Terrifier

Maniak, skrývající se za maskou klauna jménem Art, si užívá halloweenskou noc po svém – brutálně vraždí každého, kdo mu přijde do cesty. To je i případ dvou mladých slečen, vracejících se z mejdanu. Budou mít šanci na přežití? Režisér Damien Leone navazuje tímto celovečerním filmem na svou krátkometrážní tvorbu o klaunu Artovi. (torture666)

Vančura

Bavilo mě to v podstatě stejně jako starší kraťas. Všechny postavy do jedné se tam sice chovají jak naprostí idioti, logika i jakákoli věrohodnost v ději dostávají hodně na frak, a film se absolutně nijak neobtěžuje sdělit, co je ten klaun vlastně zač a jakou má motivaci, aby dělal to co dělá (přičemž se pozoruhodně nijak nestará o to, zda ho dopadne policie) - ale možná právě proto je to taková sranda a jde si to hodně užít (byť ty speciální efekty jsou docela slabé - už jsem rozhodně viděl mnohem realističtější řezničiny). ()

*CARNIFEX*

Pre mnohých, ktorí sa odhodlajú sledovať celovečerného "Terrifier-a", mám jedno malé odporúčanie ZDARMA. Najprv, si treba pozrieť kraťas, aby človek vedel do čoho ide, a tak neznehodnocoval niečo, čomu nerozumie, respektíve prečo nedokáže nájsť pochopenie. Damien Leone, si ide tú istú "pesničku" ako v prípade prvotiny. Až na odlišnosť v podobe samotnej story, je forma spracovania ako cez kopirák, pričom vyznávač "gore festu", bude zrejme na pár detailov nadmieru spokojný. Je to skrátka cynické, hlúpe, nelogické, amatérske, stupídne - proste o "klaunovi", ktorý pobaví len určitú hŕstku fanúšikov horor žánru. Leone sa riadne vybláznil, no zaujímalo by ma, či by dokázal natočiť niečo, čo by malo rozhodne väčšiu hĺbku, ako len takýto svojsky zvrátený, pomerne atmosferický, "rýchlokurz" šialenstva bez rozumu, v štýle 80´tok. Za mňa PECKA .. ()

Rocky62

Psychopatické klauny, kteří navíc nevěnují příliš mnoho času ústní hygieně můžete bodat, střílet, mlátit prknem přes palici a oni se jen usmějí a budou vás pronásledovat dál. Absence logiky, přehrávající slečinky a hromada hluchých míst. Spíše ztráta času i s vizuálně zajímavým klauním terminátorem. Prapodivnej brak. ()

Marceloo

Počas Halloweenskej noci dostane polícia oznámenie o tom, že istý muž v obleku klauna zavraždil dve osoby. Zdá sa, že ide o žart, ale v skutočnosti sa v meste prebudil vraždiaci klaun s menom Art, ktorý je pripravený zničiť každého, kto sa mu postaví do cesty. - Dosť zábavný horor, ktorého release date bol naťahovaný ako keby malo ísť o záležitosť, ktorá zborí celú hororovú scénu. Záporák nemá takmer žiadny charakter a naviac je nemý, ale zase je to celé vynahradené tým, že je brutálny a so svojimi obeťami sa rád zahráva. Krvi a gore je tu dosť a budova, v ktorej sa najväčšia časť odohráva, je dostatočne strašidelná. Je tu strašne vela klasických hororových stereotypov, čo mi v tomto prípade imponuje, pretože už ten old school vizuál ukazuje, že tvorcovia chceli potešiť hlavne fanúšikov béčkových hororov a mne radosť rozhodne urobili. EDIT: 13.10.2020 - Po dva a pol roku som si to pozrel znova a napriek krátkej stopáži som sa u toho vôbec nebavil. Zachraňujú to len pekne natočené vraždy, ale inak to je až prekvapivo amatérsky spracované a sám som prekvapený, že sa mi to pôvodne celkom páčilo. + herečka z The Bye Bye Man ()

bourec

Nakonec sem dokoukal, a zvednu to na jednu hvězdu. Ten film má vzhled opravdu hodně začátečnickej. Pro mě ale poměrně psycho jízda bez děje, bez hororovejch atributů. To že tam hnusnej klaun, což snad byl jedinej malej plus toho filmu, rozřeže ženskou vejpůl ještě není nic , co by mě posadilo na prdel. A tak jediný co považuju za zábavný byly gesta a posunky toho nemluvícího vraždícího mamrda. Takže 20% musí bohatě stačit. ()

• Terrifier měl premiéru na filmovém festivalu Telluride Horror Show 15. října 2016. (Worry77)
  • Ve filmu zazní celkem 20x slovo „fuck“. (noelcoward73)