Reklama

Reklama

The Looming Tower

(seriál)
  • Velká Británie The Looming Tower
Trailer
USA, 2018, 8 h 13 min (Minutáž: 46–51 min)

Předloha:

Lawrence Wright (kniha)

Hudba:

Will Bates

Hrají:

Jeff Daniels, Ken Arnold, Alec Baldwin, Samer Bisharat, Bill Camp, Louis Cancelmi, Bijan Daneshmand, Jennifer Dundas, Eugene Khumbanyiwa, Virginia Kull (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Nový seriál streamovací služby Hulu nás zavádí mezi bezpečnostní a zpravodajské služby USA, konkrétně FBI a CIA. Sledujeme boj těchto organizací proti teroristické organizaci Al-Kajdá, který na konci devadesátých let nabývá na intenzitě úměrně tomu, jak roste počet útoků proti USA, zatím mimo americkou půdu. Problémem je špatná kooperace těchto organizací, jež v důsledku vede k událostem z 11. září 2001, kterým se možná dalo zabránit. Seriál je adaptací knihy Lawrence Wrighta, který za ni získal Pulitzerovu cenu. (frenkie)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

mira007 

všechny recenze uživatele

Aneb historie islámského terorismu, která vedla k 11. září vystavěná ve story kolem osoby Johna  O'Neilla, agenta FBI, který se specializoval  na Al-Kajdu, aby pak paradoxně zemřel jako bezpečnostní expert ve WTO při útoku naplánovaným Bin Ladinem. Vlastně stejná konstrukce jako v Po stopách 11. září (2006) , kde hrál O'Neilla výborný Harvey Keitel, tady ho hraje blbý a blbější Jeff Daniel a musel jsem si na něj zvykat, ale oproti staršímu dílu to jde do podrobností, výborně vybalancovaná faktografie, akce a soukromé vztahy, takže se na to dobře dívá. Pro fandy filmů s tématem islámského terorismu výborný tip, a pro mne v mnoha ohledech poučné ( třeba proč jako jediná letadla ze Saudské Arábie mohla toho dne odletět z USA, což pak všichni konspirátoři vybájili do pohádek ) PS: Výborný byl Tahar Rahim ( aka Had a Prorok, na který tu je takový malý vtipný odkaz ) a mne dostal v posledním díle svou konfrontací, kdy rozebral toho alkajdistu svými znalostmi koránu... ikdyž si myslím, že takhle to na ty lidi nefunguje ) ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Vynikající drama zpracovávající obecně nepříliš známé skutečnosti, které vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001. Velmi zajímavý pohled na rozkoly mezi CIA a FBI a zatajování důležitých informací, na základě kterých možná bylo možné útokům předejít. Nezájem politiků byl už jen vyústěním celé byrokratické mašinérie, v níž vítězila lidská ega a následky všichni známe. Vskutku povedená "rekonstrukce" událostí vedoucích k útokům, okořeněná skvělými hereckými výkony v čele s Jeffem Danielsem. Sice se děj v některých dílech maličko táhne, ale rozhodně to výsledný dojem nijak nekazí. 90% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ODPOVĚĎ NA VAŠE POSELSTVÍ BUDE PSANÁ ŘEČÍ, KTERÉ POROZUMÍTE A BUDE DORUČENA AŽ K VÁM DOMŮ...“ /// Politikaření uvnitř služeb USA, Džihád, Jeff Daniels, Tahar Rahim, vyšetřování útoků 11/9, politika a způsob vedení války s teroristy, kterej se moc neosvědčil. Spojené státy před rokem 2001 – to je spousta hrabošení na vlastním písečku, rochtání se ve spermatu Clintona (ze šatů Lewinské) a víra ve vlastní neohroženost a velikost. Postupně je to víc a víc o těch frajerech, co se nemuseli učit s letadlem přistávat a velkým zjištění, že „MY NEVÍME, PROTI ČEMU STOJÍME!“ Politicko – dramatickej seroš připomíná události a hlavně upozorňuje na TO, proti čemu stále stojíme. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „The Looming Tower: Al-Qaeda and the Road to 9/11“, kterou v roce 2016 napsal Lawrence Wright, neznám. 2.) Bůh mi dláždí cestu. 3.) Thx za titule „gongis, Umpalumpa3, Lucifrid a KevSpa“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Poměrně rozsáhlá rekonstrukce událostí, které vedly k 11. září. Námět na mě působí o trochu atraktivnějším dojmem, než jaké to nakonec bylo. Což ale není nutně špatně. Je naopak fajn, že se seriál snaží držet reálných událostí, což v zásadě znamená tři věci - špionáž, politiku a propletené osobní vztahy. Místy to trochu připomíná Homeland (smutná radikalizace malého nevinného kluka), místy se to možná až příliš táhne a minimálně dvě epizody věnující se osobním vztahům mi přišly skoro až zbytečné. Zpracováním je to ale quality TV s parádními hereckými výkony a promakanou výpravou. Dost to i osvětlí tehdejší jak vnější vztahy - mezi blízkým východem a Spojenými státy, tak vnitřní - rivalitu mezi FBI a CIA. Tvůrci kopou do vlastních řad, na patos a americké hrdinství se tu nehraje. Jen je nutno se připravit na fakt, že to není vždycky úplně mainstreamově divácké a ty "nejatraktivnější" momenty, tedy např. samotné 9/11, jsou dost upozaděny. Kdo se ale zajímá více do hloubky, láká ho další pohled na známé události a nechce jen akční senzaci, nedá se The Looming Tower nedoporučit. Zejména proto, že seriál není tendenční, ale dívá se na problematiku skoro až chladným analytickým okem. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// "...your government failed you. Those entrusted with protecting you failed you. And I failed you. We tried hard, but that doesn't matter because we failed. And for that failure, I would ask, once all the facts are out, for your understanding and for your forgiveness." Omluva Richarda Clarkea to tak nějak shrnuje perfektně. Po desíti hodinách cítím vztek, frustraci, a bezmoc z toho, jak snadno se tomu všemu dalo zabránit, kdyby jen určití lidé chtěli. Tahle minisérie vám pak neukáže únos letadel, pád dvojčat, ani odvážné hasiče, místo toho začne bombovým útokem v Keni z roku 1998 a následně se vydává na dlouhou, nesmírně klikatou a často zdánlivě nikam vedoucí cestu za poznáním, proč a jak se to vše stalo. Pokud na to máte sílu, rozhodně se na tu cestu vydejte, stojí to už jen za ten další senzační výkon Jeffa Danielse. Jen se připravte, že tady happyend fakt nehrozí. 8/10 ()

Galerie (217)

Zajímavosti (3)

  • V úvodnej scéne môžeme vidieť amerických pohraničiarov v zelených uniformách US Customs and Border Protection. Táto jednotka má však v skutočnosti modré uniformy (zelené má US Border Patrol). Navyše v roku 1999 ani neexistovala, pretože bola zriadená až v roku 2003 ako súčasť US Department of Homeland Security. (uncle_sam01)
  • Časť tejto epizódy sa venuje útoku na americkú loď USS Cole. V seriáli sú na útočiacej lodi traja pasažieri, avšak v skutočnosti na nej boli iba dvaja. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama