Reklama

Reklama

Boj o moc

(seriál)
  • USA Succession
Trailer 2
USA, (2018–2023), 39 h 25 min (Minutáž: 56–85 min)

Tvůrci:

Jesse Armstrong

Hrají:

Brian Cox, Jeremy Strong, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Mary Birdsong (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(39)

Obsahy(1)

Rodina Royových – Logan Roy a jeho čtyři děti – řídí jeden z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě. Seriál Boj o moc sleduje jejich životy poté, co se stárnoucí otec rozhodne ze společnosti odstoupit a jeho potomci zvažují svou budoucnost. Drama, které se odehrává v New Yorku, zkoumá témata moci, politiky, peněz a rodiny. Logan Roy, tvrdý, vlivný a stárnoucí patriarcha, stojí v čele společnosti Waystar Royco, rodinou řízeného mezinárodního mediálního konglomerátu. Žije se svou třetí manželkou, milující a impozantní partnerkou Marciou. Kendall Roy, Loganův nejstarší syn z druhého manželství, ve firmě působí jako prezident divize a je Loganovým právoplatným nástupcem. Kendallův mladší bratr Roman Roy je Loganův upřímný a prostořeký syn, který se rád baví a ve Waystar už nadále nepracuje. Siobhan "Shiv" Royová, Loganova jediná dcera a nejmladší ze všech dětí, se snaží udělat kariéru v politice. Connor Roy, Loganův nejstarší syn a jediný potomek z prvního manželství, se pokouší vést nezávislý život v Novém Mexiku. Jakmile se Loganovy narozeniny zvrhnou v boj o moc mezi otcem a synem i mezi sourozenci samotnými, začne stoupat napětí. Royovy děti stojí před těžkým rozhodnutím poté, co vypukne spor o vedení společnosti a rodinná loajalita se začne drolit. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (99)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ve sledování vysoce postavených korporátů se nevyžívám, přesto jsem si Boj o moc užil, jelikož je hlavně o postavách, které jsou bez výjimky výborně napsané i zahrané. V seriálu není jediný klaďas. Všichni jsou to narušení, mocichtiví manipulátoři, kteří mají sami sebe na prvním místě. To ovšem nebrání užívat si výborné dialogy, kde perlí hlavně dvojice Tom a bratranec Greg. Taktéž mě zaujalo, že se ústřední trojice vlastně chová stejně po celé čtyři série. Ke konci už jsem fyzicky nebyl schopen jim ani trochu fandit. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podobně jako třeba v GoT, nebo Yellowstone, se tvůrcům Succession daří vytvořit vyjímečný, samostatně fungující svět s vlastními pravidly a ekosystémem. Navíc doplněným o mistrovsky napsané, hmatatelné, fyzické, křehké i silné postavy plné různých nálad, protichůdných postojů, skvělých interakcí a pohnutých ideologií. To, jak hluboko/daleko šli tvůrci v psychologii jednotlivých postav a jejich ukotvení v imitaci současného moderního korporátního high-profile světa je zcela impozantní a ojedinělý počin. Byla to fantastická jízda, bez výjimky všechny čtyři série se povedly, ale přikláněl bych se k názoru už další nepřidávat. Jednak tomu moc nenahrávají některé shocking twisty z poslední série a za druhé už těch negativních věcí bylo tak nějak dost. Totiž narozdíl od bratříčků výše zmiňovaných, kde si divák našel svoje oblíbené dobré i špatné postavy, má Succession zcela unikátní pozici v tom, že ŽÁDNÁ postava tady není sympatická, příjemná a hodna nějakému fandění. A koukat 40 dílů na souboj bezcharakterních hovad může být i na otrlého diváka místy příliš velké sousto. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Neustálé lhaní a faleš mi zpočátku silně lezly na nervy. 1) Jak takhle mohou lidé žít? Podraz střídá podraz a všichni se u toho příjemně usmívají._____ 2) Postupně vynikne jakýsi až britský gervaisovský ironický pohled na věc, který spolu se zajímavými dialogy poskytuje zajímavý zážitek._____ 3) První řada má stylové zakončení a lze se nadíti toho, že další řada úspěšně naváže._____ 4) Přihoďme 40letého přitažlivého Jeremy Stronga (syn Kendall, chce převzít firmu) a 36letého rovněž přitažlivého Kierana Culkina (mladší syn Roman, princátko) a úspěch je nasnadě._____ 5) 11.11.2019 - Druhá řada je trochu lepší, než první, možná proto, že se už v tom množství postav orientuji. Třetí řada je už ohlášena. Tak si počkáme._____ 6) 21.1.2022 - dočkal jsem se. Třetí řada je, řekl bych, stále stejnější. Stále stejné týpky, stále stejné zápletky, které mě stále baví._____ 7) Shodou okolností jsem sledoval dílo společně se seriálem Panství Downton. Neskutečně bizarně působil rozdíl mezi uhlazenou angličtinou vyšších vrstev v Downtonu a vulgární moderní angličtinou současných amerických "vyšších" vrstev._____ 8) Těším se na čtvrtou řadu. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Každej to hypeuje a označuje Boj o moc za nejlepší seriál současnosti. Já ne. Trvalo mi celé tři série, než jsem se k němu konečně propracoval a vlastně mi to vůbec nevadí. Nejsem ovšem zklamán, vlastně jsem dostal to, co jsem očekával, jsem tedy v zásadě spokojen, ale pohlcen jsem fakt nebyl. Sledovat to špičkové a jedinečně herectví všech zúčastněných je fakt zážitek, na který se nezapomíná. Scénář také tvoří mistři svého řemesla, z úst postav už vypadl nejeden špičkový dialog či moudro. Je to dobré a propracované, seriálu jen chvíli trvá, než nabere správný směr a dech, víceméně celou první sérii. Proto nevdávejte, stojí to za to! 8/10. ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele

Jeden starý bohatý patriarcha a jeho čtyři děti, které se ho všechny bojí. Jedna velká firma – Waystar Royco – a starosti o její prosperitu… Rodinné rozmíšky, naschvály a podrazy na vlastní příbuzné, péče o firmu a snaha mít nad ní rozhodující vliv. Jednou se daří otci, jindy synovi, jindy dceři a tak pořád dokola. Po nějaké době se děj stává repetitivním a únavným. Vyjádřením na Tv Zone, že se jedná o geniální seriál, nevěřte. Nezakládají se totiž na pravdě. 2*. ()

Galerie (547)

Zajímavosti (8)

  • Režisér Adam McKay úspešne presadzoval natáčanie seriálu na 35 mm film namiesto digitálneho materiálu, aby ságe o starých peniazoch dodal klasickejší vzhľad. (belinko)
  • Sídlo Waystar Royco je umístěné v One World Trade Center. (alook)

Související novinky

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (více)

Reklama

Reklama