Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

verbal

Luk se po dlouhých dvaceti letech probudil z kómatu, vzpomněl si, že býval nápaditým režisérem s úžasnou fantazií, nonšalantně a s grácií si vytřel prdel chcípajícími a násilně dojenými Hvězdnými válkami a zmáknul Šestý element, potěšitelně vinnou, příjemnou, milou, nápaditou a vizuálně vymazlenou scifipičovinku, kterou zdejší míšní kapacity nezaslouženě odsunuly do modrých čísel, patrně proto, že tomu zase chyběl teplouš s kladívkem nebo šišoidní izraelska pizda s bitchíkem v „dokonale aristotelovském“ scénáři. Ta vizuální hravost by byla skoro na plnou palbu, a tak je velká škoda, že to Luk nerozvážně osázel dvěma kástingovými vředy v podobě snad neslizštějšího a nejnesympatičtějšího párečku nehereckých monster všech dob. Genetické anomálie s talentem bakterie tetanu Dán DeHnus a Kára Delues velmi necitlivě degradují to jinak nádherné sítnicové porno a místy navozují pocit, jako by člověk hleděl na luxusní, skvostně vysoustruženou ženskou prdel, zhyzděnou na každé půlce obřím hnisajícím jebákem. ()

darkrobyk

Tak tohle se mi moc líbilo. Ano, rozpohybovaný comics. Francouzský. Paráda! Jistě, vizuálně jde o jakýsi klon StarWars v evropském kabátě. Millennium Falcon (no, ten je vlastně původně okopírovaný z Valeriana stejně, jako řada mimozemských ras a reálií), vesmírné bitvy, střílečky, město z 5. elementu...vlastně už z Metropolis, barvy, troška z Avatara, akce....a příběh o lásce. Sakra, jak někdo může říci, že chybí příběh? Nojo, není to americké po lopatě, ale evropské. A považte, někomu i vadí, že má hlavní dějová linie odbočky. No, tak nevím, jestli někdo oceňuje jen primitivní a jednoduché linky....smutné. A ano, hezké, co hezké, krásné obrázky, a proto jsem šel taky do kina. Výjimečně skvělé 3D! Co se týče volání po originálnosti, tak stačí připomenout, že všechny příběhy už byly dávno odvyprávěny v Bibli.....takže ne, nic nového už vymyslet nelze. Ale lze je podat jiným způsobem, což se stalo. Milé překvapení! ()

TeeAge

| Rozpočet: 180 miliónov $ | Tržby: 225.9 miliónov $ | Čakal som oplzlý, nechutne cirkusoidný vizuál, a to milejšie som bol prekvapený. Valerian Luca Bessona je nápadito, vkusne pestrofarebný vizuálny hurrikán s dynamickým scenárom a nemainstreemovo vyzerajúcou hlavnou dvojicou, ktorá tiež o to viac prekvapí. Fantasitké prostredie. Keby mal film o štipku sofistikovanejší scenár, bola by to plná palba. Dúhovky mi žiaria doteraz. ()

Kaka

Myslím, že jsme tomu všichni přes veškeré nadšení, energii a dechberoucí výpravu ochotni odpustit absenci fyzikálních zákonů, technického fundamentu, logiky. Ovšem odpustit provařený příběh plný nudného odkrývání skládanky a předvídatelného finále - to už je moc. Takže pokud pomineme příběhovou vatu, zbyde cca 50 procent celku, tedy fantasticky vypadající filmařiny plné vtipných scének (Rihanna neskutečná), Bessonovy vyjmečné představivosti fikčních světů a parádní chemie ústřední dvojice, kde sexy Delevingne válcuje DeHaana jako nic. Evropská variace Guardians of the Galaxy. ()

Marius

Keby to Luc natočil pred desiatimi rokmi tak tu strieka semeno elity po plafón. Bohužiaľ desať rokov mešká ale to fakt nemení nič na tom, že je to vizuálne päťkrát nápaditejšie a zábavnejšie než Star wars saga. Aj keď je to teda ich inšpirácia a príbeh je plochý. Šiesty element sa nekoná ale pozriem si to kedykoľvek a kdekoľvek veľmi rád. Thierry Arbogast FTW 9/10 ()

• Tvůrcům posloužila pro inspiraci k vytvoření města na planetě Mül reálná lokace, a to město Santorini na řeckém ostrově Théra. (Charpy)
  • Natáčelo se od 5. ledna do 3. června 2016. (Varan)
  • S rozpočtem 197 milionů eur ($210M) se jedná o doposud nejdražší francouzský film. Předchozí držitel této příčky - film Asterix a Olympijské hry (2008) - pracoval s rozpočtem 78 miliónů eur ($113M). (mrGhostly)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017