někdo takový režisérský diletant a nevidět ve střižně ty stupidity.40%. ()