Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (737)

choze 

všechny recenze uživatele

V druhých MIZERECH ožívá odkaz Reaganovského akčního filmu - nekorektní efektní jatka s mozkovymývačným politickým podtextem, nenápadně sondující reakce diváka na případný vpád USA na Kubu :) Zrecyklované akční scény (honička s tahačem, ze kterého padají auta ze ZELENÁČE, průjezd slumem z vlnitého plechu z POLICE STORY) se střídají s oddechovými, povětšinou vtipnými scénkami (výslech dceřina přítele ve dveřích, dvojsmyslný rozhovor v obchodě s televizemi, zfetovaný Marcus), audiovizuálně je to maximálně nabouchané a škodí tomu jen přílišná délka a nevýrazný záporák. A taky to střílení si z politické korektnosti je trochu moc hysterické. Zdaleka nejlepší příspěvek z buddy movies minivlny v roce 2013 (POLICAJTI NA BATERKY, SHOWTIME, DETEKTIVOVÉ Z HOLLYWOODU). ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Téměř propastný rozdíl od zábavné a svižné jedničky. Postavy Lawrence a Smithe mají možná pořád stejný potenciál, ten je ale zoufale utopený ve 150 minutách opakujících se sprostých dialogů, které po krátké chvíli začnou nenávratně nudit. Michael Bay získal zřejmě po úspěchu Skály o své tvorbě velmi vysoké mínění a místo aby dál točil výhradně akcí nadupané popkornovky pro zábavu publika, začal sázet všechno na výdělek. Jemu se to možná vyplácí, ale já mu to nehodlám odpustit. 50% ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Vážení a milý, tohle mi vysvětlete. To si nikdo nevšiml toho obrovského rozdílu v zábavě mezi prvním nedovařeným blivajzem a druhou výživnou jednohubkou? Dvojky jsou prostě dvojky a ty nikdy nemůžou být lepší než jedničky. Jako ve škole fajn, to je fakt dobrý přístup, ale tady by touha být největší šprt mohla jít na chvíli stranou, ne? Zastrčte si indexy zpátky do trenek, zápich z teorie hodnocení filmů vám za tohle rozhodně nedám. (Filmfest Hurghada 2012, 38/67) ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Jak by asi mohl vypadat takový průměrný pracovní den mírně nadprůměrně snaživého amerického policajta z protidrogového oddělení? Co třeba takhle: stříbrné ferarri se řítí rychlostí 100 mil v hodině po maimiské dálnici a snaží se uhýbat mezi prolétajícími a vybuchujícími auty, za jeho palubní deskou sedí zatraceně tvrdý, na nejvyšší míru vytočený černý policista se suchou hláškou na rtech a v tu chvíli už jen těžko sečtitelným počtem zářezů na své pažbě... Ano, přesně takové a žádné jiné poldy nám předvádí M. Bay ve své klasické režii zaměřené na přímočarý efekt. S použitím kamery, která ani na dvě vteřiny nevydrží v klidu, ale je naopak v neustálém pohybu, čímž se režisér snaží navodit pocit, že i když se ve filmu vlastně nic moc neděje, neustále někam "jede". Ukáže nám dokumentární záběry ze života pářících se krys, předvede vykuchané mrtvoly jako veselé rekvizity... Mohl bych ještě pokračovat, ale dobrá, nechci být škarohlíd - mám rád akční filmy a uznávám, že M. Bay dokáže natočit skvělou akci (samostatné honičce zhruba ve 30 min. filmu bych dal bez váhání, se spadlou čelistí, za 5*), ale ani jednou se mi u jeho filmů nestalo, že by mě dokázal, alespoň minimálně, emocionálně svázat s hrdiny svých filmů... a pro Mizery 2 to platí dvojnásob. Možná právě proto mi z toho nakonec ve výsledku vždy vyleze (s vyjímkou Skály) jen průměrný akční film. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nejsem rasista, ale skutečně mi leze na nervy hollywoodský nigga-macho archetyp. A když se spojí dva dohromady, opatří se arzenálem debilních hlášek, značkových hadrů a zapošijí chatrným příběhem o drogových dealerech... no, co asi vznikne? Neuvěřitelně prostoduchý film se skvělými akčními sekvencemi. Vyhovovalo by mi zúžení filmu právě na ně, vystříhání zbytečných meziher a "humorných" projevů Willa Smithe i Martina Lawrence. Dvě hvězdičky za tradičně zmáknutou režii Michaela Baye, plnokrevný střih a pestrou kameru. Což bohužel neznačí, že se na druhé Mizery dá dívat s mozkem v režimu on-line. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (46)

  • Při honičce na mostě je možné si u vybuchujících vozů všimnout zařízení, které vůz na rovné silnici dokáže za jízdy otočit na střechu. (ledofredo)

Související novinky

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (více)

Reklama

Reklama