Reklama

Reklama

Johnny English znovu zasahuje

  • Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)
Trailer 3

VOD (1)

Obsahy(1)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (385)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Rowanův komediální comeback je pro mě zázrakem a snad i splněným snem. Jsem strašně rád, že třetí English vznikl. Některé vtipy byly tradičně zcela jednoduché, nevypointované, předvídatelné a já nevím, co všechno.Ale to je mi v tomto případě úplně jedno. Možná mě akorát trochu mrzí, že hackarská zápletka nebyla vůbec využita a záporák stál za starou bačkoru. Ale důležitý byl vlastně jenom humor. A zasmál jsem se skoro včemu jsem měl. Ty vtipy mají učinnost. Hlavně pokud se vám líbily předchozí díly a jste fanoušci Rowana Atkinsona, jehož komika je pořád neodolatelná. A stále je nejlepší ve stylu Mr Beana. Takže naprostým vrcholem filmu je tanec na diskotéce. Ten má pro mě šanci stát se legendou. Ale asi úplně nejvíc mě pobavily záběry čitého zla, z narozeninové oslavy. A třetí English u mě má ještě jedno velké plus svým návratem ke stylu prvního dílu. Dvojka si tak trochu jela po svém a jedničku ignorovala. Tohle je návrat ke starým kořenům. A to velmi potěšující. Mé nadšení z něho by se mohlo vyrovnat majetku Andreje Babiše. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Amatérsky natočená „komedie“ nebo lépe řečeno sled scének, z nichž mnohé působí dost omšele a nudně a ve většině případů jsou bolestivě předvídatelné. Chvíli se hraje na vážnou notu, načež následuje scénka jako vystřižená z kreslené pohádky (příkladem budiž výbuch v šatně na lodi, který by oba hlavní protagonisty jistě zabil – Atkinson z toho vyvázne se zalehnutýma ušima, což mu vydrží asi 2 minuty, pak je všechno tip ťop, a jeho parťák je očividně imunní vůči výbuchům). Párkrát jsem se sice zasmál, ale to nic neznamená. Sedm let po druhém dílu tedy dostáváme trojku, která mě ničím nezaujala a za týden si na ni nevzpomenu. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Třetí štace a další sázka na komediální jistotu. A zase to vyšlo. Atkinson je ve svém živlu, návrat Bena Millera je skvělý tah a komické situace zase fungují na jedničku. Osobně mně potěšila i hvězdná camea a samozřejmě vynikající Emma Thompson. I tento díl je opět prvoplánově zábavný (a vychází mu to a v 95% jsou ty momenty opravdu vtipné tak, jak mají být) a akce je taky v typické JE stylu, takže za mně je to v pořádku. I třetí příspěvek do série se velmi vydařil. 80%. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

V nejslabším dílu série vystupuje Johnny English coby tajný agent ze staré analogové školy, jenž je náhle konfrontován s moderními digitálními technologiemi, jako jsou chytré telefony nebo virtuální realita. Jeho třeskuté střety se současnými vymoženostmi jsou nicméně ve snímku přítomny jen sporadicky, pročež většinu humoru, výrazně čerpajícího z předchozích dvou dílů, zprostředkovává opět kromě parodických hrátek s žánrem špionážního filmu zejména klasická „beanovská komika“. Obehrané scénky s dávno provařenými fyzickými gagy (hlavnímu hrdinovi se při pití koktejlu zachytí v nose paraplíčko, při flambování krevet se zas lekne ohně a rozsype je po podlaze...) však působí již značně vyčpěle a předvídatelně. Veskrze rutinní a unavená režie jim svým nedostatečným citem pro komediální načasování rozhodně nepomáhá. Tvůrci snímku se navíc jeví jako konzervativní staromilci a technofobové, kteří nové technologie prezentují jako nástroje zla, jimž většina postav ve filmu absolutně nerozumí, a to včetně hlavního hrdiny, jehož nepřizpůsobivost vůči čemukoli modernímu je přitom velebena coby ctnost - ve finále je dokonce navlečen do středověkého brnění, aby se tím ještě více podtrhlo, že je hrdinou starých dobrých časů. Hrdinou, jenž je obecně považován za neschopného blbce, co pokaždé všechno zkazí a úspěchu vždy dosáhne jen omylem díky náhodným souhrám okolností, leč přesto je v závěrečných scénách chválen premiérkou jakožto reprezentant těch správných britských hodnot a kvalit. Rowan Atkinson je sice svým šklebením obvykle schopen zachránit mnohé, ale tentokrát jeho kreace na spasení tak líné a zaostalé komedie bez fantazie a se slabým, nenápaditým a otřepaným humorem bohužel nestačily. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Objektivně je ta na tři hvězdy a navíc mi tu vadilo, jak Emma Thompson strašně přehrává (fakt se na komické role nehodí), ale dám slabé čtyři, protože jsem se bavil, ne sice celou dobu, ale bavil. Naštěstí je zde opět opuštěn koncept "růžového pantera" (tedy skutečně neschopného debila, který skutečně nic neumí a je blbý) a navázalo se na daleko lepší koncept dvojky (agent není až takový pitomec, jen prostě mu to ne vždy vyjde, jak má - ale jinak není tak hloupý, aby případ skutečně nevyřešil). Líbí se mi i to pomrkávání na milovníky starého Bonda (před Craigem), kdy šlo o zábavu a vtip, a vlastně i ta myšlenka, že někdy se dají digitální technologie porazit starými, dobrými triky. Není to sice žádná bomba, ale rád se na to podívám kdykoliv znovu, abych měl lepší náladu - což se o mnoha filmech dnes říct nedá. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (20)

  • Rowan Atkinson opět zapůjčil pro potřeby filmu své auto, a to konkrétně Aston Martin V8 Vantage classic. V rozhovoru uvedl, že si auto pořídil pouze 6 měsíců před natáčením filmu. (10milda)
  • Johnny English (Rowan Atkinson) nosí hodinky IWC Pilot's Watch Mark XVIII Edition "Le Petit Prince". (Liqid)

Související novinky

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (více)

Reklama

Reklama