Perla je nejvyšší a zároveň nejlépe zabezpečená budova na světě. Přesto její majitelé najmou velezkušeného bezpečnostního experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálně potvrdil. Jenže pak začne v budově hořet a o technickou závadu se rozhodně nejedná. Will, coby bývalý šéf týmu FBI, který se specializoval na záchranu rukojmích, zažil už leccos, ale tohle je přece jen silná káva. Požár se rychle šíří a Will zjistí, že právě on je podle policie odpovědný za jeho založení. I když se zrovna pohybuje mimo budovu, bude muset rychle dovnitř, protože v jednom z nejvyšších pater je uvězněna jeho žena (Neve Campbell) se dvěma dětmi. A to stále ještě není všechno, v mrakodrapu se pohybuje ozbrojený gang, se kterým se bude muset Will taky vypořádat, pokud chce své blízké zachránit. Ještě jsme zapomněli zmínit, že po vážném zranění z minulosti má jednu nohu umělou a že jediná cesta do domu v plamenech vede přes vedle stojící jeřáb, z jehož ramene ve výšce několika desítek metrů bude muset přeskočit. (Cinemart)

honajz

Nepovedený multi-kulti korektní pokus o Die Hard Reloaded. Jenže tam, kde je Smrtonosná past uvěřitelná, záporáci občas chytřejší než hrdina, a kde je i větší porce napětí díky nejednoznačnosti situace, tady je zcela jasno, že i kdyby měl hlavní hrdina potřebu nasadit křídla, nasadí je poletí. Hvězdička za triky, kluci se u písíček museli pěkně zapotit. ----- Průběžné poznámky: Být tak blízko, tak ho to roztrhá celého. Dělá v garáži a mají na zupr luxusní bejvák? Dvěma bělochům se narodily kudrnaté hispánské děti? Multi-kulti vyváženost: Japonec a za pojišťovnu černoch a běloch. Vsadím se, že běloch bude Ten zlý. Budova je energeticky soběstačná, bo dva větrné mlýna - ha ha, ekologická agitka k tomu. Urve se vám kus zdi, a vy hned nevoláte ochranku a nespustíte alarm? Politicky korektní přehlídka pokračuje - po úžasně adaptovaném hendikepovaném muži je zde dítě, které má astma, a VŠICHNI zlí jsou běloši. Jako fakt celou bezpečnost a její ovládání necháte cizímu chlápkovi v tabletu a nemáte náhradní přístup? Když vám manželka pouští ve videohovoru, co vidí, asi je pitomost se jí ptát, co vidí. Tvl. chlápek zahesluje ovládání tabletu, je jediný, kdo zná heslo, a ty si ho zastřelíš? Ty jo, fakt ten běloch pojišťovák byl hajzl! Máte citlivá data, a necháte si jen jeden originál a nikde je nezálohujete? Ale no tak! ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: správný katastrofický akčňák, jak ze staré školy, něco mezi Smrtonosnou pastí a Skleněným peklem s namakaným ale polidštěným Johonsonem, Neve Campbell měla celkem zajímavou roli silné ženské postavy, odsýpá to, nenudíte se, záporáci jsou celkem zajímavý, film nemá vyloženě slabé pasáže a drží slušně pohromadě MÍNUS: takových filmů se moc už netočí, protože publikum je jinde a klasika se z něj nestane, je to už několikrát viděné jen v o něco modernější podobě s modernější budovou./// Shrnutí: Doufal jsem v podařený akčňák a jsem potěšen, že mě to až tak vtáhlo a bavilo. Byla to poctivá filmařina a jeden z těch oddechových filmů. na který se rád někdy podívám znovu./// Celkem 79%/// ()

Xmilden

Chvílemi mě to připomínalo parodii na Smrtonosnou past. Iritují mě scény když rádoby zlý záporák (dnes už i klidně záporačka) střelí do ležícího člověka, který už jen čeká na kulku a kamera vše zabírá od pasu nahoru. Irituje mě pochlebování Číně. Zcela upřímně prohlašuju že Dwayne Johnson je borec v tom že natočil 3 až 4 hodně špatné filmy za poslední 2 roky a dokázal na ně přesto dostat lidi do kina. Mrakodrap je dost možná ještě horší než Rampage a San Andreas. Nemám nic proti invalidům, ale předpokládám že kdyby měl Rock ještě o další končetinu míň, stejně by mu nezabránilo zachránit mrakodrap, zabít padouchy, zachránit rodinu a ještě zamávat lidem kteří vyšli do ulic mu fandit. 40% jen za téma, které je atraktivní samo o sobě a za to že ve filmu funguje tempo. ()

