Ve snímku Strážci galaxie: Volume 3 od Marvel Studios se oblíbená parta vesmírných ztroskotanců zabydluje na Kdovíkde. Jejich spokojený život však brzy naruší ozvěny Rocketovy bouřlivé minulosti. Peter Quill, který se stále trápí ztrátou milované Gamory, musí vypravit svůj tým na nebezpečnou misi s cílem zachránit Rocketův život, přičemž nezdar v této misi může znamenat konec Strážců tak, jak je známe. (Falcon)

Rathalos

Marvel a Strazcovia Galaxie nesklamali ani po tretikrat,opat perfektna zabava,vyborna hudba,super triky i efekty a ten zaver ma vazne dostal,normalne som bol dojaty a aj smutny zaroven,no uvidime,ze co bude dalej a ako sa to cele vyvinie do buducna...:⁠-⁠) ()

ashtangi

Rocketova dějová linka není špatná, ale pokusy na zvířatech nejsou jako téma dost silné pro celý film tohoto žánru. Určitě se s tím vypořádali lépe než Pravá blondýnka 2, ale ne o moc. Chybí mi zde dostatečná dávka humoru, která je pro Strážce typická. Velmi slabý, lehce zapomenutelný padouch. Celkově zklamání. ()

loki5

Strážci galaxie jsou v márvelovském univerzu moje srdcovka a tak to zůstalo i posledního dílu. Stále je to ta zábavná a nápaditá komedie jako předchozí díly. A zde mě překvapily velmi vážné sekvence, které jsou až překvapivě působivé. Kéž by se Marvel vykašlal na multiversa a radši nás nechal objevovat tenhle vesmír. 80% ()

Saur.us

Ještě, že Marvel má J. Gunna a Strážce galaxie. Velkolepá rozlučka v které bylo vše, co vždy dělalo Strážce jedním z toho nejlepšího, co mohl Marvel nabídnout. ()

kesty

nejake emocie tam boli. ale to je tak vsetko. utrpenie zvierat neznesiem, takze za to minus dvasto bodov. stopaz prepalena tak, ze som film ledva dokazal dopozerat na 3 razy. majorita filmu nuda, alebo CGI nuda, alebo akcna nuda. nejaka logika vybuchla v efektnom slow-motion zabere spolu s realizmom. fungovalo to len ked islo o jadro teamu, vsetky ostatne vedlajsie dejove linie onicom. humor jeden bod (Drax), akcia jeden bod ("one-take" na chodbe), Warlock zbytocny. chvilu som dufal, ze to Pete neda, ale ocividne na to nemali gule. za mna bodka a zaroven stopka pre MCU. po Ant-Manovi a Thorovi je uz aj mne jasne, ze je koniec. ()

Gastovski

Nové komixovky už drahnou dobu nesleduji. Ale u Strážců 3 jsem udělal menší výjimku, jelikož dvojka byla jedním ze dvou filmů Marvel Universa (z cca asi 30), které byly fajn. A i třetí pokračování je fajn z hlediska atributů, které od těchto filmů očekávam - čili zábavná, nepříliš trapná a vizuálně cáklá podívaná, avšak bez hlubšího obsahu či snad dechberoucího herectví. J. Gunn má pořád svůj osobitý rukopis, který se odlišuje od zbytku celé té komixové generické kaše a díky tomu jsem se obstojně bavil. Jako rozlučka dobré. Slabší 4*. ()

Sydonai

První povedená Marvelovka od Endgame. Gunn perfektně vybalancoval příběh, postavy i emoce. Za mě zábava jak se patří. 85% ()

