Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

HellFire

Testosteron, ženská prsa, drsňácké hlášky, zbraně, motorky, výbuchy, akce! Tady není o cílovce pochyb. Bryan Bosworth hraje jako o život v téhle variaci na všechny myslitelné akční filmy 80. let. Nebýt kluků z RLM, tak mi tenhle klenot unikne. Stone Cold se mezi 90. akčními filmy rozhodně neztratí a má potenciál stát se kultem. Nejchlapáčtější film všech dob? ()

Rakosnicek77

Když jsem nedávno navštívil český film Burácení, který měl být právě z motorkářského prostředí a byla to největší hrůza kterou jsem za dlouhou dobu viděl, tak jsem si nemohl nevzpomenout na právě tenhle film :-) Takhle nějak by měl vypadat film z prostředí motogangu, motorkářů a všeho kolem toho! Bylo to sice celkem jednoduše pojaté, zápletka byla předem daná, ale rozhodně se jednalo o dobrou akční podívanou plnou krásných motorek, akce a všeho toho, co k tomuhle typu filmu má patřit! Dnes už sice starší kousek, ale pro mě pořád žánrová klasika! ()

MM_Ramone

Snímok "Studený ako kameň" (Stone Cold), ktorý v roku 1991 natočil režisér Craig R. Baxley, mal byť mrazivou sondou do drsného prostredia amerických motorkárskych gangov. Nápad to bol zaujímavý, ale celkové spracovanie nakoniec nedopadlo nijak zvášť predsvedčivo. Nemalo to potrebnú atmosféru, chýbala tomu energia, po technickej stránke je to celé výrazne podpriemerné a ani herecké výkony hlavných postáv nedosiahli očakávanej úrovne. Brian Bosworth a Lance Henriksen to proste neutiahli. Takže z proklamovanej krimi drámy sa vykľula len nezáživná, miestami dosť nudná, béčková akčná story o slizkom tajnom policajtovi, ktorý sa infiltroval do zločineckého motorkárskeho gangu. To čo malo potenciál nadupaného harleya, skončilo ako zadrhávajúci sa skúter. ** ()

Bauer

Pamatuju si, když jsem si koupil úplně mojí první originální VHS s filmem Dvojitý zásah a koukal jsem na upoutávky a tam byl Studený jako kámen. Podle ukázky to vypadalo na extrémně dobré béčko a taky že bylo. Začal jsem ten film hledat až sem ho našel. Zkoukl jsem ho a téměř každý den jsem na něj koukal. Ano, tak mně to chytlo. V té době to bylo něco, co jsem ještě neviděl. Samozřejmně filmy o tajném agentovi, který se má dostat do nějakého gangu jsem viděl již mnohokrát, ale tohle je jiný. A to hlavně díky motorkářskému prostředí. Silné stroje. Silná slova. Dobré akční scény. Skvělé hlášky. A do toho všeho perfetkní hlavní hrdina v podání Briana Boswortha, který se pro tuto roli snad narodil. I když je to béčko, tak zde hraje i hvězda jako je Lance Henriksen, nutno podotknout velká hvězda, a myslím, že právě tento herec by nešel do žádné kraviny. Znamenitý byl i William Forsythe. A je neuvěřitelné, jak má tento snímek povedený český dabing, jelikož k Bosworthovi se špičkově hodí hlas Marka Vašuta. Je to sice béčko a pro někoho blbost, ale já to prost žeru a libí se mi to!!! Bůh odpouští, bratrstvo ne!!! ()

boyd.

Akční klasika let 90., je zvláštní, že Bosworth už se prakticky více neprosadil, přitom tady zahral jak se na akčního hrdinu sluší a patří opravdu dobře. Skvěla úvodní scéna v samoobsluze prostě nemá chybu, i když je dá se říct vykradená z Cobry nebo z Těžko ho zabít. Taky bych vyzkoušel ten Snickersový koktejl:) ()

• Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)
  • Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)