Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

tron

„Čo keby umrel?“ – „Nevolil som ho.“ Posledná rozumná seagalovka (potom už len tony video béčok). S akrobatickým hláškujúcim Afroameričanom (vtedy Keenen Ivory Wayans) to Stevenovi seklo už v drsnom BLESKOVOM MUŽOVI a sekne mu to i teraz (tentokrát raper DMX). Aj keď sa nejedná až o taký buddy movie, ako by sa mohlo zdať (trvá dlho, kým sa Seagal a DMX vôbec dajú dokopy). Joel Silver s režisérom Bartowiakom sa do toho poriadne opreli, Steven schudol, nezľakol sa netradičného sitkomu (boj so školskou lavicou je svojím spôsobom v jeho filmografii úchvatný a hodný Oscara) a nerušivých spomalených záberov. V podporných rolách sa predstavujú dobrí herci (McGill, Duke), nechýbajú silácke seagalovské dialógy - a žltý Hummer. Seagal bol ale kedysi frajer! V niekoľkých scénach LOVCA POLICAJTOV som si na to spomenul. Bolo to príjemné. Ale nebolo ich veľa. ()

Anderton

Podľa mňa najlepšia a najzábavnejšia seagalovka. Najlepšia asi preto, že som videl s ním maximálne 5 filmov a tá zábavnosť je skôr nechcená, Dmx_ova sebaprezentácia je vážne k smiechu. No a najväčším prekvapením je režisérov solídny cit pre atmosféru a akciu, pretože inak ho považujem za režisérskeho zločinca ešte väčšieho kalibru, akým je Brat Rattner. ()

castor

Ulice jsou zase plné zkorumpovaných poldů, až se na to Steven Seagal odmítá koukat. Navíc se spojil s králem moderní akce Joelem Silverem, kterému by měl líbat nohy, že ho aspoň na jeden projekt vytáhl z mizerné videoprodukce. Do party přibrali někdejšího výborného kameramana a toho času režisérského rutinéra (ale slušného) Andrzeje Bartkowiaka a diváci si mohli lehce připomenout Seagalovu ranou tvorbu. Přímočaře tady představují klišovitý příběh, jenže o ten prakticky nejde. Takže divák ať raději nepřemýšlí ani nezapojuje logiku. Akce je hodně, za mě ovšem potěšila spíš až ta v druhé půlce. Ta má styl i několik slušných nápadů. U samotného Mr. Aikida jde spíš o efektní přestřelky a o nostalgii při pohledu na zadýchaného bitkaře než o nějaké drcení a lámání končetin jako na přelomu 80. a 90. let. Když už se dostaví, milosrdný střih přichází častěji, než bych si přál. ()

Lacike

Dodnes je to jedna z mojich troch najoblubenejsich Seagaloviek, ktoru si môzem pustit kedykolvek a stale ma bavi. Pôvodne to mal byt comeback, ale napokon sa z toho stala Seagalova rozlucka s kvalitnymi filmami a stihlou liniou. A je nutné povedat, ze to je velkolepa rozlucka. Producent Joel Silver sa v tej dobe po uspechu Matrixu snazil ozivit upadajuci akcny zaner a po pecke s Jetom Li, skusil ozivit dalsiu hviezdu. Neviem akou nahodou vysla stastna karta pri vybere nejakej akcnej hviezdy za zenitom na Seagala, ale Seagal sa snad naposledy vo svojej kariere pri natacani snazil a dokonca prisiel aj s novymi kuskami. V bitkach dost casto netradicne pouziva aj nohy a dokonca akrobaticke kusky. Je evidentne, ze su pri nich pouzite pomocne lana, ale to vôbec nevadi lebo vyzeraju efektne. Paci sa mi, ze do velkej miery Seagal opustil svoj tradicny styl: stojim neohrozeny ako skala a hadzem kaskaderov o zem. Namiesto toho su bitky ovela vyrovnanejsie a aj Seagal casto inkasuje rany a dokonca skonci aj na zemi. A to sa tyka aj finalneho suboja s MJ Whitom. Po choreografickej stranke je to sice len obycajny priemer, ale co sa tyka gradacie, tak patri k najlepsim Seagalovym bitkam. Skoda, ze je v polovici utnuty a k dorazeniu zaporaka dôjde az v akcnej scene s vrtulnikom. Pochvalu si zasluzia aj ostatne akcne sceny. Su tu spickove prestrelky a skvele nahanacky. 33 megovy rozpocet je vyuzity do posledneho centa. Potesi aj mnozstvo skvelych hercov vo vedlajsich ulohach väcsinou vtipnych postaviciek. Celkovo je ladenie filmu dost komedialne a aj samotny Seagal tu ma niekolko vtipnych scen, takze pôsobi cely cas pohodovo. Zapletka nie je uplne priamociara a jednotlive diely sa do vyslednej skladacky odkryvaju postupne. Ale vdaka rychlemu tempu film ani na sekundu nenudi. Luto mi je len toho, ze sme sa o Seagalovej postave prilis nedozvedeli a film sa vôbec nevenuje jej sukromiu. Aspon ze tie sceny z kurzu sebaovladania stoja za to. Strasne ma mrzí, ze Seagal uz dalej so Silverom nespolupracoval a ten sa radsej vratil k Jetovi. Aspon este jednu pecku Seagal mohol stihnut natocit predtym ako nakynul. Ked uz sme pri tej Seagalovej nadvahe, tak ma s odstupom casu pobavili 2 vtipy. V jednej scene hovori Seagal Andersonovi, ze nema rad tucnych ludi. Dnes si svoju vahu vymenili :) A potom finalna scena v ktorej sa Seagal snazi držiac rebrika udrzat vrtulnik na zemi. Dnes by ho udrzal jednou nohou. :)). To je celkom roztomile zakoncenie komentu k tomuto velmi zabavnemu, dynamickemu a stylovo natocenemu akcnemu becku. 8/10. ()

Enšpígl

Hlavně obdivuji reálnost scénaře, protože je jasný, že pokud je u policie Steven Seagal, kriminalita klesne na nulu, bohužel, většinou za cenu smrti většiny obyvatel rajonu, kde Seagal řeší své případy. Tohle už je všem jasný a tak jediný zločinci musí být zákonitě Seagalovi policejní kolegové a v tomhle filmu jsme teda svědky toho jak si Seagal vyšlápne na zlotřilé kolegy u policie. Po skončení Seagalova vyšetřování visí na policejní stanici následný leták " Přijímáme k policii větší počet mužů a žen na doplnění stavů". No a mistr Seagal se zase na chviličku zabaví. ()

• Michael Jai White v jednom rozhovore uviedol, že produkčný a režisér po ňom chceli, aby ublížil Stevenovi Seagalovi pri záverečnej bojovej scéne. Vraj ho neznášajú a boli by radi, keby sa ho zbavili. Samozrejme, že to Jai White odmietol urobiť. (DJ Rocco iNc)
  • Když Orin Boyd (Steven Seagal) řídí ve městě dopravu, hraje při tom skladba „I Got You (I Feel Good)“ od amerického funkového zpěváka Jamese Browna, která byla vydána v roce 1965. (rublik05)
  • Keď Eva Mendez (Trish) prvý krát videla film, všimla si, že s jej postavou nie je niečo v poriadku. Na plátne síce bola ona, ale vôbec nerozprávala ako ona. Keď pátrala po dôvode, zistila, že bola predabovaná. Keď sa pýtala prečo, bolo jej povedané, že jej hlas neznel veľmi inteligentne. (drake31)