Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

klukluka 

všechny recenze uživatele

Indové mají svůj vesmírný program. Na netu se dají dohledat fotky, na kterých převážejí komponenty svých raket na koňských povozech. Češi natočili svůj film o tom, jak kolonizují Mars. Dojem z toho je obdobný. Snad že si to tvůrci v průběhu natáčení uvědomili, že se u toho Sandra Bullock s Mattem Damonem utlučou smíchy, začali na nás pomrkávat a tvářit se, že to bylo od začátku myšlené jako sranda. Zavání mi to klasickou švejkovinou. Zavání mi to. Co v tom naopak nenacházím, je dobrý film. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Takové studentské bakalářské cvičení party kamarádů. Je záhada co chce film vlastně sdělit. Proč se hovoří anglicky? Proč vlastně chmury léčí sexováním? Zřejmě jde jen o to využít kulisy skutečného simulačního centra Marsu v USA myšlenka, že vznikla možná jedině proto, aby využila exkluzivní kulisy. Robot neustále říká existenciální komentáře. Ve srovnání s Kosmem chybí humor. Pobavilo mě pár nápadů za což dávám jednu hvězdu (zastaralé Windows 95, výrok „Malý princ je kulturní kniha“ a parafráze „Whitney Houston, máme problém.“ Zbytek filmu je podivná směs sci-fi, ekologické výzvy, romance, psychodramatu, modelové studie ponorkové nemoci a morality, těhotná barbína a mecenáš plánující vesmírný byznys. Neobvyklou krajinu Marsu doporučuji radši zkouknout na obrázcích na netu. ()

Reklama

easaque odpad!

všechny recenze uživatele

odpad měl jsem to štěstí (a nebo smůlu) se dostat k projekci tohoto slibného filmu. Určitě námět není špatný a ještě když se nabídne možnost natáčení v podobně příhodných podmínkách, které navozují tu správnou "marsovskou" atmosféru. Jak jistě tušíte je tam jedno (nebo několik) ALE ... Rozhodně scénář je na prd, protože má tolik hluchých míst, diky kterým nedrží pohromadě. Herecké obsazení taky nestojí za nic, protože vesměs jde o improvizaci, ale i ta je vesměs velmi špatná. Věděl jsem, že to bude podivný film, ale tohle opravdu nemůže fungovat ani s popcornem, ani pro zavilé nezávislé artové diváky. Evidentně to autoři přepískli a měli ambice mnohem větší, než na co mohli dosáhnout. Nešlo to ani dokoukat, takže ten ODPAD je za první půlku a pochybuju, že by mě druhá půlka přesvědčila o nějaké zvýšení známky. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: X /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Párkrát jsem se zasmál, ale jinak mi to přišlo nesnesitelně nudné a v podstatě nekoukatelné, musel jsem se do toho šíleně nutit. Strašně mě tam rozčilovalo to neustálé (a nesmyslné, vzhledem k tomu, že všechny postavy jsou Češi + 1 Slovenka) přepínání mezi češtinou a angličtinou, některé repliky nebo momenty jsou tak trapné, až to není možné ("Whitney Houston, máme problém"; "Tvoje oči September"; sex psycholožky s velitelem, chlebové těsto ve tvaru penisu, došlý toaletní papír...), a celkově na mě ten film ve svém vyznění působí až arogantně - tím, jak je divácky neuchopitelný a fungující dle svých bizarních pravidel, s kterými souzní (?) zřejmě jen vyvolení (navíc je tu i po těch 3 letech pachuť z těch fejkových profilů a jejich 5 hvězdičkových hodnocení a nadšených komentářů - tohle je fakt ubohost nejhrubšího zrna). Navíc to podle mě parazituje na Kinterovi, jehož geniální instalace je tady využita zcela samoúčelně, aby tomu dodala punc kyberpunkové artovosti nebo čeho vlastně, a těmi záběry z "Nervous trees" v Rudolfinu mě to asi nasralo nejvíc. Nemůžu si pomoct, ale pokud někdo nedokáže natočit žánrově čisté vysokorozpočtové sci-fi, měl by se na takovéto paskvily vysrat, zdá se mi (a to píšu z pozice někoho, komu se hodně líbil Kosmo, jehož srovnání s Marsem se až trapně samozřejmě nabízí). Dlouho mě nějaký český film tak neiritoval. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Víte, jak se zde, na csfd, uměle navyšujou procentuální hodnocení filmů? Úplně jednoduše. Nejlépe tak kolem třetí hodiny v noci, aby si toho nikdo nevšiml, během dvaceti minut nahodíte 3 pětihvězdičkové komentáře, pěkně za sebou, z čerstvě založených profilů, z nichž každý má na kontě pouze jeden jediný komentář. Že by se diváci filmu Mars, či snad fanoušci Benjamina Tučka zcela náhodou, ve tři v noci sešli, zcela náhodou si pozdě v noci založili účet s počtem hodnocení kolem 200, aby mohli slovně hodnotit a první koment, který napíšou, bude k filmu Mars a všichni se v hodnocení shodnou? A zcela náhodou se sešli během dvaceti minut po sobě? Ne, vážně. Já jsem noční pták, a tohle mi dnešní noc nemohlo ujít. Je to hrozně vtipný a jenom si kladu otázku a měl by si jí položit i pan Benjamin Tuček, nebo jeho příznivci - Má tuhle šaškárnu zapotřebí? :o) ()

Galerie (39)

Zajímavosti (8)

  • Hlavní producent filmu, představitel robota a vědec NASA Ondřej Doule o filmu řekl: „Nebylo to levné a myslím, že se finance nevrátí, byl to, abych tak řekl, soukromý projekt můj a producentů, kteří do něj investovali a chtěli ho realizovat. Viděli v něm neuvěřitelný unikát a šanci. Věřím, že se k filmu budou diváci ještě vracet. Nejde zas tak moc o situační komedii, jako o vtipný i vážný příběh člověka a jeho místě ve vesmíru. Kříží se v něm umělecké, mytologické, filmařské, sci-fi a vědecké linky. Proto všude říkám, že jsme se snažili být co nejvíc realističtí. Film je třeba vidět vícekrát a já věřím, že bude inspirací pro průzkum vesmíru a jen tak nezestárne jako jiné sci-fi. Současně poukazuje na některé „patologie“ hlavně české společnosti.“ (sator)
  • Skafandry byly ušité z látky, kterou se potahují žehlící prkna. Přežít v nich na poušti den byl pro herce očistec. (sator)
  • Americká nevládní organizace vypisuje od roku 1998 soutěž, ve které se projekty z celého světa uchází o možnost pobytu v simulátoru života na Marsu v poušti amerického Utahu. V září 2014 byl český projekt "Mars" vybrán do užšího kola soutěže a v únoru 2015 byl potvrzen. Natáčení proběhlo na jaře 2015. Česká mise se stala první posádkou na světě, která na základně realizovala filmové natáčení. (Zdroj: 2media.cz)

Reklama

Reklama