Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (738)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Na Baye velice slabé. Tuny trapných dialogů brzdí slušně nastartovanou dějovou linku a režisér všechny díry ve scénáři zalepuje tím, co zvládá nejlépe. Dechberoucí akcí. Ale i ta má svoje negativa. Přestřelka na křižovatce je prakticky slabší kopie Mannovy přestřelky před bankou. Stejná pozice kamer, stejně nasnímaná střelba atd... Bay samozřejmě nepoměrně více stříhá a kamerové filtry snižují dávku reality na minimum, ale o tu tady nejde. Lawrence je tradičně trapný, ale na to jsme již zvyklí. Až otravně americká ptákovina. Filmy jako je tento moc dobré jméno současné hollywoodské kinematografii neudělají... ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

"Modrá síla vy rasisti. Maiamská policie. To čumíte dva negři." Ťažko povedať, že či je prvý alebo druhy diel lepši. Pre mňa sú obe časti také rovnaké. Rozdiel je len v tom, že tu je viac akcii a viac hlášok (Buď dáš tu pistoli dolů a já ti z milosti možná flusnu jednu do ramene nebo si dál hraj na Bonda a já ti jí zavrtám pěkně do hrudníku). Posledná polhodina výbuchov a naháňačka s Hamerom ma posadila na zadok. Ostal som pozerať s otvorenou papuľou. Bay je proste majster vo svojom odbore! 95% - 5* ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

V druhých MIZERECH ožívá odkaz Reaganovského akčního filmu - nekorektní efektní jatka s mozkovymývačným politickým podtextem, nenápadně sondující reakce diváka na případný vpád USA na Kubu :) Zrecyklované akční scény (honička s tahačem, ze kterého padají auta ze ZELENÁČE, průjezd slumem z vlnitého plechu z POLICE STORY) se střídají s oddechovými, povětšinou vtipnými scénkami (výslech dceřina přítele ve dveřích, dvojsmyslný rozhovor v obchodě s televizemi, zfetovaný Marcus), audiovizuálně je to maximálně nabouchané a škodí tomu jen přílišná délka a nevýrazný záporák. A taky to střílení si z politické korektnosti je trochu moc hysterické. Zdaleka nejlepší příspěvek z buddy movies minivlny v roce 2013 (POLICAJTI NA BATERKY, SHOWTIME, DETEKTIVOVÉ Z HOLLYWOODU). ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nejednou jim šlo o kejhák, jenže terapie jednomu z nich (Martin Lawrence) nepomáhá, a tak za výrazného popostrkování manželky přemýšlí, že si zažádá o přeložení na klidnější flek. Ten druhý (Will Smith), který častěji vytahuje bouchačku, se mu mezitím snaží svěřit, že přestal střídat holky a zabouchl se do jeho mladší sestry. Do všech těchhle oslích můstků ale přijde těžký kalibr, který je potřeba vyřešit: kubánská narkomafie. Smith se od jedničky stal superhvězdou, Lawrencova hvězda naopak klesla na hodně mizernou svítivost a Bay mezitím bavil diváky v několika nákladných kusech. Příběh společně předkládají poměrně řídký a zatraceně dlouhý (téměř dvě a půl hodiny), ale je to sakra adrenalinová jízda (uvidíme záběry, které začínají projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, „olíznutím“ polonahého těla nějaké tanečnice atp., uvidíme detail souložících krys, uvidíme gangstery rozbíjející se o stěny), všechno je to navíc zatraceně intenzivní a zvrácené (kupříkladu žlutý Hummer projede prostými přístřešky chudých jako nůž máslem, hlavně, že to dobře vypadá a bouchá – ač musely umřít desítky lidí). Bay je holt ďábel, který destruktivní akci umí (máme tu třeba honičku s padajícími auty, kterou v případě Ostrova ozvláštnil padajícími kolejnicemi nebo přestřelku na křižovatce, která kopíruje Mannovu přestřelku z Nelítostného souboje). Sečteno a podtrženo: cool vizuál vyhnaný na maximum ještě v době, kdy jsem ho od Baye bral. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Obavy, se kterými jsem k pokračování Mizerů přistupoval, se rozptýlily hned v úvodní přestřelce (která ukázala, že bullet-time se dá ztvárnit s elegantní grácií) a pak už to šlo ráz naráz - tuny hlášek, explozí, kameramanských exhibicí a to v tak rychlém sledu, že člověk nemá čas přemýšlet o ničem kolem. A Michael Bay na to spoléhal možná až moc, protože opět pozapomněl Mizery podložit vyváženějším scénářem. Bráno zpětně, pamatuju si pouze to, že se děj točil kolem drog, ale odpovědi na otázky kdo, jak a proč zastíní vzpomínky na libovolnou akční scénu. Je to ale tak zásadní chyba a bude to uprostřed krásně natočených přestřelek a explozí vůbec vadit někomu jinému než filmovým kritikům? Jen stěží, protože Mizerové jsou přesně tou akční napěchovanou peckou, na kterou širé "adrenaline positive" diváctvo už drahně dlouho čeká, ruku v ruce s Terminátorem prezentující zatraceně líbivé retro ze staré školy. A to se cení. Bay přitvrdil na všech frontách a stvořil dítko vtipné, rychlé, vcelku drsné a hlavně velice hlučné. Zkrátka, je zpátky v plné polní připraven ukázat, že se s ním má v čele akční elity ještě dlouho počítat... ()

Galerie (68)

Zajímavosti (46)

  • Na extázi se neumírá ihned, jak je zobrazeno ve filmu, ale až v dalších dnech, po sérii záchvatů. Jedním z důvodů úmrtí může být hyponatremie, tedy stav, kdy je v krvi extrémně vysoké množství vody. Což může způsobit vážné problémy když se dostane do mozku - buňky se naplní vodou a mozek tak začne tlačit na vnitřní stranu lebky a v extrémních případech stlačuje i páteř. Dalším z důvodů může být hypertermie - stav kdy hypotalamus přestane fungovat z důvodu vysokého množství serotoninu, který se kvůli extázi vypouští: přestane tak v těle fungovat "vnitřní termostat" a začne stoupat teplota, což má v prvé řadě neblahý vliv na játra, která se mohou velmi rychle přehřát až dojde k selhávání orgánů. Tento stav, ale není nějak zvlášť rychlý, játra musí být velmi poškozena, aby přestala fungovat okamžitě - při zdravých játrech může smrt nastat až po několika hospitalizacích a ignorování problému jakým extáze v tomto případě je. Okamžitá smrt může nastat pouze při míchání různých drog, čistě na extázi je to zdlouhavý proces. (Maulincio)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 138,6 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 273,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)

Reklama

Reklama