Hrůza na jevišti

• Česko Jeviště děsu (více)

Klasická vyvražďovačka na italský způsob – brutálnější, krvavější, zábavnější! Nucený přesčas v divadle se jedné deštivé noci stává pro skupinku herců čirou noční můrou. Nacvičovaná kriminální hra se s příchodem šíleného zabijáka mění v krutou realitu a více, než o cokoli jiného, jde bezbranným hercům o holý život. Není kam uniknout a duševně nemocný vrah v soví masce nezná slitování. Divadelní jatka začínají... (oficiální text distributora)

Kusko.t2

Deliria alebo teda StageFright je dosť kvalitný horor, ktorý má asi všetky zložky, ktoré musí obsahovať takýto druh filmu aby sa zdaril. Michele Soavi natočil zaujímavý príbeh, v ktorom trochu zredukoval počty divadelných umelcov. Film sa začína veľmi zaujímavo a parádne, má to rozhodne štýl, a nie len začiatok ale celý film. Príbeh a boj o prežitie sa tento krát odohráva v divadelnej skúšobni, v ktorej sa nacvičuje jedno zaujímavé predstavenie. Avšak okolnosti zavedú do tohto provizórneho stánku kultúry aj psychopatického maniaka, ktorý im toto predstavenie trocha nabúra. A máme tu nové predstavenie, už s novým režisérom, ktorý používa pri svojej „práci“ sekeru, nôž a ďalšie „tradičné“ divadelné pomôcky. Veľmi kvalitný horor s vynikajúcou hudbou, nápadom, atmosférou atď. Ale nebolo to bez chyby, takých 90%, preto nemôžem dať 5*. Pár detailov trošku inak by sa zišlo spraviť. Každopádne rozhodne stojí za veľkú pozornosť a dá sa len odporučiť nadšencom hororu. ()

TomX2

Najviac sa mi páčila humorná stránka filmu, tá vyškrtla všetky nedostatky, ktoré film mal a dala mu nový rozhľad, vďaka čomu som si film mohol bez problémov užiť a zabaviť sa dokonca aj v nočných hodinách, kedy zvyčajne pri hororoch zaspím nudou. Fajn mix slasher/giallo žánrov, ktorý funguje ako má, aj keď svoj režisérsky um Michele Soavi plne rozviedol až v Dellamorte Dellamorte. ()

Martin741

Hitchcockovu klasiku z roku 1950 som este nevidel, ale toto bola klasicka brutalna talianska hororova masiarina "se vsim vsudy". Chvilu sa sice caka na prve mordy, hlavne ked film ukazuje, ako sa filmuje : herci na javisku, reziser vzadu, k tomu par kvalitnych dialogov. Potom sa vsak strhne ta prava masiarina, hlavne ked osadenstvo zisti, ze su uvazneni, a ze vchody su zamknute. George VychodnyMuz zvladal rolu velmi dobre, spokojnost. Vyborny horor, ktory musi vidiet kazdy, kto sa povazuje za hororoveho fandu. 86 % ()

Gorehound

Úchvatný taliansky slasher, vymakaný ako po technickej stránke, s množstvom vypiplaných záberov, tak po stránke hudby(typická italo 80s, ostane v hlave), sympatických a atraktívnych herečiek, tak po stránke hustej atmosféry, napätia a perfektných praktických gore FX. Niektoré scény sú nezabudnuteľné(sovia maska, kľúč v podlahe, záver s "divadlom" s obeťami, atmosferický "záver po závere", prakticky všetky gore scény sú ukážkové, a kopa ďalších drobností). Jeden z najlepších post 80s talianskych hororov, čo nie je tak málo, ak zoberieme do úvahy, že, bohužiaľ, kedysi majstri ako Fulci produkovali a režírovali smutné, podpriemerné, a ani(aspoň) nie zábavné kúsky. Česť výnimkám. ()

ClintEastwood

Tento italský horor, je sice béčko jako hrom, ale disponuje slušnou atmosférou a připraví divákům i pořádnou porci napětí. I když je plný těch nejznámějších lekaček (ta u zrcadla je ale fakt slušná), klišé a má příšernou hudbu, jsou tady i plusy. Například vrah v atypické soví masce, místy až přehnaná brutalita (končetiny létají vzduchem) či scéna, kdy vrah aranžuje své oběti. Potěší i zajímavý závěr. Nebyl jsem nespokojen, dobře jsem se u tohoto filmu bavil. ()

• Scéna, kde se Brett (Giovanni Lombardo Radice) skloní před zrcadlem, aby odhalil, že Wallace (Clain Parker) stojí přímo za ním, je pocta filmu Tenebre (1982) od Daria Argenta, u něhož byl Soavi asistentem řežie. (hladass)
  • České vydání od Řitka video je cenzurovaná verze ve formátu 4:3, zatímco originál je natočen pro ratio 16:9. (BoredSeal)
  • Režisér Michael Soavi ve filmu ztvárnil roli mladého policisty v policejním autě venku u divadla. (hladass)