Reklama

Reklama

Narcos

(seriál)
Trailer 1
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Hrají:

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (671)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Schválně jestli poznáte v čem je problém (či přesněji nepříjemný zádrhel) této série… Má dvě ústřední linie. Narcotraficantes „jihoamerickou“ španělsky mluvenou zaměřenou na pozdní kariéru patróna Medelínského kartelu Pablo Escobara (fantastický, respekt budící a jakkoli by to k tomu svádělo, tak nepřehrávající Moura), která je plná intrik, napětí, skvěle vystavěná a dodržující žánrová specifika, aniž by se však výrazně odchylovala od skutečnosti (ostatně ani není důvod, ona byla i tak dost neuvěřitelná sama o sobě). Druhá DEA „severoamerická“ angličtinou mluvená linie je do morku kostí procedurální, řešící detaily vyšetřování (ostatně oba agenti se na vývoji seriálu aktivně podíleli) a honu na narkobarona, který byl jedním z vůbec nejbohatších/nejnebezpečnějších lidí své doby. Už asi tušíte v čem je onen zádrhel, že? Ano, každá je ze zcela (ale skutečně zcela) jiného těsta. Nedá se říci, že by jedno z těch těst bylo lepší druhého, protože obě se nesou natolik v jiném duchu, stylu i pojetí, až jsou v mnoha ohledech neslučitelné. A do toho navíc ještě třetí složka v podobě velmi častých dokumentárních pasáží "vypravuji jak v rozhlasové inscenaci a je to doprovázeno archivními dobovými záběry". Jakkoli každá ze složek sama za sebe funguje na výtečnou a není ji moc co vyčíst (snad jen že to vypadá jakoby každá agentura byla zastoupena jedním člověkem), tak dohromady pospolu zrovna neštymují a nevytváří soudržný celek. Což s ohledem na jejich kvality zamrzí. O to více, když již bylo prokázáno, že tyto zdánlivě neslučitelné přístupy k této látce skloubit přeci jen lze (aneb zdravím Dona Winslowa). Čili to sice zamrzí, ale rozhodně ne natolik, aby to cokoli změnilo na neoddiskutovatelném faktu, že se Narcos zařadilo mezi špičku současné "quality TV". ()

Claw 

všechny recenze uživatele

Seriál "Narcos" pojednává o Pablu Escobarovi a snaze kolumbijských úřadů a agentů americké protidrogové agentury (DEA) ho zastavit. "Kokainový král", nechvalně proslulý kolumbijský drogový boss považovaný za nejbohatšího zločince v historii, jehož majetek byl odhadován na 30 miliard dolarů, je často považován za důvod, proč byl život v Kolumbii tak krvavý. Násilí v seriálu to skvěle odráží. V každé epizodě se odehraje několik dramatických, napětím nabitých střetů, kdy si přátelé budou povídat, než na sebe vytáhnou zbraně, agenti DEA neustále provádějí razie v kokainových laboratořích, časté jsou zátahy na řidiče (znervózňuje vás každý rozhovor v autě) a pokusy o atentát přicházejí z ničeho nic, takže seriál má počet zabitých, který zahanbí i "Hru o trůny". Seriál vyniká také tím, že za každou z těchto scén násilí stojí pravda. Do děje jsou vmíchány archivní záběry, které to podtrhují, a je nesmírně osvěžující vidět skutečnou fotografii Pabla Escobara namísto muže, který ho ztvárňuje. Tyto záběry, stejně jako využití vyprávění hlavního agenta DEA, kterého hraje Boyd Holbrook, jsou nesmírně dobře vetknuty do příběhu a věnují divákům čas, aby je zasvětili do konkrétních detailů. Také postavy jsou do seriálu dobře zakomponovány. Za zmínku stojí drogový boss José Rodriguez Gacha v podání Luise Guzmána a další agent DEA Javier Peña, kterého hraje Pedro Pascal. Wagner Moura jako Pablo Escobar je však fantastický a bez ohledu na to, že jde o masového vraha, je těžké si tuto postavu neoblíbit. To všechno ovšem zapadá do jednoho příběhu, pokud jde o drogovou scénu 70. a 80. let jako takovou, která je dál od kokainem naplněných ulic Miami, a naopak blíže kokainovým laboratořím v Kolumbii. Zde vládnou machističtí drogoví bossové připomínající Al Pacinovu "Zjizvenou tvář" i některé postavy ze seriálu "Perníkový táta", kteří vždy mluví svým rodným jazykem a zanechávají tak seriál plný nesmírně uspokojivých scén plných španělštiny. "Narcos" je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších seriálů všech dob. /100% + TOP 10/ ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

1. SEZÓNA: Tropa de Elite the series. Strhující devítihodinový dramatický thriller, ve kterém se nešetří nepěknou realitou ať už v podobě všudypřítomné korupce, či skrze brutální záběry na desítky zohavených dětských těl: v téhle válce o miliardy je bohužel až příliš mnoho prostoru pro nevinné oběti. Jak to vlastně celé bylo? Narcos představuje další nezlomný důkaz toho, že jsou podobné autentické příběhy - sejmuté kamerou - těmi zdaleka nejzábavnějšími přednáškami o historii. Zajímá vás téma vzniku drogové mafie v Kolumbii? Tak zahoďte nudné knihy a učebnice dějepisu, a pojďte se vzdělávat (šokem) s Netflixem! #bingewatchingforlife ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

První díl Narcos mě okamžitě vcucnul do děje tím, jak informativní byl a jak dokumentaristicky rozjel onen příběh Pabla Escobara. Onen dokumentární střih se samozřejmě dalšími díly zpomalí, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Budete sledovat každou minutu a čekat na moment, až do Vás tvůrci opět nasypou nějaký ten zajímavý fakt, který Vás utvrdí v tom, že nekoukáte na vymyšlený příběh, ale na neuvěřitelně krutou realitu Kolumbie tehdejší doby. Občas se nechce ani věřit, že něco takového bylo možné. Leč právě neuvěřitelnost je devíza celého námětu, který je prostě natolik silný, že i pět hvězd je pro něj málo. Jednoduše...bomba. Zde se Netflix opravdu vyšvihl. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Čím Narcos boduje najviac je výborne zvládnutý mix seriál/dokument. Pokiaľ Vás zaujíma Pablo Escobar, tak dostanete všetky najdôležitejšie, najzásadnejšie informácie a k tomu nadpriemerne pôsobiaci seriál. Španielsky hovoriace postavy zaujímavosťou jednoznačne (logicky) valcujú gringos. Dej má všetko čo som chcel dostať. Vraždy, kšefty, vydieranie, uplácanie, súboje o moc, politikárčenie, nevraživosť medzi jednotlivými policajnými/vojenskými zložkami. Užívam si tú Pablovu cestu od začiatkov kšeftov s drogami, cez pokus byť hlavou štátu až po... Narcos je jednoducho divácka sázka na istotu a Wagner Moura veľkou trefou do čierneho. Avšak k piatej * tam chýba ten wow odlišovák. Dostanete proste "len" klasiku (mafia vs polícia), ktorá dostala prvotriednu péči vďaka ktorej dokázala z reálneho základu vymačkať maximum. ()

Galerie (503)

Zajímavosti (59)

  • Pablo Escobar mal okrem chovu exotických zvierat a súkromnej zoo na svojom pozemku aj dinopark. (vander19)
  • Pablo Escobar sa dostal do rebríčku najbohatších ľudí na svete sedemkrát za sebou. V prvom vydaní mal jeho majetok podľa magazínu Forbes hodnotu troch miliárd a v poslednom, kde sa Escobar objavil, jednu miliardu dolárov. (dalver)
  • V španielčine je výraz "narco" skratkou slova "narcotraficante" a znamená "obchodník s drogami". (WalterIK7)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)

Reklama

Reklama