filipvrbik

Jako je to béčko, ale dost dobré béčko, bych řekl, že nejlepší béčko mého života- rozhodně tomu přidá 3D v kině, bez 3D by to nebylo ono. Jason Statham je super, i když já bych tam raději viděl Jeffa Goldbluma a mohlo se to jmenovat Jurský park 6...film čerpá hrozně moc z Čelistí (hlavně na konci), z Godzily, z Jurského paku/světa, King je taky jako přes kopírák...ale dočkáme se i pár zajímavých momentů (druhý Megalodon a dvakrát větší WTF? , panika na pláži je spíše srandovní, ale zajímavě udělaná - taky je to jediný film s příšerou, která patrně existovala-nebo se pletu? - v Jurském parku použili žabí DNA, takže to nebyli úplně dinosauři BTW)..no nejlepší scéna je jak se zakousne do skla...jinak negativa, bohužel pochopitelná předvídatelnost děje a pár logických kopanců, ale jinak dobrý. Taky to má zvláštní soundtrack-žralok=napětí, žralok o pět metrů dál= žádný soudtrack :-D. Ale jako jo ne, že by to nebylo napínavé, ale horor (až na dva , tři momenty to rozhodně nebyl..) Samozřejmě to má nezbytný Happy end-pejsek přežil a já rozhodně nepůjdu plavat se žraloky do Egypta (po Čelistech jsem se bál rok k moři). Když to shrnu, tak dobré jak dílo od Stevena to není, naopak Godzilu a Konga to strčí do kapsy...viděno v kině ve 3D...70% ()

WayDott

Takové lehce podprůměrné béčko. Partu idiotů musí neustále zachraňovat jeden maňas (alespoň, že se na to jeho tělo dalo trochu koukat, když byl ve sprše, za to hvězda navíc). Mělo to pár hodně stupidních scén, které mě fakt rozesmály. Konec mám trochu v mlze, asi jsem usnula nebo co :-D ()

mosnak

Je to bééééčko jako kráva... věděl jsem to, ale i tak jsem si na to zašel. Mě tam chybělo trochu víc akce a taky napětí. Je až s podivem že to tento snímek dotáhnul až do kina :-D 40% ()

Sygauras

Nemůžu tomu dát víc jak 2 hvězdy. Ne proto, že to je jasné béčko a ani kvůli tomu že si to nechce v žádném případě hrát na Čelisti. Nemůžu dát víc, protože je to doslova odfláknutá práce. Nikdo se nesnažil si trochu pohrát z postavama a udělal je všechny nezajímavé, nudné a béčkové. Je to natočeno jako blokbástr který není tak velký jako Čelisti ale ani tak blbej jako Sharkando. Chce si hrát na něco mezi tím a nijak se to nesnaží skrývat. Se Stathamem jsem v pohodě, nevadí mi a ani ho nepovažuju za nějakého super herce a nezklamal mě ani tady. Teda zlkamal. Opět hraje Stathama. Opět hraje drsňáka, který je drsný i když jen stojí a když promluví je to jakoby cedil hlášky Statham v jakékoliv Stathamovce. Příběh je dobrý, určitě zaujme víc než podobné filmy (nějaké ty filmy se zvířatama co nemají existovat) ale opět je nedotažené dobře vysvětlení kde se ukrývá. Film má perfektní efekty a je skoro až zázrak že si někdo dal tu práci a udělal je na 99% tak, že je ten žralok jak živý. Ůplně cítíte tu masu, hybnost a velikost, a to si vemte že to trikovaly v neustále se pohybujícím prostředí podmořského světa (muselo to dát víc práce než natrikovat robota na nehybné cestě, nebo poušti) o to víc zamrzí že si nikdo nedal práci s tím zbytekem. Nerozumím tomu proč hrdinovi musely působit nějaké traumata - pro děj moc důležité nejsou a vykreslovat v tomto typu filmu hrdinu který trpí nějakou trauma událostí je pitomost, stejně jako dát do toho samého filmu hrdinovu bývalku, která dostane asi 20 minut prostoru a vůbec se tam jakákoliv manželská situace dál neřeší. Stejně tak hlopě působí dramatická scéna se smrtí otce bioložky, která tam taky působila dost divně. MEG chtěl být letním blokbástrem který má Stathama a velkou rybu, ale nakonec působí jako televizní "béčko" které se hodí tak na Novu ve 4 odpoledne. Kdyby Stathamovi ubraly drsnosti, pohrály si z jeho postavou - jako i z jinými postavami (černoch co furt jen řval a brečel mě vytáčel celou dobu) bylo by to lepší a méně debilní klišé postav z takových filmů (tohle není Sharkando aby se tam tvářily všíchni jak retardi) To už není ani vina scénáristů a nebo herců, ale celosvětový problém všech studií, že neumí takové scénáře vyhodit a nebo je nenechají přepsat do trochu kvalitnější podoby. Donést studiu něco takového před 20 lety tak s toho udělají hit století a vypilujou to do nablískaného diamantu. Tohle je prostě a jednoduše špatný film který měl našlápnuto k daleko lepšímu příběhu. Jenže se na to všichni vykašlaly. Od filmu za 150 mega (nebo kolik) bych čekala víc kvality. Takhle to vypadá jen jako dražšší verze filmu gigashark vs ......... Ale jednu scénu natočily dokonale, to musím pochválit na 100% - když se tam fotí se žralokem, dělají srandu a on řekne tomu týpkovi "klidně bež blíž" asi chápete co myslím. Kurnik, já vyskočila 2 metry a málem jsem dostala infarkt. No i tak. 2 hvězdy. A to ani nezmiňuju asi 843 nelogických věcí, se kterýma si nikdo ani nesnažil nijak lámat hlavu (jako třeba že naložíte loď velikosti tankeru, tunou věcí a dokážete urazit vzdálenost 100 kilometrů, za zhruba 20 minut. To jako jsem fakt trpěla. Takových věcí je tam víc) Asi jsem náročnější než jsem si myslela. Nebo chci vážně až tak moc ? () (méně) (více)

