Reklama

Reklama

Nikdy neříkej nikdy

  • Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Obsahy(1)

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (299)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelná debilita a zmrvení Jamese Bonda. Všichni se chovají jako idioti, Connery je namalovaný tak, že se to nikdo ani nesnaží skrývat, hudba naprosto příšerná, úvodní kvična měla trestem podstoupit odoperování hlasivek... Nuda, hloupost. Ještě bych chápal parodii, ale tohle někdo myslel vážně, bohužel. ()

higuain 

všechny recenze uživatele

Režisér nejlepší epizody Hvězdných válek a nejlepší představitel Jamese Bonda. Dva trumfy této nebondovky, které ovšem nefungují, jak by asi bylo záhodno. Connery je sice fajn, ale ani on v tomhle věku nepříliš poutavě natočenou Bondovku sám neutáhne. Oproti Thunderballu je to samozřejmě jednoznačně horší. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Neoficiální bondovka není zrovna dvakrát povedená (zvlášť při srovnání s Chobotničkou z téhož roku). Pokud se kvalita hrdiny měří schopnostmi nepřátel, tak ti toho tu moc nevymysleli. Totéž se dá říci i o režisérovi. Když přidáte nevýraznou hudbu, zjistíte, že film zachraňuje hlavně půvab Kim Basinger. Pro ni, jako pro jednu z mála bondgirl, nepředstavuje bondovka vrchol kariéry – ten měla ještě před sebou. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Není to ono. Punc neoficiality a kontroverze tomuhle filmu nesvědčí a tématice Jamese Bonda už vůbec ne. Tak tradiční artikl založený na x opakujících se trademarcích je tady leckdy převrácen vzhůru nohama. Začne to úvodní znělkou, pokračuje odlišnými herci a končí mdlým dělem, ačkoliv hlavní záporák je parádně nepředvídatelný psychouš. Connery ovšem drží charizma a tělesnou vitálnost i s odstupem 10 let. Bohužel je tu na všechno sám. Kershner není kvalitní akční režisér, neumí stupňovat tempo a neumí ani akční scény jako takové. Byla to nuda. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Konečne som na to prišiel. James Bond nie je o zachraňovaní sveta. James Bond je totiž o tom, že ho chce neustále niekto zabiť a on stále uniká. On chudák nechápe, že je nesmrteľný a uhýba sa guľkám a robí zbytočne krkolomné kúsky, aby ho niekto neprebodol dýkou. Čo sa týka faktu, že Never say never je nejakým remakom Thunderball tak to je myslím úplne jedno. Jednoducho každá Bondovka je o tom istom a všetky sú iba variáciami Dr. No. Prostredie je iba kozmetickou zmenou, častokrát ani takáto zmena nenastane. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (35)

  • Poslední film, ve kterém Sean Connery ztvárnil Jamese Bonda. Honorář pro něj obnášel již pět milionů dolarů plus procenta z tržeb. Když hrál Connery Bonda poprvé, tak za svou premiéru dostal pouze sto tisíc dolarů. (zdeny99)
  • Bond zde nemá své speciálně upravené auto. Pouze "lehce" ozbrojený motocykl. (Terva)

Související novinky

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Reklama

Reklama