M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

flyer.nick

Proti předchozím dvěma filmům je to děsně postavené na hlavu. A to i v žánru superhrdinů. Futuristické vězení, které si někdo vymyslel v mokrých snech je bez nějakého normálního zabezpečení. Hrozně se tam sází na takové jakoby sterilno, jak v prostředí, tak v ději, všechno takové čisté, uhlazené, jednoduché, bez chuti něco pořádně pocákat krví... Pořád je to ale lepší, než Čas a Někdo klepe na dveře dohromady. ()

GOTFAN

Kdyby filmy mohli mít sex a rodily by se jim děti filmy co by měli rysy obou rodičů, tak Skleněný by byl dítětem soulože plné lásky a citů filmů Vyvolený a Rozpolcený. Konec trošku přeplácaný ale na svém správném místě, jinak zkrátka zatím po prvním shlédnutí mohu býti spokojen. ()

gegon10

Na Skleněného jsem se těšil asi půl roku. Teď konečně přišel do kin a já mohl jít na premiéru. Po zhlédnutí filmu jsem byl víc než spokojený. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Chápu, že se to lidem nemusí líbit, protože je to takové natahované, ale já jsem si to užil. Navíc film doplňovala úžasná hudba. Krásné shrnutí a ukončení celé trilogie, která mě opravdu poznamenala a budu na ní pamatovat. Všechny 3 filmy hodnotím pěti hvězdičkami. ()

Fibonacci

Tým, že z filmov je trilógia (osobne si myslím, že neplánovane), tento tretí diel uberá na nesmrtelnosti "Vyvolenému" aj "Rozpotenému", čo boli pecky, ktoré mali šťavu. toto je snaživý pokus o zakončenie (aj ked je už teraz jasné, že to bude mať pokračovanie), ale mna to veľmi nebavilo. bolo to prekombinované, a aj ked si spolu zahrali total fatal brutal charaktery eliaš a kevin, je to krok fedla. ()

Reyer

Neuvěřitelný...dostalo mě to zpátky 19 let na první díl. Herci jsou úžasný i s pokročilém věkem. Ale největší frajer je "Netvor", podle mě musí ve skutečném životě být ráno rozpolcena osoba, jinak nechápu jak to zahrál. Mám tyhle filmy rád kde do úplneho konce nevíš jak to skončí...doporucuji ()

Bion

Vzhľadom na to, že som prišiel práve z kina zastávam názor, že ide o dôstojné zakončenie trilógie ktoré nieje ničím slabšie než tie predchádzajúce. Šiel som do kina na psychologický thriller, ktorý rozoberie postavy, ich vzťahy, diváka, bude odkazvať na predošlé filmy a k tomu ešte v závere prekvapí - a to nemyslím super-hrdinským súbojom, ale pointou. V podstate som dostal všetko to, čo sľuboval trailer a hoc to bolo miestami fakt ukecané, užil som si Skleneného od začiatku do konca. Finále nebolo prehnané akčné, ale dostalo sa tam kam spelo a podobným spôsobom ako som u takýchto minimalistických filmov zvyknutý. Dokonca i názov filmu či dokonca tých predošlých dáva po vzhliadnutí tejto skoro-super-hrdinskej série hlbší zmysel. Prehnané to nebolo o veľa aj keď Bruce nedostal dosť priestoru ako vyniknúť...podľa mňa aj tak nedocenený film, ktorý rozpoltil divákov. Uzavretie nechcenej trilógie s tak určite oplatí vidieť ľuďom ktorý neočakávajú, že M. Night Shyamalan príde z typickou popcornovkou. SOM RÁD, ŽE SOM NEDAL NA NEGATÍVNE OHLASY :-) ak vám bol po chuti Vyvolený a Rozpolcený, tak Sklenený sa vám bude páčiť. Ak vás zaujíma psychológia predstavených postáv a ich spoločný stret. M. Night Shyamalan totiž neponúka súboj na päste ako v dejakom filme od Marvelu či DC, ale psychologickú hru ktorá funguje ako samostatne tak aj v celku čoby finále pokriveného svete "reálnych" hrdinov. ()

miniklokanek

Celou dobu to tak nějak utíkalo bez větších akcí a konečná pointa za to snad ani nestála. Přesto dávám 3*, protože před výkonem McAvoye dokonce smekám. ()

Keywee

Netvrdím, že se mi to nelíbilo...jen první polovina, kde se nic moc nedělo, byla lepší než ta druhá, kde se toho dělo možná až moc😉Za mě to opět zachránil výkon McAvoye🙂 ()

