M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

Ronkar

Ucházející. Bohužel ale film trpí mnoha neduhy a tak je z trojky (neočekávané) trilogie nakonec nejslabší. Velmi oceňuji režisérovu odvahu jít diametrálně odlišným směrem, než jsou dneska fanoušci Marvelu a DC zvyklí. McAvoy je naprosto fenomenální a ať si říká kdo chce co chce, ten konec se mi hooodně líbil. Bohužel je k němu cesta krkolomná, místy nudná, nelogická a zatraceně! Willis a Jackson měli dostat více společné interakce. Celkově dobré, ale mohlo být výrazně lepší. Soundtrack stejně jako u předchozích filmů hodně kvalitní. Úvodní a závěrečné téma na jedničku s hvězdičkou. ()

furrec

Hlavnou nevýhodou tohto filmu je fakt že je treba si najprv pozrieť oba predchádzajúce filmy (Vyvolený z roku 2000 a Rozpolcený z roku 2016) aby sa človek dostal do obrazu a pochopil súvislosti. A potom to už ide, dostaneme velmi zaujímavý 3 dielny príbeh s pomerne nečakaným koncom. ()

moriero

Velkolepé završení nejnudnější a nejzbytečnější trilogie o superhrdinech. První dvě třetiny jako pokaždé standardní nuda, aby vám ta poslední vzala dech. Všechno hezky propojené a plné pravé filmové nostalgie. Tak to mám rád. Co ale rád nemám, je Vyvolený. Nuda k uzoufání. Rozpolcený už byla jiná káva. A tohle... jak říkám, důstojné završení. Pro mě to ale byl především herecký koncert McAvoye. Ten chlap je génius... nebo blázen. Vyberte si. A kingkongovský prvek - kráska zabila zvíře - by si zasloužil trochu větší prostor. První dvě třetiny 45%. Poslední třetina 85%. Bez debat. ()

Kushina

Na rozdíl od Splitu bylo tohle už vyloženě sci-fi a ztratilo to téměř veškerý hororový potenciál. Ale vše je k něčemu dobré, přibyla akce a film se celkově víc hýbal a byl barvitější. V prvním déle si člověk říkal: "Může to být možné?" a v druhém si říká:"No hezká "marvelovka" " :D Za super akci 65% ()

v.indruchova

Opět jako před lety tak silný pocit, který ve mě herecký výkon Jamese McAvoye zanechal. Užasně zahrané. Asi tak hvězdně obsazený film měl natáhnout hodně diváků a spustil lavinu očekávání. A to někdy není dobré. Byly tak chvilky, kdy mi to trochu přišlo na sílu- např. moc dojemné, napínavé. Ale byla jsem překvapena tak malým hodnocením. Já sama hodnotím 4 a půl hvězdy. Ale dám radši víc protože tak malé hodnocení si film dle mne nezasloužil. Film je hodně psychologický a závěr POZOR MOŽNÁ NÁPOVĚDA spoiler: nepřinese, kde jaký obrat (twist). Kdyby byl závěr epičtěší, -chtělo by to na něm zapracovat- hodnocení by bylo také o něčem jiném. Mám i pocit, že někteří lidé nepochopili pointu filmu a ani určitý vzkaz. Jako kdyby to brali že je to jen slátanina přitahující na komiks-ale toto mi přijde milné. Já bych film doporučila, plitké to jistě není. Nečekejte film roku a čtěte mezi řádky a zážitek bude pozitiv-ní :) ()

Brenda.Ch

Hm... možná to nedocením, když jsem neviděla Rozpolceného. Ale Vyvolený mi seděl, i když se táhnul jak sopel a mohl klidně zabírat menší vysílací čas. Na začátku jsem byla zmatená, bylo to útržkovité a místy nesrozumitelné, pak mi prostředí psychiatrie, kde byli zavření, připadalo jako fantasmagorie a měla jsem sto chutí to prostě vypnout. Ústav vybavený tak špičkovou technologií světel, trysek a zabezpečení, v kterém si chovanci dělají co chtějí a chodí kam se jim zachce, to přece nemůžou myslet vážně...pravda, překvapivý závěr to vše uspokojivě vysvětlil a vzápětí ještě zamotal - ale byly nutné ty ztráty životů ošetřovatelů a dalších lidí, jen kvůli zinscenování komiksové taškařice? No nic, asi se snažím nacházet rozumná vysvětlení tam, kde se prostě hledat nemají... hvězdičky za komiks, pointu a především za geniální herectví Jamese McAvoye. ()

krachman

Ono se to tváří jako kdovíjak chytrý a promyšlený film, ale je to totální cipovina. To snad ani nemohli myslet vážně toto. Nedoporučuju, ztráta času. Jedna hvězda za výkon McAvoye. ()

TesterX

Po Vyvoleném a Rozpolceném značné zklamání. Maximálně natažená nuda, kterou zachraňují jednotlivé postavy díky tomu, že je známe z předchozích snímků. Spousta tlachů a prázdných scén, které se odehrávají v jedné budově jsou ke konci dovedeny do "velkého finále" před budovou na dvorku. Přesto snímek dokázal vyústit s typicky Shyamalanovským zakončením, které v jedné chvilce složí všechny střípky předchozího dění do překvapivého vysvětlení. Velká škoda, že v mnoha aspektech ta cesta k tomu byla tak chladně a nezáživně podaná. ()

Scaevola

U "Vyvoleného" jsem si nebyl jist, o co se tvůrci pokouší, při sledování "Rozpolceného" jsem pouze bezdeše zíral na hereckou příležitost J. McAvoye, ale teprve "Skleněný" mi vysvětlil, k čemu M. N. Shyamalan během většiny své kariéry směřoval. Film, který je po řemeslné i vypravěčské stránce metatextem všech komiksových snímků, pracuje s touhou vidět nadpřirozené i ve světě, jenž je řízen chladnou logikou, která je v konečném důsledku stejně fantaskní jako jakékoli zjevení v plášti a elasťácích, a přeci nechává dostatek prostoru pro argumentaci obou stran. Ač tu místy skřípe logika a psychologický profil postav je čistě účelový, závěr je bez diskuse podmanivý už tím, jak chápe sám sebe. ()

dom1niq

Existuje v tomto vesmíre režisér, ktorého filmy by mali tak rozdielne kvality, ako majú filmy od Shyamalana? Lebo tento Ind dokáže z jedného filmu urobiť totálne geniálne dielo a následne z ďalšieho úplnú sračkoidnosť. Glass je bohužiaľ ten druhý počin. Tak super film ako je Vyvolený mal proste ostať bez akéhokoľvek pokusu o "pokračovanie". ()

Kozlowski8

Vyvolený, Rozpolcený a Skleněný se propojili do společné interakce, která ovšem - po slibném úvodu a poutavé střední části - ke konci trochu ztrácí dech a očekávaného velkolepého rozuzlení se nedočkáme. Přesto se jedná o zajímavou podívanou plnou zvratů a zajímavých scén, se skvělými hereckými výkony, z nichž jednoznačně vyčnívá James McAvoy v roli (vlastně 24 rolích) Crumba. Hezký, zajímavý a jedinečný filmový zážitek. 80%. ()

john986

Velky zklamani. Neporovnatelny s jednickou. Akce zadna, jen odusevnely reci, pointa na konci slaba, fakt nudnej zazitek ()

kolly13

Film nabízí ukázku postav s extrémní silou či inteligencí, jenž může být použito pro dobre či zlo a hranice je velmi úzká. Shymalan si pohlídal zvukovou a obrazovou stránku, ale prohrál se scénářem a logičností. A co mne zaráží, je laxnost hlídačů a závěrečná bojová scéna, kterou by zvládli lépe na základní škole druháci. To sráží jinak dobré poselství o nadání či spíše vlastnost každého obyčejného člověka v davu. ()

Pavlosos

Film, jehož první závěr mě odrovnal a druhý opět vlil krev do žil. Minimalisticky točený pouze v areálu psychiatrické budovy pod vedením vedoucí léčebny z tajné organizace lidí, kteří likvidují jakékoliv svými schopnostmi nadřazené lidi a jejich lidské projevy nadřazenosti díky jejich schopnostem pro tento svět nestravitelných, která si po jejich vzájemné i nevzájemné likvidaci myslí, že všechny posrala, a pozůstalí a Pan Skleněný díky svým schopnostem posrali ji samotnou. Film je lahoda, postupně se dostává díky činům protivníků až přes jejich konečné řešení pod kůži divákovi, aby nakonec zpod kůže vystoupil a dodal vám na duši pocit zadostiučinění. Trilogie je zakončena. Děkuji. Navždy v srdcích fanoušků těchto filmů. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací