Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Lateef

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Spooner

Tak tomuhle se říká ten pravý akční nářez.U každého filmu je podtitulek nonstop akce a až u tohodle je to svatá pravda.V tomhle filmu je takový množství akčních scén že to jen tak nespočítáte.A to se jim do toho ještě nějaký ty emoce.Ze všech akčních scén jsou ale nejlepší automobilové honičky(a to ne jenom ta na dálnici).No a když si k tomuto připočtete ještě dost černej(a dobrej)humor.No a herci také nejsou k zahození(i lawrence je snesitelnej).Ale největší hold musím vzdát Bayovi protože tak dobře odvedenej akční film se jen tak nevidí.A proto za 5 ()

Spiker01

Dvojka Mizerů je totální ztělesnění bayhemu na vrcholu sil. Michael měl totiž všechny prachy na světě, co chtěl, za zády silného producenta a dvojku hrubozrnných sympaťáků, na něž měl na přelomu tisíciletí málokdo. Trojka se mi líbila, ale bayoviny jsou stále o stupeň výše. ()

Kass

Jak by asi mohl vypadat takový průměrný pracovní den mírně nadprůměrně snaživého amerického policajta z protidrogového oddělení? Co třeba takhle: stříbrné ferarri se řítí rychlostí 100 mil v hodině po maimiské dálnici a snaží se uhýbat mezi prolétajícími a vybuchujícími auty, za jeho palubní deskou sedí zatraceně tvrdý, na nejvyšší míru vytočený černý policista se suchou hláškou na rtech a v tu chvíli už jen těžko sečtitelným počtem zářezů na své pažbě... Ano, přesně takové a žádné jiné poldy nám předvádí M. Bay ve své klasické režii zaměřené na přímočarý efekt. S použitím kamery, která ani na dvě vteřiny nevydrží v klidu, ale je naopak v neustálém pohybu, čímž se režisér snaží navodit pocit, že i když se ve filmu vlastně nic moc neděje, neustále někam "jede". Ukáže nám dokumentární záběry ze života pářících se krys, předvede vykuchané mrtvoly jako veselé rekvizity... Mohl bych ještě pokračovat, ale dobrá, nechci být škarohlíd - mám rád akční filmy a uznávám, že M. Bay dokáže natočit skvělou akci (samostatné honičce zhruba ve 30 min. filmu bych dal bez váhání, se spadlou čelistí, za 5*), ale ani jednou se mi u jeho filmů nestalo, že by mě dokázal, alespoň minimálně, emocionálně svázat s hrdiny svých filmů... a pro Mizery 2 to platí dvojnásob. Možná právě proto mi z toho nakonec ve výsledku vždy vyleze (s vyjímkou Skály) jen průměrný akční film. ()

Tetsuo

Bay nezná míru. To, že je film brutální mi nevadí (naopak), vadí mi, že není ani za mák vtipný. A tak odporná a přitom líbivě zamaskovaná konzumní kapitalistická ideologie se jen tak nevidí. Finále na Kubě jenom dokládá naprostou ztrátu soudnosti a elementárního citu pro společenské souvislosti. Jako že nedělají politiku, a přitom ji dělají. Bayovi by měl někdo prostřelit prdel, případně ho rozšmelcovat autem. ()

• Při natáčení se používaly dva vozy Ferrari. Po většinu času jezdí Will Smith (Mike Lowrey) v Maranellu 575M, při kaskaderských kouscích bylo ale používáno Maranello 550 patřící Michaelu Bayovi. (Ai.ma)
  • Během natáčení honičky se naprostým zázrakem nijak nepoškodilo (velmi drahé) používané Ferrari. Když se ale scéna úspěšně dotočila, Martin Lawrence (Marcus Burnett) při otevírání dveří odřel lak o betonový sloup. (Ai.ma)
  • Při závěrečné honičce, když Hummer H2 už míří na americkou základnu, má oboje přední dveře v pořádku. Když však dojíždí, jsou rozříznuté (a po cestě nebylo nic, co by jim to způsobilo). (pemap)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)