bobstock

Žádné velké představení jsem nečekal, ale když si dáte profil filmu a podíváte kousek vpravo dolů na svoji obrazovku, uvidíte, se kterými filmy to má více než společné a já souhlasím. Je škoda jak se celkem hezky nastavená vědátorská zápletka svezla mezi céčkové akčňáky s přiblblými situacemi ala Žralokonádo. 40% ()

Garch

"měl bys plávat, měl bys plávat..." Jason hraje Jasona, to bylo od Číňanů fikaný. A protože ponorka není prosklená jako akvárium, ale má obrazovky, tak, u mě dobrý. Čekal jsem to o dva řády horší. ()

Zombi

Příjemné béčko s velkým rozpočtem a tedy i slušnými triky a výborným Stathamem, který film utáhne, i když nikoho nezmlátí. Slabší 4 hvězdy. ()

ProgLaney

Než se meg dostal k hladině, tak to celkem šlo, začátek slibnej. Pak už jen trapná přehlídka typickejch nesmyslů a klišé. Nakonec jsem fandil megovi, ať je všechny rozseká. Uff. Už prosím tohle ne. Jedna hvězda za začátek a Meyjing. ()

Renfield

Meg plave hluboko v béčkových vodách a je to tak naprosto v pořádku, k jeho škodě z nich však nakonec nevytěží vůbec nic. Jinými slovy, závěr je do extrému zidealizovaný a jeho poslední záběr odhalí, že přežila i jednohubka pro žraloka. Dohled byl jistě přísný, což pokazí i jinak dobře přestřelené finále na pláži, v němž absence krve působí až směšně. Jason Statham to však spolehlivě táhne a zbytek jeho týmu je takový příjemně devadesátkový. Odkazů na akčňáky těch let je tu více, což je zase ta lepší stránka filmu. 50% ()

Milky.

Nenáročná "guilty pleasure" sranda se znuděným Stathamem, otravnou čínštinou, silně děravou logikou a neexistující fyzikou. ()

Blueeyes

Vše podstatné, zajímavé a akční bylo už v traileru. Tedy skoro. Ta část filmu, kvůli které jsem já dala o hvězdu víc než si zaslouží, ta tam vlastně není. A to je začátek. Úvod - ponor do Mariánského příkopu a tajného světa pod domělým dnem byl skvělý, připadala jsem si trochu jako při čtení 20 000 mil pod mořem nebo při sledování Avatara. Rozjezd super, prostředí taky, monstrozní chobotnice skvělá. Ovšem od ukončení záchranné mise jde kvalita trošku dolů. Musíte se opravdu rádi dívat na Jasona Stathama, musíte velkoryse odpouštět ty hory žánrových klišé a musíte vydržet nejmíň těch dvacet minut navíc o které by se to dalo střihnout. Já vím, že se opakuju, ale co je moc je moc. I přemíra akce může škodit a když už tu parybu honíte pod hladinou moc dloooouho, diváci se začnou dívat na hodinky a říkat si - tak co bude? Čtyři kousky a to jen proto, že tohle je prostě můj žánr a pro mě žádná příšera není dost velká :-) ()

