Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci… (Cinemart)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (416)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Legenda se vrací. Asi málokteré dítě v 90. letech neujíždělo na ježkovi. Sonicovi více sluší animovaný seriál. Ve filmu se totiž musí o hlavní roli přetahovat s nějakým šerifem a hodně pozornosti na sebe strhává i bláznivý Jim Carrey. Zkrátka jde o nostalgickou jednohubku s lehkou pachutí digitálního bordelu. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„NEPŘESTAŇ UTÍKAT!...“ /// Exhibice CGI a Jima Carreyho. Ježour je divnej malej týpek, kterýho musí mít každej rád a jeho blbý nápady jsou (úměrně věku) i vtipný. Videoherní postavička dostala zajímavej film, kterej nenudí a něco mi říká, že se Dr. Robotnik na ty Vánoce domů vrátí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sega. 2.) Místo mluvení mačkám tlačítka. 3.) Mým snem je planeta plná houbiček. 4.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Tak jo, tohle se fakt povedlo a jo, je to lepší než Detektiv Pikachu, tam to tahal hlavně Ryan Reynolds, ale tady se to tak nějak táhne samo a neni tady nic rušivého, takže děj dobře plyne a nedochází tomu dech. James Marsden má s podobnými filmy zkušenosti a nepůsobí tady tak nějak na víc, jako právě u Pikachu. Jim Carrey si svoji roli užívá a hraji ji velice dobře, je na něm vidět, že ho to bavilo. Vzhled Sonica je úplně v pohodě, je víc komiksovější a nedá se to vůbec srovnat s tím jak původně vypadal, jelikož vypadal hůř než Sonic z roku devatenáct devadesát jedna, ve své první hře a to měla jen šestnáct bitů. Ale co se týče jeho osobnosti, jo takhle sem si ho představoval, je to nezastavitelný živel a nelze ho nemilovat. Velká část příběhu, je klasický road trip a na akci moc nedojde, byť sem tam sou menší potyčky, akce je hlavně ke konci a jo je to hodně dobrá. Humor je tady trochu víc dospělejší a cílí na ty, co Sonica měli v dětství rádi a teď už sou dospěláci, né že by se u toho děti nebavili, ale celé je to pro tu generaci, co na něm vyrostla. Takže tohle měl být původně průser, ale nakonec je to skvělý film se Sonicem, takže tady nelze nic vyčíst a mohu s klidným svědomím dát plný počet. ()

CarnTheNunya 

všechny recenze uživatele

Ježek Sonic je v podstatě jen další z řad obyčejných pohádek. Kdyby mi bylo sedm let, nebo jsem se aspoň dokázal mentalitou do svých dětských let vrátit, tak bych si to asi užil víc a možná bych se i nějakým těm vtipům pořádně zasmál než abych se tomu jen tupě uchechtl. Jim Carrey hraje jako ve většině komedií, kde se objevuje, svou typickou roli takového toho "šoumena" a začíná s tím být trochu nudný, když je k tomu všemu jeho záporná role taková obyčejná a ne úplně výrazná. Ve výsledku je Ježek Sonic průměrná pohádka, nic světoborného krom toho, že se jedná snad o prvního hranou adaptaci této populární videoherní značky nenabídne. ()

oLí 

všechny recenze uživatele

Ježek Sonic je sympaťák, to se musí předem vědět a tvůrci si na tom museli dát záležet, když už to teda je film o Ježkovi Sonicovi. Co bych k tomu řekl jako třicátník v sále téměř plném dětí ? Že jsem se skvěle bavil. Ani pochyb ke třem hvězdám. Na to, že to celé táhla vlastně smyšlená postava to bylo fakt dobrý a Ježek byl fajn. Hrál jsem v půlce devadesátek segu a Sonic byl jedním z top toho, co si z té konzole pamatuji. Když k této dobře namíchané směsi přidáte ještě Jima Carreyho, který je Bohem generaci otců dítek, které na to vezmete, vyjde Vám prostě zábava, které za ty prachy nelitujete ( nebyl jsem s dětmi:D ). Jim Carrey byl naprosto skvělej, moc rád jsem ho takhle viděl. Kdo ho trošku sleduje, tak ocení stejně. 7.5/10 jak prd. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (22)

  • Již od zveřejnění raných teaser plakátů vyjádřila internetová komunita obavy z toho, jak bude hlavní postava filmu se Sonicem vypadat, hlavně kvůli jeho tělesným proporcím. Poté, co byl 30. 4. 2019 uveden první trailer k filmu, prohnala se internetem obrovská vlna kritiky za finální vzhled Sonica (Ben Schwartz), který zásadně nesplnil očekávání fanoušků. Uživatelé Redditu a Twitteru hromadně zesměšňovali jeho lidsky vypadající oči a zuby, podivné tělesné proporce a obecně až příliš lidský vzhled. Po několika dnech studio Paramount zareagovalo příslibem, že vynaloží nemalé peníze na to, aby postavu předělala. Svou roli hrál i fakt, že se nabízelo přímé srovnání s nadcházejícím konkurenčním filmem studia Warner Bros téhož roku, a to Pokémon: Detektiv Pikachu (2019), jehož upoutávky se naopak setkaly s úspěchem u fanoušků. (Akrman)

Související novinky

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (více)

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)

Reklama

Reklama