Reklama

Reklama

Krypton

(seriál)
  • USA Krypton
Trailer
USA, (2018–2019), 13 h 55 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Předloha:

Joe Shuster (komiks), Jerry Siegel (komiks)

Hudba:

Pinar Toprak

Hrají:

Cameron Cuffe, Georgina Campbell, Ian McElhinney, Elliot Cowan, Rasmus Hardiker, Gordon Alexander, Oliver Cotton, Desmond Edwards, Paula Malcomson (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Co kdyby Superman nikdy neexistoval? Seriál Krypton, který se odehrává dvě generace před zničením Supermanovy domovské planety, sleduje Seg-Ela (Cameron Cuffe), dědečka legendárního Muže z oceli, stojícího před konfliktem života a smrti – má zachránit svou domovskou planetu, nebo ji nechat zničit a spasit tak osud svého budoucího vnuka? Ve vládě Kryptonu zavládl chaos a rod Elů je vyloučen ze společnosti. Seg se snaží očistit rodinnou čest a zachránit ty, které miluje, zatímco se potýká se známými postavami světa DC Brainiacem a pozemšťanem Adamem Strangem cestujícím v čase. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Veľmi slušný seriál a veľmi silné štyri hviezdy. Jasné, nie je to Doom Patrol ani Titans, ale o to nejde. Na to, že je to počin SyFy, je to zaujímavý "zárez". Kastovná spoločnosť Kandoru potešila, aj keď sme uvideli kvôli nízkemu rozpočtu pomenej, ale triky boli celkom fajn, určite ďaleko lepšie ako pri teen seriáloch zo sveta Arrowerse. Na to, že seriál uťali pred koncom druhej sezóny, vyšiel jej záver celkom fajn. V druhej sérii sa pritvrdilo aj v gore scénkach, Doomsday bol perfektný na pomery TV produkcie, hrozivý, nekompromisný a dokonca sme dostali aj info o jeho vzniku, ktorým sa doteraz nikto nikdy nezaoberal. Čo extrémne potešilo na druhej sérii, tak síce maličká, ale predsa len prítomnosť Loba. Pri prvých fotkách z jeho predstaviteľom som si hovoril, že sa asi tvorcovia zbláznili, keď z brutálneho svalnatého hovada urobili len trošku lepšie chlapa. Ale čo mu ubrali na svalstve, to mu pridali na hláškach. Taký ultimátny, nesmrteľný a prehláškovaný hrdina v DC, to sa len tak nevidí. Nezrušiť jeho vlastný seriál, tak možno Deadpool od Marvelu dostane riadnu konkurenciu. Škoda veru aj Kryptonu aj Loba. Nič sa nedá robiť. Chujoviny vychádzajú neúrekom viď. Batwoman (grc, ktorý som po prvej časti mal chuť označiť odpadom) a takéto veci končia. ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Na tohle jsem byl hodně natěšený, poté z toho vylezla přijatelná nízkorozpočtová zábava s mrkáním na Supermana a všeho kolem něj.. černé Zody jsem zkousl byť se sebezapřením, ale bože ten Brainiac, ten byl skvělej, mnoooohem lepší než 90% dceu padouchů v čele se Stepenwolfem, Doomsday také lepší než ten výplod v BvS. Strašně se těším na Loba v další sérii. Prostě úžasné Dc překvapení roku, sice je to nízkorozpočtové, ale prostě stojí to za to. Z množství všech těch CW teenage srágor to jistě vybočuje...takže díky bohu za to ()

Reklama

erased 

všechny recenze uživatele

Žádné spandexové oblečky, žádní ctnostní hrdinové v konfliktu mezi záchranou města/světa/vesmíru a milované princezny v nesnázích, žádné rádoby alegorie dnešního světa, dokonce málem ani žádní klauni, ehm, superzáporáci. Krypton byl první superhrdiny inspirovaný seriál, na jehož premisu jsem byl ochotný přistoupit bez obličeje ztrapněním pohřbeného v dlaních - právě pro všechny vyjmenované aspekty, které mu chybí, a mně blízkou, typicky SyFy campovitost. A všechno by to dohromady náramně fungovalo, nebýt toho, že hlavní klaun se jmenuje Brainiac a jeho životním cílem je sbírání motýlů. Jenom to pro jistotu opakuju: Brainiac. Brainiac. BRAINIAC. Víc snad netřeba dodávat, snad jen že jsem se kvůli němu u seriálu nepříjemně často popadal za břicho, a že díky jeho absenci má druhá série šanci neskončit jen jako solidní sci-fi stále dědící některé z nejhorších možných komiksových debilit. ()

Will_X 

všechny recenze uživatele

S přimhouřeným okem 4 hvězdy. Nebylo to vůbec špatný, ale co se týče jednotlivých epizod a kvalit, tak to bylo jako na houpačce - chvíli naprostá paráda a pak dostanete nudnou, pomalou, dějem předvídatelnou epizodu, která vás nudí po celou dobu... A že jich tam je... Na druhou stranu jsou mnohem, ale mnohem horší seriály...IMHO do červených čísel by se Krypton mohl podívat. :-) ()

jh666 

všechny recenze uživatele

Na Krypton jsem byl hodně zvědavý, když se o něm po Muži z oceli začalo mluvit. Během let už mi to pak bylo nějak jedno., ale podíval jsem se na to. Nutno podotknout, že začátek byl opravdu těžký průměr, ale čase se to přeci ne zlepšilo a stala se z toho fajn oddychovka. Především poslední dva díly se hodně povedly, takže pokud si seriál dokáže ve druhé řadě udržet alespoň takovou úroveň, tak se těším. 70 % ()

Galerie (223)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení pilotní epizody probíhalo v Srbsku, zbytek byl zaznamenán v Belfastu (Severní Irsko) – obvykle jsou přitom hrané DC seriály točené v kanadském Vancouveru. (fiLLthe3DD)
  • Vytvořit make-up pro Brainiaca (Blake Ritson) zabralo maskérům mezi čtyřmi až sedmi hodinami práce a když se herec objevil v masce a kostýmu na place poprvé, někteří členové štábu se prý vyděsili. (fiLLthe3DD)
  • Tvůrce David S. Goyer uvedl, že seriál se odehrává 200 let před událostmi snímku Muž z oceli (2013) – stanice SyFy však jeho tvrzení popřela, tudíž Krypton nesdílí stejný vesmír s filmovou sérii DCEU. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Michael Bay stále chystá Loba

Michael Bay stále chystá Loba

20.06.2019

Fanoušci brutálního psychopata, jenž o sobě prohlašuje, že je nejlepším lovcem lidí v celém vesmíru, v posledních dnech neměli moc důvodů k radosti. Postava Loba totiž dostala od stanice SYFY vlastní… (více)

Marvel vsadí na ženy

Marvel vsadí na ženy

17.06.2018

Už příští jaro pošle Marvel do kin svoji odpověď na konkurenční Wonder Woman. Komiksová Captain Marvel s oscarovou Brie Larson (Room, Kong: Ostrov lebek) bude prvním marvelovským filmem, jehož hlavní… (více)

Reklama

Reklama