Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

castor

Nejednou jim šlo o kejhák, jenže terapie jednomu z nich (Martin Lawrence) nepomáhá, a tak za výrazného popostrkování manželky přemýšlí, že si zažádá o přeložení na klidnější flek. Ten druhý (Will Smith), který častěji vytahuje bouchačku, se mu mezitím snaží svěřit, že přestal střídat holky a zabouchl se do jeho mladší sestry. Do všech těchhle oslích můstků ale přijde těžký kalibr, který je potřeba vyřešit: kubánská narkomafie. Smith se od jedničky stal superhvězdou, Lawrencova hvězda naopak klesla na hodně mizernou svítivost a Bay mezitím bavil diváky v několika nákladných kusech. Příběh společně předkládají poměrně řídký a zatraceně dlouhý (téměř dvě a půl hodiny), ale je to sakra adrenalinová jízda (uvidíme záběry, které začínají projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, „olíznutím“ polonahého těla nějaké tanečnice atp., uvidíme detail souložících krys, uvidíme gangstery rozbíjející se o stěny), všechno je to navíc zatraceně intenzivní a zvrácené (kupříkladu žlutý Hummer projede prostými přístřešky chudých jako nůž máslem, hlavně, že to dobře vypadá a bouchá – ač musely umřít desítky lidí). Bay je holt ďábel, který destruktivní akci umí (máme tu třeba honičku s padajícími auty, kterou v případě Ostrova ozvláštnil padajícími kolejnicemi nebo přestřelku na křižovatce, která kopíruje Mannovu přestřelku z Nelítostného souboje). Sečteno a podtrženo: cool vizuál vyhnaný na maximum ještě v době, kdy jsem ho od Baye bral. ()

Big Bear

,,Jak jste proboha potopili tu lodˇ?'' ---- Dvojka Bayovi sedla víc. A mně bavila víc. Tady se akce konečně pořádně utrhla ze řetězu. Hned ta honička na dálnici, kde bylo rozsekáno tolik aut co v Kobře 11 za jednu sezónu a to že se tam k ojetinám pěkně nechovají ! Rozhoz mrtvol po městě, taky slušný ! :-) No a ta závěrečná honička v tom slumu na Kubě, za tu by se nemusel stydět ani agent 007 ! Prostě tady to originálními nápady jen překypovalo! Jen mi srdce krvácelo když jsem viděl jak odepsali toho klasického modrého defíka... Velmi povedený akčňák ! Dávám za 4 rakve. * * * * ()

Lateef

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Flipnic

Dvojka "Bad Boys" mi trochu přišla již jako nastavovaná kaše ... Některé vtípky se mi zdály již trchu moc a vyloženě sráželi určitou vážnost příběhu, kterou měl první díl. Na druhé straně, Bay jasně dokazuje, co všechno je schopen na plátně (případně obrazovce) předvést a film je jedním velkým trikovým akčním orgasmem. Ovšem na plný počet mi to prostě nestačí, protože jednička, alespoň osobně, zdá se mi naprosto kultovní, syrovější a vyváženější a jde více do thrilleru a dramatu. Naopak zde Lawrence řešící svoji životní krizi po zásahu pistolí do zadku mi již přišel spíše jako vystřižený z nějakého sitcomu... Což se stává pro mne osobně Bayovou základní chybou čím dál víc ... Točí prostě superzábavné akční pohádky, tvořené jen pro efekt, vzbuzení údivu atd. Hloubka filmu, či opravdu jistý dramatický náhled na situaci, se však z jeho filmů vytrácí a "druzí Mizerové" to již jasně dokazují ... ()

D.Moore

Takže Mizerové podruhé - co tu všechno máme? Staré známé ve vizuálně dokonale podané akci, spoustu výborných, dobrých i trapných fórů, nějaké ty rodinné trampoty, zbytečně přepálenou stopáž (ubrat 25 minut a bylo by), lahůdkovou honičku na dálnici, pasáž odehrávající se v márnici, která mě rozesmála k slzám, perfektní konec na Kubě ("Plán C" je jízda tak neskutečná, až to snad není možné)... Ve vedlejší roli se objevuje Peter Stormare (Bayi, proč jsi mu probůh nedal víc prostoru? Ach jo), záporák Jordi Molla sice na Karya z prvního dílu nemá, ale charizmatický a svinský je až až. No a pak tu jsou tisíce dalších rozhodně ne nutných věcí, které z druhých Mizerů dělají přeplácanou kaši. Sečteno a podtrženo, tři hvězdy jsou tak akorát. První díl je jen jeden. A absence hudby (hlavního motivu) z jedničky taky zamrzela. ()

• Fletcher se v odposlouchávaném telefonátu zmíní, že by chtěl lístky na zápas Heat proti Lakers. Fletchera hraje John Salley, bývalý profesionální basketbalista, který nastupoval jak za Miami Heat, tak i za Los Angeles Lakers. (Ai.ma)
  • Při natáčení honičky Michael Bay umístil několik kamer do aut a požadoval po řidičích, aby naráželi do padajících vozů. Chtěl tak získat záběry, které ještě nikdo v honičce nepoužil. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)