Yokolobuna

Vcelku dobře natočené Béčko, které některými scénami dokáže zaujmout. K lepšímu hodnocení by to však chtělo kvalitnější scénář a hlavně podstatně lepší herecké výkony. Bingbing Li nebo třeba Ruby Rose působí spíš jako trochu talentovaňejší ochotnice. MEG sam o sobě přitom rozhodně je nosným pilířem pro dobrý monster film. ()

Hernycztek

The Meg přináší do ,,shark'' žánru přesně to, co slibovaly trailery a postery. Ostatně s takovým rozpočtem se nedal očekávat nějaký propadák. Po vizuální stránce je film bezchybný, podvodní scény jsou dechberoucí a samotný Megalodon nevypadal nikdy nikde lépe. Naštvalo mě prohlášení, že to bude mít rating PG-13, protože je to potom chudší o všechny skvělé prvky, které bych si přál vidět, ale o to víc mě překvapila jedna nečekaně detailní brutální chvilka. Na své si přijdou i ti, kteří se rádi lekají, jelikož je Meg dost vychytralý a často se objeví tam, kde byste ho nečekali. Obsazení je slušné, táhne to charismatický Statham se sympatickou BingBing Li a mě osobně potěšila menší role sexy Ruby Rose. Rozhodně chyběl nějaký ,,epic moment,'' protože děj nepřichází s ničím převratným, co už bysme neměli možnost vidět někde jinde. Některým postavám byly dialogy napsány velice hloupě, ale za ty prachy bych ze sebe vola udělal taky. Nechybí tomu ani pořádná dávka klasického amerického klišé, ale ruku na srdce, nikdo snad nečekal nic jiného, než šťastný happy end pro hlavní postavy. Po 47 Meters Down a The Shallows je to tak další lehce nadprůměrný ,,shark horor,'' ze kterého novodobé čelisti nebudou. - Po menším rozhodování mezi 3-4 dávám čtyři, také za to, že pejsek z traileru neumřel. ()

Silviaxx

Veľké prekvapenie.. Meg posúva žraločie survival tak o tri levely vyššie (minimálne), a to vďaka zaujímavej a hlavne nadupanej dejovej linke. Hoci ma mierne statický Statham veľmi v tomto filme nebral, tak snímok má v každom momente čo ponúkuť. Len samotný začiatok - ponor na dno Mariánskej priekopy je d-y-c-h-b-e-r-ú-c-i a od tohto momentu to už len šlape. Dejovo sa neustálne tlačí na pílu, a keď už sa zdá, že divák si konečne môže vydýchnuť Meg ponúkne ďalšiu dávku akcie, ktorá je prinajmenšom perfektná. Môžem povedať, že som sa ani na sekundu nenudila, lebo pri tomto filme to nie je možné. Asi jeden z najlepších žraločích survival vôbec (okrem The Shallows pochopiteľne), a to vďaka extrémnej pútavosti, akcii, dynamike a hlavne preto, lebo už aj vo viac menej okukanej téme priniesol závan sviežosti. ()

Flopik

Sám tomu neverím ale mňa to proste nebavilo. Neviem ako sa to Turteltaubovi podarilo, ale pre mňa to podal až nečakane nudným spôsobom.Postavy mi prišli také umelé a tie dialógy no to bola hrôza.Film je zbytočne dlhý o 20 minút by som to skrátil.Soundtrack tiež nevýrazný. Aby som len nekritizoval tak pochválim aspoň akciu a vizuál. Pre mňa bohuŽial priemer a nezachránil to ani Jason. ()

M1k9

Ouch. Tohle nám nemá pořádně co nabídnout. Velkého digitálního žraloka jsme už všichni viděli. Pro mě bylo jediné uspokojení vidět dvě cool australské a jednu super cool čínskou herečku. Pouze a jen trochu toho vizuálu spolu s totálně vypatlanými dialogy a pokusy o scénář. Hlavně že je herecká sebranka zas mezinárodní. (Nutno dodat, že námět si volal po nějaké takové sračce.) 2.5/10 ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident