Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový název) (více)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

Carcooli

Hodně fajný napínavý snímek, který vás donutí zůstat až do konce (stopáž filmu je ale i tak přehnaně krátká, některé scény, např. s tou blonckou, bych dala do pryč). Hlavní hrdina to zahrál skvěle a i když od začátku je jasné, kdo za vším stojí, tak vás konec dostane svou mrazivostí i konečným komenářem. Já bych ten konec viděla ještě malinko jinak a bylo by to na 5 hvězd. ()

TinaTiber.

Léto 84 (2018)8/10 Štvorica priateľov z predmestia sa počal letných prázdnin vydá na pátranie po identite sériového vraha, ktorého hlavným konšpirátorom teorií zmiešaných s faktami je jedna z hlavných postáv – pätnásťročný Davey Armstrong. Dej je pekne stupňujúci, spoločne so skupinkou kamarátov(Eats, Curtis, Woody a Davey)prechádzame touto jemnou detektívkou, ocitáme sa s prekážkou v podobe nedôvery v našom pátraní od ľudí z okolia. Pekne natočené, zaujímavé strihy. Bratranec Stranger Things, ktorý vôbec neurazí! ()

Holly_Molly

Klasickej teen rádoby horůrek bez překvapení či atmosféry, zato se spoustou puberťácký nevybouřený sexuální energie (bleah).. Aspoň to má ale pěknej retro artstyle a pěknej osmdesátkovej synth soundtrack :-) ()

WazzapKal

Miluju tohle retro. Žánr Stranger things, ale víc realná hrozba v podobě sériového vraha. Škoda že trošku gore bylo až na konci filmu. Ale konec topovka a musím říct že film byl skvělej a super soundtrack. Kdo má rád tenhle žánr určitě by neměl vynechat! ()

Fibonacci

a máme tu ďalšiu skvelú podívanú v osvedčenej trojici bodov odsúdených na úspech 1. 80-te roky, 2.-deti špióni, 3.thriller (a v zátvorke maličkým hororik). obrovská škoda že film sa nezačal v nejakej 80 minúte. veľmi dlho mu trvalo, kým sa prepracoval k akcii. no nič to nemení na tom, že ako letné osvieženie to padlo vhod. faradaj je týpek, fandím mu. som jeho fanušiky. ()

VincentB.

V podstate super film, ktorý je z istého pohľadu detektívka. Človek do poslednej chvíle nevie kto je vlastne vrah. A čo je najhoršie, podozrivých je tak málo, že podozrieva už snáď každú postavu. Najskôr som sa bál, že to bude iba o nadržaných predpuberťákoch ale mýlil som sa. Skvelá dávka napätia. Čo je ale dokonalé na tomto filme je jeho posledná tretina. Nič prevratné ale napriek tomu vybrúsené do dokonalosti. Vrelo odporúčam. Jediná výčitka, že hlavná mesidž na konci nezapadne tak úplne do celkového rozprávania. Je to síce o tom čo tam zaznie ale film v podstate toto rieši skôr poddružne. Hodnotím 80%. ()

lineker

Do poslední čtvrthodiny mne film nepřesvědčil o tom, že se jedná o něco víc, než další fearlightove prázdninové dobrodružství amerických pubescentů, které mne obecně moc nebere. Sem tam dobrá hláška, ale nic dalšího, co by alespoň trochu uhnulo že zajetých kolejí se prostě nekonalo. Ten závěr byl jak z úplně jiného filmu, ale celkový dojem zvedl, alespoň o dvě patra. Slovy mistra. " To jsem opravdu nečekal". ()

SirMinac

Čakal som niečo pod priemerné ale, toto ma príjemne prekvapilo. Myslím že z témy detektívnej práce a potvrdzovania domnenok o tom kto je vrah vyždímali naozaj všetko! Bola tu silná atmosféra ktorá mi pripomínala filmy ako IT ( Z roku 2017 ), seriálu Stranger Things. Herci podali dosť dobré herecké výkony. A veľmi sa mi páčil koniec, ktorý mi vlastne vnukol otázku: Prečo vlastne ľudia zabíjajú? Ale dosť mi vadilo to že film plynul naozaj pomaly, inak to je dobrý Thriller ku ktorému sa určite niekedy vrátim. ()

C.A.T.

Hodně dlouho mě nějaký film takhle nenudil. Dokoukala jsem to jen s velkým přemáháním. Pod označením drama/thriller/horor si teda představuji jinou ligu. Pokud si chcete nechat ukrást 105 minut svého času tím, že se budete dívat na totálně vykradenou skvělou Disturbii, Stranger things a It, tak prosím. Nevím, o co se režíséři snažili, ale zdaleka se nepřiblížili ani jednomu z těchto skvělých jmen. Hlavní parta je na ránu, takže o nějakém soucitění s postavami nemůže být ani řeč a poslouchat pomalu celý film ty nevyskákané pubertální strašně "vtipné" hlášky o tom, kdy si ho kdo vyhodí tomu teda moc nepřidaly. Hlavní padouch je také pěkně mimo mísu, docela bych ocenila, kdyby se alespoň někdo okrajově zmínil o tom, proč to všechno dělal, ale to už asi zřejmě bylo moc práce a přemýšlení... Zdejší hodnocení absolutně nechápu, když u skoro každého snímku tolik lidí odsuzuje vykrádání, nenápaditost a ohranost... Naprostá ztráta času. ()

majky7381

Film, který nepřináší absolutně nic nového, a který skončil nijak. *spoiler* Vrah nechá hlavní postavu jít, protože prostě proto? Ztráta času. ()

Andrew88cz

Hodinu a čtvrt nuda, parta dětí se snaží dokázat, že jejich soused je nájemnej vrah a po hodině a čtvrt se konečně začne "něco" dít a nebýt poměrně ostrého konce, tak bych tomu nedal ani ty 3 hvězdy. Slabota, slabota, slabota... (5/10) ()

im8

Takový pokus o mix American Pie a Disturbia se studentíky ze základky. Vlastně jsem až do konce netušil, na co se to vlastně dívám. ()

Konev

Dívat se na zfušovaný remake podobného příběhu s tím rozdílem, že se první hodinu dívám na puberťáky, kteří myslí jen na sex a nešetří přitom sprostými slovy, a když se konečně začne odvíjet trošku solidní děj, tak se z toho vyklube krvavé násilí...tohle není film pro puberťáky, jak jsem si zprvu myslel, ani pro slabší povahy. ()

CaptainPixel

'Stranger Things' riznute 'Sleepaway Camp', dochucene kvalitnim syntezatorovym korenim a jako priloha bohata porce americkych 'osmdesatek'. Pokud ti pomalu se rozjizdejici horror prijde jako strasidlena predstava, tohle neni film pro tebe. Na vagon pajslu budes cekat marne. PS: Sezen si subwoofer nebo velmi kvalitni sluchatka. Nemas zac. ()

Aaron.Humbol

Cely film sa niesol v prijemnom mierne dramatickom duchu chlapcenskeho dobrodruzstva jedneho leta okorenenom platonickym vztahom hlavneho hrdinu.Prijemne pozeranie, pri ktorom som mal takmer cely fim kutiky ust mierne dvihnute a nostalgicka detska nalada sa niesla takmer do konca..Skvela hudba osemdesiatych rokov, vyslovene myslienky pobertalneho chlapika, pekna zenska hrdinka korenili zazitok z tohto filmu a bol som s nim nadmieru spokojny...Az na ten koniec, kde to vsetko akoby pochovali a preradili film do ineho zanru..je to skoda, ten koniec mohli spravit inak.. ()

Iku75 odpad!

Nechápu tak vysoké hodnocení po 30 minutách jsem to vypl málem jsem se unudil . Dětský film o hře na schovávanou. Odpad ! ()

Tr0l45

Tak to jsem fakt nečekal. Velice příjemné překvapení, v podobě plíživého thrilleru se skvělým ozvučením, ty syntíky jsou super. Gradace a napětí fungovalo téměř až do konce, ale závěr to krapet shodil. Kdyby to usekli před drsným závěrem určitě by bylo líp a otevřený konec by mohl slibovat pokračování. Škoda ()