Vysloužilý člen speciálních jednotek se ocitá v časové smyčce, v níž musí znovu a znovu prožívat den své smrti. (Filmbox)

lestatie

Na film jsem narazila náhodou při hledání výplně pohodového odpoledne. Chtěli jsme si s mužem pustit něco nenáročného a zábavného. Což vlastně Boss Level splňuje. Navíc milujeme filmy, kde jsou časové smyčky. Nadupaná akční jízda s konceptem počítačové hry, kdy se hlavní hrdina neustálým zkoušením posunuje v lvlech. Je potřeba počítat s tím, že film je béčko, ale ani si na nic jiného nezkouší hrát. Takže bez velkých očekávání se jedná o zábavný akční film. ()

Jirkacek

Snímek Mistrovská úroveň z roku 2020 nemohl uniknout mé pozornosti, neboť mne vždy bavily filmy, v nichž docházelo k časovým paradoxům, smyčkám či vyloženě k cestování časem. A proto se mezi mé nejoblíbenější zařadily i filmy Na Hromnice o den více, Zdrojový kód, Na hraně zítřka a podobně, ve kterých se stále opakovala určitá situace, kterou hrdina prožíval stále dokola s různými obměnami. Doufal jsem, že se mi bude líbit i snímek Mistrovská úroveň, v němž se vysloužilý člen speciálních jednotek ocitl v časové smyčce, v níž musel znovu a znovu prožívat den své smrti. Jednoho večera se tedy doma na naší korejské televizi tento americký film rozběhl a vše začalo úvodní scénou, kterou jsme viděli ještě mnohokrát. Hlavní roli v ní vždy hrál vysloužilý voják Roy Pulver (Frank Triolo), který se pokaždé probudil v 7:00 ráno, rychle musel zlikvidovat u sebe doma nájemného vraha a vyhnout se střelci v helikoptéře za jeho oknem, který do jeho bytu posílal stovky kulek jednu za druhou. Následně vrtulník vrazil do oken jeho bytu a tak musel vždy vyskočit ven, než stroj explodoval. Pak na ulici ukradl sportovní vůz a začala honička s dvojicí ženských vražedkyň. Pokud se mu podařilo uniknout, zabil jej pak někdo jiný, neboť těch vrahů bylo několik a Pulver jim dal vlastní jména. Časem se mu podařilo naučit se jim uniknout do baru, ale pořád nedokázal přijít na to, jak přežít závěrečný útok ve 12:47, po němž se probudil znovu ve svém bytě v další smyčce. Pak jsme se dozvěděli, že o den dříve, něž Roy vstoupil do smyčky, pozvala jej k sobě do práce pod záminkou přijímacího pohovoru jeho manželka Jemma (Naomi Watts), se kterou už několik let nežil. Sympatická žena se s ním nejdříve pohádala jejich synovi jménem Joe, kterému tvrdila, že její manžel je pouze rodinným přítelem a poté mu nenápadně sebrala vzorek vlasů. Následoval příchod šéfa firmy plukovníka Clive Ventora (Mel Gibbon), který imaginárního uchazeče o práci nechal z firmy vyvézt, aby se neplet do jeho tajného projektu. Pak jsme se opět ocitli v další časové smyčce, v níž se Roy pokoušel zavolat Jemmě, ale místo toho mluvil s Ventorem, který mu řekl, že jeho manželka zemřela při nehodě v laboratoři den předtím. V pozdější smyčce potkal Roy svého syna v herně, kde trávil čas místo školy a strávili spolu den, dokud ho zase zabijáci nezastřelili. Když se Roy probudil, uvědomil si, že ho vrazi sledovali pomocí sledovacího zařízení, které mu do zubu během narkózy implantovala zubařka Alice (Meadow Williams), jeho náhodná holka na rande z předchozí noci. Prostřednictvím dalších smyček stylem pokus omyl Roy našel  způsob, jak se zbavit zabijáků a dostat se do firmy za Ventorem. Ten mu při jednom setkání nevědomky prozradil, že pracuje na projektu Osiris, kvantovém stroji času, který chtěl využít, aby se stal světovým diktátorem. Také se přiznal, že za smrt jeho manželky je přímo on zodpovědný a že to byla ona, kdo nastartoval časovou smyčku. Ovšem nikdo jiný nevěděl, jak to ovládat, takže hrozilo, že zničí svět, pokud bude stroj času běžet příliš dlouho. V dalších smyčkách Roy konečně pochopil důvody, proč ho manželka do časové smyčky uvedla a ten se podle toho zařídil. Do konce filmu zbývala asi půlhodinka a já si marně lámal hlavu, co všechno se ještě stane. Myslel jsem, že se Roy prostě pomstí za smrt manželky a zachrání svět, jenž jsem se mýlil. On toho udělal ještě více a cesta k těmto jeho činům mne překvapila. Nejprve se setkal s někým, kdo mu prozradil důležitou informaci, aby zachránil ještě někoho…Víc toho už neprozradím, nerad bych čtenáře tohoto komentáře připravil o dvě překvapení v závěru. Ovšem ještě předtím se vše složilo dohromady jako dobře vylisované puzzle. Vše, co jsme nudných pasážích filmu sledovali, to se logicky vysvětlilo a rázem nám vše bylo jasné. Jediné, co bych režisérovi Joe Carnahanovi se scénáristy vytknul, bylo závěrečných 20 vteřin. Proč ? Uvidíte sami. Každopádně mne film příjemně překvapil, měl dobré herecké obsazení a to včetně nádherné Naomi Watts, čemuž odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, snímek Mistrovská úroveň ode mne získal čtyři mistrovské hvězdičky ****. () (méně) (více)

Harry89

Už dlouho jsem se chtěl podívat na Princeznu zakletou v čase a celkem to jde... Žišmárja špatná recenze! Ale celkem to jde 4* :D ()

PORTER44

Takové herecké legendy (M.Gibson,N,Watts,M.Yeoh) a nějak jsem tomu nepřišel na chuť to neustálé opakování mi lezlo spíše na nervy než aby mi to přišlo jako zábava,je fakt že některé hlášky a zabijáci jsou dobrý a vtipný ,ale pořád dokola budíček ,zabiják s mačetou,kulomet v helikoptéře,skok z okna atd.... a pořád a pořád slabota. ()

fajntomas

Céčkově zfilmovaná hra, zdálo by se díky hercům že to dotáhne na bé, ale ty byli tragický, já osobně přidal hvězdu za efekty a jak to do sebe nakonec celkem zapadlo. Za mě 65% a už to vidět nechci. ()

humusak

Zajtra vstal a neoparil sa čajom ale nožom zostrelil helikoptéru. Vzápätí mohutnými žuvacími svalmi rozhrýzol repetitórium stredoškolskej matematiky, čím sa dokázal pohybovať v čase dopredu dozadu, doľava doprava, hore dole a občas dokonca aj koňmo. Tým uviedol diváka do stavu keď si myslí že všetko tu už bolo a nebolo tu len to čo tu nebolo. Toto je v skratke veselý príbeh nášho malého kamaráta Tarasa Buľbu. Tak asi tak. ()

HighInTheSky

Cekem solidní akční zábava. Skutečně zábavný to ale začalo být až když zjistil že ho sledují... Bavilo to, nechtěl jsem přetáčet, nelitoval jsem toho času. Uplný konec mě potěšil. Solidní 3,5 ()

Milsa

Celkom zaujíavý film, ktorý, ale čerpá z filmu Na hrane zajtrajška. Na kvalite to neubralo, keďže až do konca nie je jasné ako to dopadne. A to tentokrát platí absolútne doslova. ()

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

Gibson, Grillo a Carnahan zpátky v akci

05.11.2019

Herecké hvězdy Mel Gibson a Frank Grillo mají za sebou čerstvě spolupráci s režisérem Joe Carnahanem na akčním sci-fi Boss Level, které je momentálně v post-produkci. Tato trojice si pak zjevně sedla… (více)