B.Wilde

Na třetí díl jsme si museli počkat šest let a přišel v době, kdy Marvel nezažívá zrovna své hvězdné časy, přesto to James Gunn opět dokázal a tahle bláznivá partička se dočkala zakončení, jaké si rozhodně zasloužili! Nechci se opakovat v tom, že Strážci jsou moje srdcová záležitost, ale prostě je to tak a jsem ráda, že si i tento díl udržel svou vysokou laťku a možná ji i o kousek navýšil. Tenhle díl mi přinesl vše, co mám na téhle sérii ráda a ještě o kus víc. Příběh Rocketa dokázal s přehledem utáhnou celý děj, přičemž mi ukradl srdce zase o kousek víc a je mi až líto, že pro mě v prvních dvou dílech byl docela nedoceněná postava... Prostě se to povedlo a nebylo tam hluché místo. Jak by taky mohlo, slyšeli jste tu hudbu? To je prostě třešnička na dortu. Díky za tuhle sérii! ()

Magenta

Obsahuje malé spoilery (ale radši si je přečtěte, abyste nebyli zklamaní jako já). Podle trailerů a rozhovorů s herci jsem měla dojem, že to bude pádný, hluboký a v rámci žánru těžký příběh. No, a ve výsledku je to zase barevné, rozjuchané, je tam spousta srandovních mimozemšťanů a monster. A to je tak všechno, navíc třeba Cosmo je vyloženě otravná. Opravdu jsem doufala, že někdo umře. Ono to tak vždycky chvilku vypadá, ale pak jsou všichni zachráněni a nic se nestane. Vůbec nic. Rozpad Strážců nedává smysl, nic hrozného se jim nestane, prostě to vypadá, že už je to nebavilo. To se jim ani moc nedivím. Jediné, co se mi líbí, je, že Quill nezískal zpátky Gamoru, aspoň jedna věc nedopadla cukrkandlově. A kdyby ve filmu nebyl Adam Warlock, vůbec nic by se nezměnilo, byl absolutně zbytečný. ()

lemonova

Po návšteve kina sme sa zhodli, že odstaviť takmer na celý film najvtipnejšiu postavu s najviac cool hláškami bola osudová chyba. Celkovo tam bolo viac pátosu ako humoru, čo mňa osobne mrzí, lebo pri strážcoch som naň zvyknutá a práve ten ich odlišuje od väčšiny ostatných marveloviek. Nie že by tu priestor pre vtip nebol (niektoré scény sa fakt vydarili), ale už to bolo skrátka niekde inde. ()

NorseSword24

Gunn sa mi už Suicide Squadom a Peacemakerom zapísal medzi obľúbených režisérov a každým ďalším filmom sa mi posúva vyššie a vyššie. Je tu veľa veci ktoré chcem vyzdvihnúť ale neviem kde začať. Gunn si každým filmom pridáva ďalšie prvky a tu sa ukazujú aj tie zo suicide squadu. Jednak špecifická kamera a snímanie, ktoré či už pri akčných scénach alebo len pri obyčajných rozhovoroch vyzerá strašne pútavo. Som rád že postavy tu vyzerajú naozaj zraniteľne a divák nevie kedy príde ich posledná chvíľa. Myslím tým že sa tu lámali kosti a podobne. A za toto som extrémne rád lebo keď vezmete napr. finálnu bitku v endgame kde vlastne žiadna hlavná, kladná postava nezomrela tak to je také no :) Menší SPOILER( čakal som trochu viac toho umierania ). Ďalej je tu Gunnov humor, ktorý vychádza či už z absurdných ale reálnych rozhovorov alebo z ešte viac absurdných scén ako napr. pretvorenie obrazu stvorenia človeka a následne deformovaný ksicht cez celé plátno XD. Ale Gunn vie chytiť aj za srdce a vo filme boli 2,5 scény pri ktorých som sa rozplakal. A okrem toho... ako dobrý režisér musí byť, keď vás prinúti, chcieť zachrániť z vybuchujúcej vesmírnej lodi aj najviac primitívne zvieratá. Ale oproti Vol. 2 sa mi zdá, že tu nie je až toľko úžasných vizuálnych scén. Áno sú tu tie vesmírne farby a efekty ako vo všetkých Strážcoch ale vyslovene "awesome shoty", tých tu nie je toľko. Ale dosť to vynahradzuje ta kamera, ktorá robí svoj dojem. A ešte tie akčné scény! Okrem tej kamery... sú tam skvelé choreografie a dynamika. Akčné scény s Adamom Warlockom som si užíval hlavne vďaka tomu, že mi dosť pripomínali Man of Steel. Záporák je taký klasickejší ale scény s ním a rocketom v tmavej miestnosti s klietkami boli hororové a intenzívne. Marvel za posledné roky robí predovšetkým pásovú výrobu, ktorá sa moc neodlišuje a je hlavne priemerná. Sú to filmy ako atrakcie plné klišé bez toho aby sa scenáristi viac zamýšľali do hĺbky. To sú tí scenáristi, ktorý stávkujú, lebo to majú ako ich prácu. Ale Gunn to ma ako život. Gunn to nerobí aby zarobil, aby urobil hajp tým že pridá milión ďalších postáv a svetov. Spravil osobný príbeh bez zbytočných rozšírení. Spravil to ako fanúšik, má vzťah k tým postavám a spravil to so srdcom. Úprimne sa nebojím povedať, že toto je pre mňa najlepšia marvelovka z MCU. 8,4/10 ()