filmfanouch

Člověk prostě musí obdivovat Dwaynea Johnsona- tento bývalý wrestler se postupně usazoval ve filmu, až se napříč léty stal hollywoodskou hvězdou a dnes je možná dokonce ta největší. Až na zlatou výjimku v podobě Pobřežní hlídky totiž byli všechny Rockovy filmy v posledních několika letech úspěšné. Důležitější jsou ale samosebou kvality a musí se uznat, že Dwayne Johnson si na producentské židličce dokáže své filmy pohlídat. Jumanji: Vítejte v džungli byla zábavná dobrodružná jízda, Rampage: Ničitelé zase našlapaná monster-jízda a takové San Andreas dost možná jeden z nejlepších katastrofických filmů za poslední roky. V roce 2016 mimo jiné natočil i komedii Centrální inteligence, která se musí nechat, že má fajnový humor a povedenou dvojku Johnsona a Kevina Harta v hlavních rolích. A Johnson si pravděpodobně padnul do oka s Rawsonem Marshallem Thurberem, u kterého se rozhodl, že se s ním spojí na dalších dvou filmech. A první z nich je tu. Mrakodrap je první Thurberův který nespadá do žánru „komedie a ačkoliv v jeho komediích jako Millerovi na tripu a Centrální inteligence se párkrát ty akční scény objevili, tohle je jeho první čistý akční film, ve kterém téměř chybí jakýkoliv humor a jede se pouze přes akci. Mrakodrap dost připomíná první Smrtonosnou past, ve které je ale navíc nejmodernější budova světa. Mrakodrap je ale především dítě dvou zemí- Amerika nadělila americké filmaře, americkou herce a americké vyprávěcí postupy, Čína pak lokaci, peníze a čínské herce. Ještě před pár lety by takovýhle scénář působil jako katastrofa. Ve skutečnosti se ale jedná o funkčního potomka, který ani jednomu z rodičů špatné jméno nedělá. Film má především perfektní technické tvůrce- Kromě Thurbera, který napsal i scénář a debutující akčňák mu vůbec nedělá problém, tu máme hudebníka Steva Jablonskyho, který nadělí perfektně ladící hudbu a především perfektního kameramana Roberta Elswita. Toho Elswita, který dohlédl na poslední dvě Mission: Impossible nebo Slídila (jehož kamera je jedna z pozitivních stránek filmu). Trikaři, kteří byli z Číny poté využili opravdu mnoho green screenu a přesto ten zjevný green screen vůbec neškrábe oči z důlků a na Hollywood minimální rozpočet ve výši 125 milionů dolarů se tu ždímá na maximum. Thurber jako by si opravdu při psaní scénáře pustil Smrtonosnou past, zároveň se ale pokusil být svůj a postavy udělat trošku víc ´ˇživější. Na rozdíl od takové ženy Johna McClanea, je tedy žena Willa Sawyera (Rockův hlavní hrdina) v podání Neve Campbell silná postava, která ani na moment nepřestane bojovat za své děti a manžela a není tak pouze ukřičenou dámou čekající na záchranu manželem. Problém může být tak jedině se záporáky- Roland Møller sice není špatný, jako opravdová hrozba pro Rocka ale ani moment nepůsobí. A to ani ve filmu kde Rock v první akční scéně dostane celkem přes držku a především tu spíše než za nadupaného frajírka, působí jako napůl zlomený člověk bojující s vlastními démony. Jinak ale akční scény odsýpají, rodinné scény fungují tam kde by měli a Rock si tak může do životopisu zapsat další povedenou žánrovku. Objektivně 8/10, přimhouřeně 8+/10, palec nahoru jednoznačně! () (méně) (více)

eLeR

Iba jedna noha z mäsa a kostí. Škaredá rezná rana, ktorá by fakt potrebovala zašiť. Jeden chlapec s astmou. Oheň, ktorý nikto nehasí. Polícia v pätách. Ozbrojený gang. Dočerta ... všetko je proti nám. Vďakabohu za lepiacu pásku a umelú nohu. A ten Dvejn, čím je starší, tým lepšie vyzerá a asi aj hrá. ()

• Natáčelo se od 14. srpna do 17. listopadu 2017 v Hong Kongu a Kanadě. (Varan)
  • Písnička, která hraje na konci filmu, je „Walls“ od Jamie N. Commonse. (Duoscop)

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu