DoubleJack

Nečekejte nic chytrého ani nic přehnaně propracovaného. Scénář má asi takové díry, že by jimi projel Statham ve svém Hamerovy a herecké výkony jsou na úrovni studentů střední školy. Aby se vám tento film líbil, je zapotřebí udělat nezbytnou přípravu: tj. vzít si minimálně dvě láhve Portského, flašku kvalitní whisky a balíček prášků proti bolesti hlavy. Pak jen zapněte film a začněte typovat, která postava dostane cenu za nejtupější smrt... ()

soviczka

Megalodon by mohl měřit třeba půl kilometru a stejně by si ho Statham vysvačil :) Slušné béčko, obří žraloky navíc fakt miluju, takže jasně za 3* ()

Pitryx

Asi mi něco uniklo. Zkoumali dno Mariánského příkopu a ta baba mluví o hloubce šest mil. Vzápětí její kolega o jedenácti. Co to mělo být s těmi šesti mílemi? Ale jinak dávám, čtyřicítku za efekty. Pak deset za děj, a to by snad mělo být vše. Upřímně řečeno, čekal jsem to horší. Tak jo. Ještě přidám desítku za to, že jsem se občas zasmál. Ale spíše těm nesmyslům, než že by ve filmu nějaký náznak komedie byl. ()

iz67

Tak sice zraloci vzduchem nelitaj, ale jinak to ma podobnou uroven. Nudny dej, postavy, ktere jsou mi ukradene. Proste si prejes, aby je zralousek sezral, co nejdriv! ()

unrocker

Jako nehodnotim dej a co se ve filmu děje... hodnotím Jasona a vůbec čínskou produkci co docela na průměrné béčko šlape s pěkným nápojem a hezkým vizualnim napětím ()

Cortesz

Absolutně nevyužitý potenciál, R-ko to chtělo, to by byla jatka, to jsme přece všichni chtěli, tady nic není, pusťte si raději čelisti. ()

Gamekeeper77

Další z mnoha tuctových filmů na tohle téma. Všechno je to jak přes kopírák, na zabití jednoho karanténního pátečního večera ale dostačující. 60%. ()

PlysovyMacko

Morálne dilemy koho zachrániť ma pri takomto filme nezaujímajú, proste keď sa keca, je to nuda. Scény so žralokom sú skvelé, hlavne ta keď prevrátil loď, to bola pecka, to som vôbec necakala. ()

helrohir

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide ďalší z rady treťotriednych brakových filmov typu Megažralok vs crocosaurus, ale našťastie to nie je až také zlé. Hoci žiadne zázraky od toho nečakajte, nakoľko mimo úvodu (vedecká výprava), ktorý ešte ako tak vyzerá, že by film mohol byť ničím zaujímavým, sa tiež hrá len na béčkovú strunu plnú klišé. Najväčšou slabinou je podľa mňa absencia atmosféry alebo aspoň prosté budovanie napätia. Pri podobných filmoch je to dosť dôležitý aspekt, ale tu je takmer každá scéna predvídateľná. Prípadne, keď už absentuje zmienená atmosféra, mohli sa tvorcovia zamerať na poriadne hororové gore scény, ktoré by tiež mohli film posunúť zaujímavejším smerom. Keď k tomu pridám viacero nelogickostí alebo vyslovene fraškovitých scén, vychádza mi z toho len podpriemerná zábava. 40%. ()

Micoldee

Slabota. Příběh možná naláká kapkou originality skrývající se v objevu nového podmořského světa, ovšem nenabízí toho dostatek na vyplnění extra dlouhých 113 minut. Kromě velkého žraloka nic zábavného neuvidíte. ()

Xpojntman

Tak tomuto obržralokovi chutná Čína. Nebo teda její obyvatele. Občas nějakej vypasenej Amík (asi jako marxista Michael Moore). Vcelku pěknej biják na relaxaci. ()

ostravak30

To je pořád dokola. Tyhle typy filmů teď v současnosti, vedle těch z Universa Marvel, vládnou světu. Takže do měst a na moře vtrhávají zas a znova Godzilly, King Kongové a zcela nové příšery, které se mlátí kde mohou a ničí vše, co jim přijde pod ruku. Z tohoto pohledu MEG není výjimka. Vědci objeví obrovského žraloka, který neměl existovat a on existuje. Pak následují klasické notičky. Lovci dorazí na místo, pár postav zemře, k tomu jsou zničené lodi a když to vypadá beznadějně tak někdo přijde s geniálním nápadem. A už jsou zase všichni v objetí a šťastní, ovšem pozor - nestvůra klasicky přežila, neboť je třeba udělat alespoň dva, tři díly. V dnešní době pak k tomu všemu ještě přidáme moderně udělané triky, takže žralok, celý vytvořený umělou technologií, vypadá jako všechno možné dohromady. Aby akce nebylo málo, přeci jen tvůrci film ozvláštnili srážkou helikoptér a megalodon je natolik chytrý, ačkoli žil léta v hlubině a o lidech vlastně nic neví, že plave k pláži, kde je kupa žrádla pohromadě. Nedá se říct, že by se tenhle film něčím extra odlišoval od podobných v tomto žánru. Snad jen Jason Statham je přeci jen dobrý herec a tak povyšuje kvality filmu o kus výš. Na druhé straně jsem viděl jiné podobné filmy a vyložený prů..r to není. Jen já osobně jsem už shlédl dost filmů na to, abych těch odlišností rozpoznal málo. ()

carodejb

Je to zábavné a dobre natočené, ale nie je to nič, čo by sme nevideli v iných filmoch, či B-čkach. Navyše, miestami je to vážne, málo vtipné. Ale fajn. Je to v pohode oddychovka. ()

AndrewNewman

Nečakajte ďalšie Čeľuste. Ak to urobíte budete sklamaní. Ale akod filmu čakáte len popcornovú zábavu, skvelé triky a sympatických hercov budete nadmieru spokojný. Avšak priznám sa, že viac ma bavilo pozerať sa na Blake Lively v tesnom overale a plavkách ;) ()

Zoltar78

Ano, je to plné klišé, hloupoučkých rozhodnutí typických pro tento žánr a každá druhá scéna je něčím odlehčená, aby to divák nezačal brát zbytečně moc vážně. A možná je to dobře, přestože mám raději vážnější žánrovky. Ono brát vážně, že nějakých 11 km na jakémsi pomyslném druhém dně Mariánského příkopu, tam po staletí přežívá obrovský megalodon, který dostane příležitost vyplavat k hladině a trochu si zašplouchat se asi moc vážne opravdu brát nedá. Ale jedno se filmu upřít nedá. Zábavnost. Na nic víc než na zábavu si nehraje a to je rozhodně dobře. Navíc má sympatické postavy a to také není málo :-). Dost mi v dnešní době chybí filmy s podmořským dobrodružstvím typu Leviathan nebo DeepStar Six, na které mě Meg nechal vzpomenout. Technicky je to moc pěkně zpracované a žralok vypadá dobře. Uvítal bych ale kdyby film občas vybočil ze zajetých kolejí a něčím překvapil. Aby se nebál krvavých scén, které se mnohdy sami nabízely. Škoda. Ale jinak musím říct, že jako letní zábavná jednohubka to funguje poměrně dobře. ()

johnsnow

Tak teda to bol MEGa nárez. Súboj Statham verzus žralok je parádne podaný, má super hercov, fakt perfektne vtipné hlášky i scény, ktoré striedajú scény s celkom slušným napätím aj keď často sa objavia scény keď je jasné, že hentá postava zomrieť nemôže.No ale napriek tomu je to super akčná blbinka leta. Za plný počet. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident