Into the Badlands

• Česko Pustiny (neoficiální název) (více)
USA, (2015–2019), 22 h 26 min (Minutáž: 41–44 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Márton Csókás, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi (více)

Suny je dobře trénovaný bojovník, který se rozhodl, že bude putovat nepokoji zmítanou zemí, ovládanou feudálními barony, společně s malým chlapcem. Jejich cílem je nalézt osvícení. (geklon)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AMC = 15.11.2015, réžia českého znenia (VSI pre AMC 2015) = ? - Príbehovo neoriginálna postapokalyptická martial arts fantasy v komiksovom šate, dodávajúcom zdanie epickej opulentnosti. Postavy pôsobia takým "banshee light" dojmom a Gough s Millarom funkčne recyklujú svoje predošlé scenáristické nápady. Súboje a ich štylizácia ale predznamenávajú len minimum nudy a preto rozhodne budem sledovať aj naďalej. (17.11.2015) ()

Marigold

Fajn choreografie hlavně v první polovině série, sympaticky načrtnuté postavy i svět - ale v tom je problém. Je to taková "přibližná podívaná". Nedotažená, ale není problém se na to namotat jako na solidní béčko slepené z celé řady slavnějších a lepších elementů. Lang a Csokas všechny přehrávají o parník. ()

Morholt

Tady je všechno, co člověk od postapokalyptického akčního thrilleru čeká a ještě řada věcí navíc. Bavil mě feudální svět ovládaný barony a jejich soukromými armádami cvičených zabijáků, líbily se mi špičkově secvičené souboje s prvky wuxia, fajn byl i nádech mysteriózna a konečně není co vytknout ani castingu, který mě v té záplavě pozitiv oslovil asi nejvíce. Jestliže bych mě vypíchnout alespoň dvě jména, tak by to byli samozřejmě nekompromisní velitel smrťácké armády Daniel Wu a pak Emily Beecham, která je nehorázně a nebezpečně sexy. Tak snad bude mít druhá řada víc dílů. Šest je na takovouhle bombu zoufale málo. 100% ()

Rominator

V Badlands vládnou Baroni, kteří mají pro svoji ochranu armády složené z trénovaných bojovníků Clipperů. Sunny (Daniel Wu) při výjezdu pro svého Barona Quinna (Marton Csokas) nalezne chlapce M.K. (Aramis Knight), který skrývá nejedno překvapení... V soubojích kvůli drátům dost často neplatí gravitace, ale dívá se na ně dobře. V malých úlohách potěšili herci Stephen Lang (Waldo), Lance Henriksen (Penrith) a Cung Le (Abbott). Prostor pro zlepšení tady určitě je a další série může pouze překvapit. Zhlédnuto 16 epizod z 1. až 2. sezóny. ()

ywo666

No moje očakávania boli trochu vyššie. Najväčší problém je v akcií. Smrteľní ľudia majú fantasy schopnosti. Bez reálneho vysvetlenia. Popiera sa fyzika. Lieta sa na lanách. Pomáha sa počítačovými efektmi. Herecky je to obsadené dobre, scénar a réžia občas škrípu. U niektorých scén so človek hovorí "už zasa". Niekedy má človek chuť vrieskať na postavy cez monitor "idioti". A niekedy postavy reagujú nepatrične na svoj charakter. A občas sa tu vymýšlajú absurdné hlúpe plány, ktoré ale zázrakom vyjdú a hrdinovia sa tvária, že presne tak to chceli. Keby to bolo iba o barónoch, ktorí majú zabijákov a vedú medzi sebou skryté aj otvorené vojny super. Ale primiešavanie fantasy mi vadilo. Ani nie teoretické (existujú nadprirodzený típci) ale hlavne praktické, čudné saltá, absurdné chmaty, CGI parkour. Ten súboj s tými mníchmi bol na facku. A ten malý "zázračný" sopliak je úplne na facku. Dám 3* za to, že ma bavili určité prvky alebo úseky súbojov (škoda že nie celky) a bavili ma aj niektoré časti deja (ale rovnako ma časti deja srali). Pritom tak blízko aby to bola parádna jazda. ()

• Daniel Wu prozradil, že na natočení jedné bojové scény bylo v seriálu vyhrazeno šest dní. Stejná scéna by se v typické hongkongské produkci točila dva týdny. (Rominator)
  • Jako akční koordinátor (Fight Unit / Action Coordinator) na této sérii pracoval Ku Huen Chiu, v titulcích uvedený pod jménem Dee Dee Ku. (Rominator)
  • Jako dohlížející koordinátor kaskadérů (Fight Unit / Supervising Stunt Coordinator) na této sérii pracoval Ku Huen Chiu. (Rominator)

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)