Nepříčetná

• USA Unsane (více)

Po traumatickém zážitku se stalkerem, ze kterého se ještě úplně nevzpamatovala, se Sawyer Valentini (Claire Foy – TV seriál The Crown) ocitá v psychiatrické léčebně. Jen chvíli po nástupu do přísně střeženého ústavu zachytí pohled místního zaměstnance, o kterém je přesvědčená, že patří muži, jenž ji pronásledoval. Ale byla to skutečnost, nebo pouhá iluze? (Bontonfilm)

classic

Veľmi dobre nakrútený THRILLER na mobilný telefón v 4K rozlíšení, čím sa automaticky stáva inovačný, nový, neobvyklý, skrátka zaujímavý, a to všetko sa deje pod taktovkou taktiež všestranného režiséra Stevena Soderbergha, s chameleónsky zameranou britskou herečkou Claire Foy... Celý čas som bol vo veľkom napätí, čo sa bude zase diať, v súčastnosti, ak má jedinec dostatočný tvorivý potenciál, môže si aj On, Ona nakrútiť na svoj mobil film, a nepotrebuje k tomu mať i typickú kamerovú výbavu. Ozaj, bravúrne sprostredkovaná záležitosť z psychiatrickej liečebne, kde to teda nebol med lízať. Za mňa panuje mimoriadna spokojnosť. PS: „Objaví sa tu na pár sekúnd aj Matt Damon, a nie je sa tomu, čo čudovať, veď u SS bol často vítaným hosťom” . ()

Xmilden

Soderbergh mě opět nezklamal a více podobných filmů, kde se divák bojí o postavy a kde dopředu není vůbec nic jistého. Spolu s Invitation další důkaz toho, že na tyhle filmy se musí zkrátka takříkajíc od lesa. A když má tvůrce pod čepicí a ještě to celé zvládne natočit za 10 dní na svůj mobil. Tak tady už vyloženě musím zatleskat. Herecky byla hlavní postava naprosto boží a Joshua Leonard představuje jednu z nejděsivějších novodobých postav. 80% ()

hansel97

Zprvu něco, co působí jako totální artovina, už jen natočením na iPhone, které mi nakonec ani nevadilo, ale vlastně místy filmu prospívá, co se týče intimnosti a psychiky hlavní postavy. Těžko víte, čemu, komu věřit a to je asi tak hlavní jednoduchá zápletka, která však velmi postačuje pro krátkou stopáž filmu a dává neuvěřitelně prostoru pro další skvostný výkon Claire Foy. ()

JohnMiller

To, že ide o film natočený za 10 dní na "ajfóne", som sa dozvedel až po pozretí. Išlo o celkom príjemné prekvapenie, keďže som dumal nad tým, či sa tvorca snažil zachytiť perspektívu bezpečnostnej kamery alebo pohľad kamery zachytáva naopak, iná osoba, no proste dačo podobné-originálne. Steven Soderbergh je už známa firma, takže katastrofu som nečakal, no ani takýchto podarený psychologický thriller nahraný na mobile. Na tému stalking som popravde nevidel toľko kvalitných filmov aby som mal s čím porovnávať, no tento mi celkom sadol. Prvá polovica ktorá ma držala v napätí kedy divák netušil, či je hlavná postava reálne psychicky chorá alebo ju stalker reálne prenasleduje, ma bavila viac. Druhá polovica bolo zbytočne za vlasy pritiahnuté nereálne horrorové klišé, takých som už videl mraky, kleslo IQ, nehovorím, že v každej scénke ale bolo to oveľa slabšie. Takže práve preto je moje hodnotenie také aké je. ()

InJo

Zkombinovat Přelet nad kukaččím hnízdem s paranoidním stalkerským psychothrillerem je dozajista hodně originální. A natočit to celé na iPhone je bezesporu výzva. Právě kvůli takovémuto svéráznému experimentování mám Soderbergha v oblibě. Kašle na sázky na jistotu (klidně by mohl natočit novou marvelovku, potterovku nebo Transformers a výsledek by určitě nebyl špatný), místo toho ale zkouší nové věci a usiluje o progres. Nepříčetná je dobře natočený a zahraný film, po celou dobu poutavý a napínavý. Hlubší diváckou stopu ale bohužel nezanechá, neboť skutečně zajímavý je právě jen svým osobitým, ambiciózním konceptem. Vše ostatní je "jen" velmi solidně odvedené řemeslo. 70 % ()

• Steven Soderbergh natočil celý film za 10 dní na svůj iPhone 7 Plus, a to v rozlišení 4K. Stal se tak prvním známým režisérem, který se k podobnému kroku odhodlal. (boni)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. února 2018 na filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)

Soderbergh se vrací do akce

Soderbergh se vrací do akce

05.02.2018

Začnou se hollywoodské filmy točit na iPhone? V nejbližší době to samozřejmě nehrozí, Steven Soderbergh si ale myslí, že pomalu míříme právě tímhle směrem. Co udělal proto, aby tenhle trend nastolil?… (více)