Kopi1

Nevím proč, ale styl třetích Strážců mi nějak úplně nesedl. Film se snaží vyvažovat svou klasickou komedii a na to novou temnější stranu filmu, ale moc to nefunguje. Komedie zde nic moc, pár věcí dobrých, ale většina vtipů byla už v trailerech. Příběh mi přišel takový, že toho v sázce moc není. V minulých dílech se zachraňovala galaxie, zde 'pouze' Rocket a tím jak to bylo vyprávěno, tak bylo vcelku jasné, jak to skončí. Zde vždy když něco potřebovali, tak přišli, vzali a odešli, víceméně bez problémů. Čekal jsem nějaké větší riziko. FIlm je ale i tak solidní a jednotlivý Strážci super. Chápu, že zde flashbacky musely být, jinak by Rocket ve filmu skoro nebyl, ale mohly být kratší nebo méně a některé scény ukazovat rozhodně nemuseli. Adam Warlock jenom takovej hozenej do filmu aby se neřeklo a spíš byl na obtíž. Dave Bautista klasicky vše zachraňuje svým šarmem a humorem, ale také Pom a Karen výborně zvládly zahrát. Za mě zdejší hodnocení je až moc velké (89%), dal bych tak 75-80%, hranice 3 a 4 hvězd. Kvalitnější než skoro všechny marvelovky za poslední 2 roky určitě, ale v rámci trilogie je za mě asi na posledním místě. Jak je to celé hodně seriózní + flashbacky a výběr různých lokací, tak to ztrácí v čem to bylo tak dobré a koukatelné znovu a znovu. A furt nevím jaké jsou schopnosti High Evolutionary a přišel mi slabý. Posledních 5 minut hezky provedených. Lepší 3 hvězdy. ()

BOURQUE

Tretia a zároveň rozlúčková (minimálne v danej forme a zložení) epizóda Strážcov galaxie, podobne ako ostatné snímky daného žánru, má svoje nedostatky a slabšie časti. Napriek tomu sa však jedná o kompaktne poskladanú a pomerne dobre fungujúcu Marvelovku, ktorá čiastočne dokáže zamaskovať posledných niekoľko filmov Marvel Studios. Ani tu sa nedočkáme originálnych dejových nápadov, ale film vo filme funguje celkom dobre a to nielen vďaka dobre načasovaným flashbackom. Vybrané soundtracky k jednotlivým scénam opäť pasujú, vtipné a nevtipné momenty a dialógy sa viac-menej držia na nohách (ma osobne pobavili scény so „zlým“ psom). Nie som (skalným) fanúšikom comics-based filmov (a „súčasnej“ nadvlády týchto filmov), čo však neznamená, že filmy, ktoré v danom žánru sú vydarené alebo dokážu prekročiť vlastný tieň, by som nevedel oceniť. „MP3“ síce neprekročí svoj vlastný tieň, ale ako víkendový blockbuster, od ktorého nečakáte žiadny mind blow effekt, funguje celkom dobre. P.S.: James Gunn stále cíti, že ako má s danými postavami pracovať. Nehovoriac o výbere toho správne soundtracku. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

SidneyP

Nevím, jestli to zdaleka dosahovalo takových kvalit, jak tu (a i jinde) fanoušci vyzdvihovali. Na 88 % hodnocení dle mého názoru ne. Což o to, je to nejlepší MCU kousek od dob Spideyho, je vidět na tom ta láska k látce a postavám, záporák je taky naprosto vymazlenej psychouš, komu tu smrt fakt přejete, ale že by se jednalo o nějakou mega ultra nervy-drásající a plačtivou podívanou, na to to asi úplně necítím - jedním dechem ale dodávám, že některé scény jsou trochu citově na hraně, a pokud jste milovník zvířat, pak vám asi některé scény budou otevírat nůž v kapse. Rocketova dějová linka zajímavá a propracovaná, ta druhá ale trochu kolísá na jedné noze a místy se drží jen tak tak. Marvel by se taky mohl trochu zaměřit na tu přepálenou stopáž, ono mít filmy dlouhé přes 2 hodiny fakt není vždy potřeba. Jako závěrečný díl trilogie úplně v pohodě, jakožto film nových fází taktéž, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsou už ty komiksovky prostě furt na jedno brdo a nemají takový "drive". ()

Shizle

MCU fáze 4 byla prazvláštní, vzniklo v ní několik špatných nebo zapomenutelných projektů a povedlo se jí ve mně probudit výraznej nezájem o budoucnost celého universa, které jsem dřív naprosto miloval. Oznámené filmy páté fáze mě moc neuklidnily a skepticky jsem se těšil jenom na novýho Bladea, Ant-Mana a moje milovaný Strážce. Bohužel, třetí Ant-Man dopadl tak jak dopadl a dokázal se u mě pasovat mezi top 3 nejhorší MCU filmy všech dob, a díky tomuhle veleúspěchu jsem se začal bát i o nadcházející třetí Strážce… Kurva, naštěstí zbytečně. Dnes po druhé projekci můžu s naprostým klidem říct, že třetí Strážci jsou strašně autentické a s péčí vystavěné zakončení pomyslné trilogie, kterému Gunn věnuje lásku a s přehledem v něm ukazuje celé svoje tvůrčí spektrum. Díky jeho schopnostem přiměje diváka za 150 minut haprovat mezi smíchem a brekem, do třetice obdivovat krásné výhledy všemožných zákoutí galaxie, zamilovat si nové postavy, přidat si do playlistu další skvělý soundtrack a hlavně, probudit aspoň trochu víry již dávno znuděného diváka v budoucnost MCU. Protože jestli Marvel sežene víc tvůrců jako je Gunn, kteří nebudou postrádat autorský rukopis a vizi, a zároveň jim bude na vlastních projektech aspoň trochu záležet, tak to možná někam povede, protože právě ta absence kvalitních, nerutinních tvůrců, je pro Marvel zdrcující. A po odchodu Gunna už u Marvelu nebude vůbec nikdo. Každopádně trojka Strážců je jasným vrcholem posledních dvou fází, Rocketova osobní dějová linka je komiksovej poklad, Drax s Mantis jsou opět dynamickým duem, Nebula se ukazuje jako plnohodnotná členka týmu a její chemie výhradně s Peterem je v tomhle dílu skvělá, a to samé platí u sebe hledající se Gamory. Postava Adama Warlocka (Will Poulter) si tady spíš jen buduje osobnost a divákovy sympatie, za což jsem nesmírně rád, protože podle komiksů očekávám, že se bude v budoucnu jednat o jednu z nejzásadnějších a nejsilnějších MCU postav a konečně u něj vidím náznak nově představené postavy, na které by mohlo divákovi i záležet, což jsem si myslel, že u Marvelu už není možné. Asi Gunnův dárek Marvelu na rozloučenou. Shrnuto, Strážci jsou rozhodně nejkonzistentnější Marvel trilogií a je to hlavně Gunnova zásluha, za což mu nesmírně děkuju. A pro všechny Marvel rutinéry, nápaditost a láska, nic víc není třeba. ()