HombreT

Tak teraz mi vysvetlite, že aký film ste vy vôbec videli ?!....ďalšia vlna hejtu na základe nejakého amerického recenzenta s aspoň dvomi VŠ filmovými (lebo jedna je príliš mainstream), ktorý použil aspoň 50 cudzích slov vo svojom Review ?....lebo inak si neviem vysvetliť, čo sa Vám nepáčilo...kedy ste sa stihli nudiť....kedy Vám niečo začalo vadiť ?!.....ja som dostal skvelú zábavu s nostalgiou Unbreakable....krásne neočakávané vyvrcholenie a pána režiséra v najlepšom svetle. Takže pozdravujem všetkých avatarov...choďte si pomastiť nad vašimi hviezdnymi filmami a nekazte hodnotenia tým dobrým....;) ()

Neries

film bol podľa mňa skoro dokonalý ten plot twist na konci bol geniálny až na to že sa tam rozpoltený a vyvolený skoro stále iba škrtili čakal som trochu lepší súboj medzi nimi a to že na nich nabehli iba štyria swaty so štítmy bolo tiež slabé ale inak tam bolo všetko skvelé 9,5/10 ()

Generi odpad!

Váhala jsem, jestli tomuhle paškvilu dát jednu hvězdu za skvělé herecké obsazení a výkony. Ale pak mi došlo, že to bych musela být fanda komiksů a to rozhodně nejsem!!! Peníze, co táhle hovadina stála, bych dala hladovým dětem v Africe anebo bych je i vyhodila z okna, určitě by to bylo užitečnější než je nacpat sem. ()

ovar.m2

Popravdě jsem od filmu moc neočekával, trailer byl rozporuplný a předešlé 2 díly jsem neviděl, nebo možná kdysi v televizi. Každopádně děj filmu asi umocňoval zážitek ze 4dx kina, ty rány od sedačky cítím v zádech ještě teď :) . Dávám plný počet, herecký výkon Jamese McAvoye byl naprosto fenomenální, ztvárnit 24 rolí v jednom filmu, páni. Děj filmu byl nepředpovídatelný, překvapující a konec filmu mě dojal k slzičkám. Více od filmu ani nepotřebuji, naprostá spokojenost. Mé filmové já si přišlo na své a to je co říct.. No snad jsem to napsal čitelně a dá se to aspoň číst :D .. ()

Detoxi

Pozrel som si hodnotenie a komentáre prvý deň. Tento film mal 65% a hrozné komentáre. Po týždni som si pozrel film Rozpoltený, aby som pochopil na čo vlastne nadväzuje tento Glass. Tento film je jedinečný tak ako aj herecké výkony - hlavne James McAvoy + Anya Taylor-Joy vo filme úplne vynikli. Vo filme nie sú hluché miesta ako to niekto popisuje, len sa pre niekoho môže zdať hluché lebo nechápe o čo tam ide. Skutočne odporúčam tento film a odporúčam si predtým pozrieť aj filmy Vyvolený a Rozpoltený. ()

Tobias_Sin

Hmm,hmm, já musím dát palec nahoru!! Příběh a jeho vystavění se mi moc líbilo, stejně jako hudba, herecké výkony, atmosféra filmu, závěr! Prostě to všechno klapalo. Myslím, že druhá projekce vše usadí na správné místo, ale nepochybuji, že tento snímek je toho rozhodně hoden! ()

C.A.T.

Dokonalé zakončení skvělé trilogie. Závěr mě totálně citově zabil a dlouho jsem z kina neměla takový úžasný zážitek. Před Shyamalanem smekám, před McAvoyem také a zasloužil by si za ten skvělý výkon ocenění. Hltala jsem každou vteřinu. Jsem ráda, že si i závěrečný díl ponechal svou komornost a nesklouzl k nějakému paskvilu. Nerozumím těm negativním recenzím a upřímně nechápu, jak mohl tento film začínat s tak ubohým hodnocením. Většinou to smetu argumentem co člověk, to názor a víc neřeším, ale tento film má úplně všechno, takže kdo zde dává méně jak 4* je u mně buď totální idiot, nebo "šmoula", který ani nevěděl na co si kupuje lístek a pak má plnou hubu keců. P.S. Marvelovek si ještě užijete pitomci. ()

shorety odpad!

Opravdu nechápu jako mentální poruchou režisér trpí ale jediné v čem je ještě horší než jako režisér je jako herec. Film je tak nudný že už sem se modlil za konec a konec je spíš k smíchu, jedna linka je horší než druhá ale musíte si to všechno vytrpět třikrát. dlouhé, nudné a opravdu hloupé ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací