Reklama

Reklama

Nikdy neříkej nikdy

  • Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Obsahy(1)

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (300)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Plusy: Sean Connery, Kim Basinger, Maria Brandauer, Rowan Atkinson. Zápory: Max von Sydow a všetko ostatné! Jasné, nemali práva na hudbu z Jamesa Bonda, ale to predsa neznamená, že vo filme nebude skoro vôbec hudba? A čo je najhoršie - NUDAAA! Môže si ktokoľvek hovoriť, že nuda nie je argument, ale pre mňa je viac než jasný argument. Tento film je tak k smrti nudný, že som mal problémy to dopozerať. Žiadna akcia, slabé hlášky, čajový dej - dokonca aj Bond sa viditeľne nudí. Sean Connery mal skončiť pri You Live Only Twice, jeho obidve návraty vôbec nevyšli. Nakoniec jediný klad filmu vyzerá byť to, že jasne ukázal tvorcom "official" série, že Sean Connery vo svojom veku čoby Bond vo výslužbe vôbec nevyzerá horšie ako Roger Moore vo svojom veku ako činný Bond. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„A ak ťa opustím?“ – „Tak ťa podrežem.“ Niektorí menej skúsení diváci tvrdia, že QUANTUM OF SOLACE (alias Bond 22) je v poradí dvadsiatou štvrtou bondovkou, rátajúc do špionážnej 007-ságy hlúpu paródiu CASINO ROYALE (1967) a NIKDY NEHOVOR NIKDY. Posledne menovaná je však „nepravá“ bondovka: kým ostatné produkoval mocný americký producent Albert R. Broccoli (vďaka Kanaďanovi Harrymu Saltzmanovi, ktorý na začiatku 60. rokov 20. storočia kúpil práva na knižky Iana Fleminga, ktorý pracoval v britskej rozviedke a vymyslel postavu Jamesa Bonda) prostredníctvom štúdia United Artists (ktoré v roku 2007 tak ambiciózne kúpil Tom Cruise s kolegyňou Paulou Wagnerovou). NIKDY NEHOVOR NIKDY však pochádza z produkcie 20th Century Fox a Warner Brothers, ktorým sa vo „falošnej“ bondovke podaril husársky kúsok - do hlavnej úlohy prehovorili 53-ročného Conneryho (DR. NO, SRDEČNÉ POZDRAVY Z RUSKA, GOLDFINGER, THUNDERBALL, ŽIJEŠ LEN DVAKRÁT, DIAMANTY SÚ VEČNÉ), prvého a pre niekoho aj posledného agenta Jej Veličenstva (neskôr ho nahradili napríklad Roger Moore, Pierce Brosnan či Daniel Craig) a to napriek tomu, že na bondovky odjakživa frflal („Triky sú to jediné, čo tie komiksy drží pohromade... ide iba o peniaze.“). Výsledok je rovnako ambiciózny ako priemerný; režisér Irvin Kerschner (HVIEZDNE VOJNY: EPIZÓDA IV – IMPÉRIUM VRACIA ÚDER) sa neprekonáva, scenár je slabý (balet, videohra) a vidieť zvráskavene otráveného Conneryho v jeho životnej úlohe, je skôr bizarné, ako zaujímavé. K tomu Kim Basingerová ako bondgirl, divadelník Klaus Maria Brandauer ako titulný gauner a Rowan Atkinson. P.S. Ešte v tom desaťročí Connery dostal Oscara za herecký výkon v NEPODPLATITEĽNÝCH. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Druhy Conneryho navrat k Bondovkam. Tentokrat v remaku Thunderball. A aj ked v xichte uz dost zostarol, tak charizmu ma na rozdavanie, kondicku ma stale skvelu a v bitkach pôsobi fantasticky. Hned v uvode ma jednu dlhu bitku s obrovskym hromotlkom, ktora stoji fakt za to. Celkovo mi remake pripada lepsie ako original, ktory bol zabavny len na zaciatku a na konci. Tentokrat film obsahuje kopu skvelych akcnych scen pocas celeho filmu, co bolo potrebne, kedze samotna zapletka je dost jednoducha. Zase zakerne Spectre na čele s Blofeldom ukradne 2 tomove hlavice za ktore chce vykupne a Bond sa ich snazi cely film najst. Okrem spominanej bitky tu je este dychvyrazajuce blbnutie pod vodou so zralokmi, pôsobiva nahanacka ma motorke a samozrejme finale, ktore ale mohlo byt velkolepejsie. Divne pôsobi len ten videoherny suboj, ktory by som najradsej vystrihol. Trochu ma behom filmu iritovalo jak sa zaporaci Bonda striedavo snazia zabit a nasledne ho potom pohostia a vyzradia mu svoje plany, aby ho zase chceli zabit a potom ho zase pohostili a tak dookola. Tentokrat to uz pôsobilo fakt debilne. Velkym plusom je herecke obsadenie. Max von Sydow ako Blofeld tu sice nema velky priestor, ale aspon nepôsobi trapne. Klaus Maria Brandauer je taky ulisny parchant. Najlepsia je ale mrcha Barbara Carrera u ktorej som sa cely cas nevedel rozhodnut, ci by som ju radsej zabil alebo pretiahol. Nastastie to musel rozhodnut Bond. Nadherna je aj naivka Kim Basinger, ktorej to za mlada neskutocne seklo. V malej ulohe roztrziteho agenta (ako inak) potesi aj Rowan Atkinson. Connery ako som uz spominal je stale skvely a film je plny narazok na jeho vek alebo navrat. Keby mal chut hrat Bonda, tak ho nemuseli nahradzovat a kludne to mohol vydrzat az do prichodu Timothyho Daltona. Jedine, co mi pripada slabsie, je hudba, kedze tu absentuje klasicky Bondovsky motiv a aj titulkova sekvencia. Namiesto toho tu je cely cas dost nevyrazna hudba. Vysledkom je nadpriemerna Bondovka, ktora je lepsia ako original, ktory je akoze oficialny. 6/10. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Kershner, občas zapomínající, že netočí další díl Star Wars, nešetří nápady, zároveň se je ale neobtěžuje nijak filtrovat, takže vedle těch zábavně přihlouplých v klidu seká momenty vyloženě blbé (Bond si hraje na Horymíra). Selhává-li třináctapůltá bondovka dramaturgicky (nulová gradace, donekonečna odkládaný konec), mírou obsaženého sexismu vyniká. V 80. letech poněkud pravěce působící přístup k ženám eskaluje likvidací šílené feministky, což je jedna z vícero scén otevřeně komediálních. Jistě, nezdravé množství humoru obsahují i mnohé Mooreovky, ale i v těch nejhorších z nich bylo cosi bytostně bondovského, vcelku vážně míněného. Nikdy neříkej nikdy tuhle elementární vážnost, krom mnoha jiných bondovských ingrediencí, postrádá. Nepochopím, proč měli jistí lidé potřebu ukázat světu, že Connery ještě udrží v rukou dva joysticky naráz, což ovšem neznamená, že by mne tato prapodivně nebondocentrická bondovka nebavila. Vystupování z bondovského univerza a narážky na něj (počínaje úvodní "simulací") vykazují vtipnou neúctu, která by v oficiální sérii zřejmě neprošla. 65% Zajímavé komentáře: Marigold, tron, ScarPoul, twinpeaks, Jasmín ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

O něco nudnější než oficiální bondovky s Rogerem Moorem (první hodina hrozná), ale tohle má Seana Conneryho, který je zase lepší než Roger Moore a je tak v podstatě jediným, za to však zásadním, kladem. Sebeparodie je velká a docela v pohodě. A tenhle film je důkazem, že klidně mohl Sean toho Bonda hrát až do roku 1983 a nic by se nestalo. Co nechápu, že dělali stejný příběh, jako v Thunderballu. Vtipné je ovšem to, že jak je každá bondovka úplně stejná, tak mi to vůbec nedošlo. Nikdy neříkej nikdy má taky zpětným pohledem dosud nejhvězdnější obsazení z dosavadních filmů s Bondem, i když pro dvě hvězdy to byl jeden z prvních filmů, takže je to spíš náhoda. Videohra mě potěšila. Jinak v tom filmu není nic co by stálo za zmínku, krom toho, že to vypadá o 10 let starší a že nevím, za co (krom Seanova honoráře) úplně utratili na tu dobu tolik peněz. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (36)

  • Ač se jedná o "neoficiální bondovku", je zajímavé, že její rozpočet 36 000 000 amerických dolarů byl přibližně o třetinu vyšší než u oficiální bondovky Chobotnička (1983) ze stejného roku, která přišla "jen" na 27 500 000 dolarů. (subic)
  • Když Largo (Klaus Maria Brandauer) odejde a zanechá po sobě hrající magnetofon s nesmyslně vytaženou anténou, přijíždí na koních horda banditů. Přitom hudba utichá, ale Largův poskok přitom stojí (pokud by manipuloval s rádiem, musel by buď klečet, nebo se alespoň ohnout, aby na rádio dosáhnul, což však neudělal). Současně vidíme, že anténa zmizela, je tedy zasunuta. Proč by však Largův poskok anténu zasouval a jak by zvládl zasunout anténu a rychle vstát, když se banditi přiřítili od vstupní brány za cca vteřinu až dvě? Zkrátka v předchozím záběru anténa byla vysunutá, v následujícím zasunutá, aniž by měl kdokoliv šanci ji rychle zasunout. (pjotri)
  • Keď James Bond (Sean Connery) trénuje streľbu pred tým, ako dostane strieľajúce pero, používa pištoľ Mauser HSc v ráži 7,65 Browning, ktorá bola vo svojej dobe považovaná za konkurenta Walther PPK (klasická zbraň Jamesa Bonda). (ppapso)

Související novinky

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Reklama

Reklama