Gediman

Výborné zakončení trilogie. Akce, humor, dojemné scény, rozloučení s týmem. Všechno fungovalo. Origin Rocket Racoona je napsán skvěle, Evolucionář je dobrý protivník. Nějaké mínusy to má, ale v porovnání s plusy jsou zcela nepodstatné. Více v mé audiorecenzi. ()

Vabr

Nikdy, nikdy bych se na tenhle film dobrovolně nepodíval, už ne ze své zášti vůči Marvelu a jejich lobotomních filmů, ale stalo se. To jsem šel takhle do kina na Smrtelné zlo: Probuzení s kámošem, zatímco brácha už v sále seděl se svou partou. Koupil jsem normálně lístky, kámoš šel mezitím na záchod, pak jsme šli k štípačům vstupenek a oni na nás Sál č.1. To jsem se tedy lehce podivil, jestli to náhodou nemá být sál č.4, ale tak jsme teda šli. V takové té mezichodbě jsem se za celou tu dobu až teď poprvé podíval na vstupenky a  spatřím: Strážci Galaxie: Volume 3😫. Tak to ne-e! Zastavuju kámoše, že jdem na špatnej film, že nám asi unavená, upracovaná slečna špatně vytiskla vstupenky. On se taky podívá na vstupenky a vidí to samý. Říkám mu, jestli se tedy nevrátíme, nevysvětlíme to nějak zkrátka štípačům vstupenek a nepůjdem na Smrtelný zlo, protože to stejně stojí stejně a je to jen takové malé nedorozumění. Kámoš na to ale, že ne, že když už máme Strážce Galaxie, tak zajdem na ně, protože je stejně chtěl někdy vidět, jestli to nějak hodně nevadí. Tak já na to, že tedy dobrá, a šli jsme se posadit. Řekl jsem si totiž, že náhoda je blbec, tak proč se jí nezkusit chytnout i přes mou nechuť k Marvelu, třeba bude prdel... No. Nebyla. Byl to úplně typický Marvel se vším všudy: nevtipné trapné vtipy, nesympatické dětinské postavy, neakční akční scény, vyumělkovaná dramata, přepálená stopáž s absolutně primitivním dějem (záchrana Rocketa, uuuh) a happy ending, kdy se sice celá parta rozdělí, ale aby diváci z kina neodcházeli v slzách v očích, hodí tam naprosto bezmozkovitý roztančený rozloučení, aby v paměti jako poslední zůstalo tohle usměvavé finále plné tance, smíchu, barev a podobných 3,14čovin! Za mě horší 2⭐, ale jen kvůli kvalitní řemeslné stránce snímku, kterou Marvel sice umí, ale vše ostatní neuvěřitelně voře. Příště na to se*u a jdu si normálně (klidně i sám) na svůj film, i když, uznávám, že byla pak docela p*del cestou z kina tuhle blbost hejtit. Vyhodnocení: Překvapivě dávám vyšší hodnocení než kámoš, kterej jinak Marvel má rád😬 ()

CaptainCzech

Jedním jediným slovem VYNIKAJÍCÍ. Tohle je rozlučka jak má být a James Gunn nám nadělil úžasnou trilogii na kterou budu rád vzpomínat a pouštět i do budoucna. Marvel je poslední dobou podprůměrný a toto mi opět dalo chuť věřit, že sem tam nějaké jejich dílo bude stát za to. Bylo to vtipný, drsný až kolikrát brutální a taky dojemný. Zkrátka Strážci na vrcholu sil. Každý z týmu dostal dostatečný prostor a jsem vděčný, že nejvíce tomu tak bylo u Rocketa (jeho příběh je velmi silný) a celkové téma zaměření na týrání zvířat je realitě vypovídající a snad některým lidem pomůže nebrat zvířata jako pouhé věci. Záporák po delší době kvalitní, líbilo se mi herecké podání. Zakončení příběhových linek bylo povedené a kolikrát i překvapivé. Za mě nejsilnější film z trilogie. Tleskám a s přehledem dávám 5* ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna