Reklama

Reklama

Operace Rudé moře

  • Čína Hung hai xing dong (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

19. eskortní skupina Námořnictva Čínské lidové republiky operující proti somálským pirátům dostane úkol evakuovat čínské občany z republiky Yewaira, kde došlo k státnímu převratu a občanské válce. Fregata Lin-i je vyčleněna, aby zakotvila v přístavu Al-Hafed a zahájila evakuaci. Úkolem je pověřen i osmičlenný tým speciálních sil námořnictva pod vedením kapitána Yanga Ruie. Situace se však komplikuje. Kromě milic povstaleckého generála Šarafa operuje v oblasti i teroristická organizace Zaka a pašeráci uranu. (Ampi)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (87)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Souhlas s Lacikem a Ouwenem a v krátké době druhý filmový zklamání z Asie a to říkám i přesto, že tyhle military, neserte se do Číny akčňáky mám opravdu rád. Třeba takoví Vlčí válečníci 2 byla luxusní záležitost, ale tam byl nezničitelný a Charizmatický Jacky Wu který to celé táhnul. Tady je jenom komando nezajímavých zapomenutelných ksichtů kteří navíc, jak tu bylo trefně napsáno vypadají stejně, takže se v nich nevyznáte a hlavně jim nefandíte. No a ta všemi proklamovaná super akce mi zase až tak super nepřišla. Zpomalovačky měly asi působit cool, ale mě rušily. Navíc přestřelky byť jsou krvavé a dynamicky natočené, tak mi přišly dost fádní a nenápadité. Čína to rozhodně umí líp. O tom nemůže být sporu. Tak snad příště.30% ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Rydley Scott se snímkem ' Černý jestřáb sestřelen' (2001) či Michael Bay se snímkem '13 hodin: Tajní vojáci v Benghází' (2016) dostali filmovou odpověď od čínských tvůrců a to stejným akčně zběsilým měřítkem v oblasti dojmu jakoby nekonečného bojiště. A je na co se koukat. Takže tu máme fiktivní republiku a v ní námořní pěchotu PLA s úkolem zahájit záchrannou operaci ohledně rukojmí, čímž započne boj s povstalci a terorismem. A co tato čínská námořní pěchota dokáže je nám představeno hned v prvních minutách snímku, kdy provádí zásah proti somálským pirátům, kteří na volné moři přepadli obchodní loď. Když se podíváme na celý koncept námětu, v podstatě se jedná o totéž, co je k vidění v dnes již klasickém snímku 'Námořní pěchota' (1990), který je dnes už bohužel pozapomenutým. Tento čínský válečný akční film má viditelně velký rozpočet a že prý má za cíl apelovat na vlastenectví čínských diváků, čímž jakoby navazoval na snímek 'Čan lang' (2015) ve snaze ukázat čínskou vojenskou zdatnost a statečnost čínské armády. Ach ta politika. Jakoby u výše zmiňovaných snímků hollywoodských nešlo o totéž. Takže žádné zbytečné řeči, žádné zbytečné rozjímání, jde se okamžitě do akce, která skončí až po dvou hodinách. Kulky sviští, výbuchy ohrožují, vojenští hrdinové se střemhlav vrhají do spárů osudu a plně ukazují své schopnosti. O přesvědčivosti samozřejmě jako obvykle vznikají pochybnosti, ale o to tady v žádném případě přece nejde. Akce, akce a zase jen akce v rámci ryze zběsilé akční zábavy. nic víc, nic míň. Akčně válečnou zábavnou formu splňuje dokonale a to je to nejhlavnější. Fanoušek akčních filmů má tímto doslova žně. Pro ostatní už bude snímek hodně monotónní a zbytečně až moc dlouhý. Zapomenout na postavy, jejich charaktery, nějaká osobní drama či ještě stále populární milostnou etudu. Tohle je ve své žánrové oblasti film pro opravdový chlapy. ()

Reklama

Lischai 

všechny recenze uživatele

Dřív jsem chtěl, aby mi akční filmy lhaly, že válka je super a elitní vojáci jsou frajeři. V úvodní scéně tohohle filmu čínský odstřelovač ležérně trefí z letícího (!) vrtulníku teroristu přímo do hlavy přes řadu stojících rukojmí. Teď už vím, že chci, aby mi akční filmy sice lhaly, ale zase ne tak moc. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Operation Red Sea nabízí dvě hodiny a něco profesionálně natočené válečné vřavy v čínském podání. To je asi nejvýstižnější popis tohoto čínského kinohitu. Víc nečekejte a pravděpodobně nebudete zklamaní. Čínské filmy obecně mají jiné tempo vyprávění, což pro některé neznalé může být rušivé. Zdánlivě uspěchanější bez jakékoliv mezihry. Nečekejte žádné hypnotické záběry provázené epickým soundtrackem, žádné vysvětlující rozhovory, také postavy a vztahy jsou charakterizované hektičtějším způsobem a občas problýskne typická afektovanost čínské a hong kongské kinematografie. Schéma je jednoduché. Přestřelka, dialogová scéna která pošle hrdiny do další přestřelky, dialogová scéna, přestřelka, ještě delší přestřelka a konec. Tím jsem pokryl rozdíly mezi hollywoodským spektáklem a tímto čínským příspěvkem. Akce se ve všem vyrovná západní konkurenci a dle mého názoru je místy strhující a fenomenálně natočená (netvrdím, že realisticky) nejen na poměry asijské produkce. Pokud porovnám tento film s mým oblíbeným Black Hawk Down, tak to je až překvapivě velmi důstojná prohra o pověstná prsa (v tomto případě) čínské běžkyně. Black Hawk Down je strhující atmosferický zážitek. Operation Red Sea je strhující zážitek. Vlastně mě napadá ještě jeden podstatný rozdíl. Operation Red Sea je extrémně brutální. Kamera moc neuhybá a nabízí občas až znepokojivé záběry na následky výbuchů na lidské tělo. Operation Red Sea je jeden z těch lepších filmů co čínská továrna na sny vyprodukovala za posledních pár let. ()

Ouwen

všechny recenze uživatele

Tohle skutečně někoho baví?! Neustálá kalamita akčních scén, bez nějakýho smyslu? Každej týpek tam vypadá úplně stejně, nelze je nijak odlišit, akce je pouze průměrná. Z mého pohledu, může bejt technicky prvotřídní, ale na můj vkus naprosto chaotická. Přestřelky působí průměrně, protože zde absentuje nějakej pořádnej příběh, nějakej charismatickej týpek, co by ten film utáhl, nebaví mě pořád sledovat nonstop nekončící akci. Příště bych poprosil do těch sto čtyřiceti minut vtěsnat nějakou story, nebo je důležitější sledovat sprint vojáků ve slow motion? ()

Galerie (103)

Zajímavosti (8)

  • Název filmu se objeví až v 19. minutě. (griph)
  • Exteriéry štátu Yewaira boli natočené v Maroku. (Ampi)

Reklama

Reklama