Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Skleena

Nenáročná oddechovka, která pod taktovkou Jet liho umění celkem šlape - i přes skoro absenci nějakého stravitelného scénáře (při každém druhém dialogu jsem bouchal hlavou do zdi). Jak už se tu mnozí zmiňovali, je snad až škoda "ničit" Jet liho souboje digitálními úpravami. A Aaliyah... ta krásná Aaliyah.... tý je sakra škoda :( ()

Sany33

Príbeh: Ázijci a Afroameričania bojujú o drogovú nadvládu nad Oaklandským drogovým pobrežím. Medzi týmito znepriatelenými gangami sa ocitajú Triisha a Han doslova ako Rómeo a Júlia, akurát trocha akčnejší a nadupanejší. Herecké obsadenie: Aj napriek tomu tomu, že aj betónový múr má viac výrazov ako Jet Li (nar. 1963, Čína) mám tohto zakrslého bojovníka rád. Dokonca si malé kameo strihol aj DMX (nar. 1970, USA), ktorý pre film skladal aj hudobný doprovod. Prevedenie: Je to klasická akčná rubanica, ktorých sme videli asi stovky ale s tým rozdielom, že sa na to naozaj dobre pozerá a má to aj dávku vtipu. Pocity: Možno som dal trocha vyššie hodnotenie kvôli nostalgií, ktorú mi tento film privádza videl som ho ako malý fagan asi 20x a aj teraz kedykoľvek ide v TV si ho pozriem. Aj napriek tomu že neprináša nič inovatívne ho vnímam ako o triedu lepší akčný film ako sú Van Dameovky alebo Segalovky. Pridaná hodnota: Akčná mela plná kung fu a drsných rečí, ktorá má prekvapivo aj príbeh. 67% ()

honajz

Film sám o sobě není nic moc, i když Jet Li se v několika málo scénách (na zadním dvorku a s hadicí) předvede slušně a i když se zde docela povedly vtipné repliky. A je zbytečně dlouhý, komplot poněkud prostý až duchaprázdný (to nikomu nedošly následky pro celou jeho komunitu?) a sem tam ty ukecané scény naprosto zbytečné. Jenže - režíroval to Andrzej Bartkowiak a ten tyhle věci fakt umí, no a navíc tady hraje Aaliyah, kterou jsem sice nikdy neposlouchal, ale jejíž tragická smrt v roce 2001 zasáhla snad všechny, kteří jí ve filmu fandili, jako třeba mne. Královnu prokletých jsem pak taky viděl a je na tom filmu žel vidět, jak museli stříhat a přepisovat. Ostatně Vránu to postihlo také, ale působí konzistentněji. Tenhle film je tak vlastně spíše signifikantním odrazem doby - ještě pořád doznívá tragická smrt Tupaca, co se černošské komunity a popkultury týče, na výsluní jsou fakt Kool and the Gang, a to vše v tom filmu je - ostatně proto jsem fandil černochům před Číňany. A abych nezapomněl, ty "rentgenové" snímky mne tady taky dostaly, dobrý a vtipný nápad. ()

Seag

Môj obľúbený Jet Li si to rozdáva s rapujúcimi černochmi, hláškuje ako nikdy ("Ty ma necháš ísť, ja ťa nechám žiť") a flirtuje s krasavicou (dnes už ,bohužiaľ, mŕtvou) Aaliyah. Ale idem pekne od začiatku. Na začiatku nám predvedie skvelý Russel Wong ako dokáže nakopať 5. amíkov do zadku (Tento sympatický herec, sa mi zdá vo filmovom priemysle nevyužitý). A aby Jet Li nezaostával, tak štýlovo utečie s Hong Kongskej väznice. Neskôr dostane šancu aj spomínaná Aaliyah a (podľa mna skvelý komik) Anthony Anderson ktorý hláškuje celý film, a to dosť cool spôsobom. Isaiah Washington je skvelý gangser. Určite mu viac sedia záporne role ako kladné. Co sa týka Delroya Lindoa, tak ten má skvelé charizma, občas pôsobí ako tough guy, a svoju rolu, zvládol brilantne. Súbojov je tu dosť, majú dobrú choreografiu, a ani tie bezpečnostné laná (alá Matrix) mi nevadili. Takže ked si to tak zoberiem celé dokopy, vychádza mi čestných 4*. P.S. Cameo DMXa poteší.A jeho hudbu žeriem. ()

eraserhead666

Černoch, co se jmenuje Izák... Dosud si pamatuji, že i když jsem tehdy už měl rád Jeta, vidět jsem to chtěl hlavně kvůli Aaliyah, která mi z traileru skočila rovnou do duše. Mě černošky nějak nadprůměrně neberou, ale Aaliyah je fakt škoda. A taky mám rád všechny ty negry (Anthon Anderson, DMX) a hip hop, takže Jet byl až někde na třetí koleji. Ale je i tak dobrej. Jen ho Aaliyah docela přehrává, je tak nějak sympatičtější. Prostě svižný akčňák se skvělým hudebním doprovodem. A taky jsem zjistil, kde se Bartkowiak zacvičil a sebral černé herce pro jeho následujícího výtečného Lovce policajtů. ()

• Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)
  • Film je hereckým debutem zpěvačky Aaliyah a zároveň její jediný film, který byl uveřejněný před její smrtí v roce 2001. (Rocky62)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera