Všechno nejhorší 2

• USA Happy Death Day 2U (více)

Vysokoškolačka Tree bývala strašná mrcha, dokud ji osud nepotrestal tím, že ji nutil opakovaně prožívat ten samý den, na jehož konci ji brutálně zabil magor v masce maskota její univerzity. Každodenní krveprolití skončilo až ve chvíli, kdy Tree odhalila identitu pachatele (spolubydlící Lori, která ji už nedokázala vystát) a poslala ho na věčnost. Mezitím se z mrchy stala přátelská bytost věrně milující spolužáka Cartera, jenž jí v boji proti zabijácké časové smyčce pomáhal. Žili by spolu patrně šťastně až do smrti, kdyby nedošlo k sérii řady nešťastných příhod, končících tím, že se Tree znovu probudí v den svých narozenin, pár šťastných prožitých týdnů se rozpustilo jako pára nad hrncem a jedinou jistotou, kterou Tree má, je smrt, jež na ni večer čeká. Nabízí se prosté řešení – skočit za Lori, vyškrtnout ji ze života a vrátit ten svůj do normálu. Když však Tree Lori najde, je její spolubydlící mrtvá. Cosi se změnilo… Ve snaze vrátit vše do normálu přijde Tree záhy na to, že existují i horší věci než každodenní umírání. (Cinemart)

Arsenal83

Jednotka bola dosť dobrá, dvojka udržala úroveň, trošku síce pokulháva, ale dám jej aspoň priemer, lebo z toho, čo som videl za posledné 3 dni sa mi zapálil očný nerv. Jessica Rothe síce stále vyzerá ako vystrašený pes a z diaľky ako Mischa Barton, ale ono to vôbec nevadí, ten Japonec bol vystrašenejší. ()

lamps

Landon překvapil a jde na to chytře. V jedničce nastavil neokoukané schéma a sázel na funkčnost detektivní linie a utajování vrahovy identity, která byla pro vyřešení dějové spirály klíčová. V pokračování se pokouší zpětně vysvětlit, jak samotná časová smyčka vlastně vznikla, cíle postav jsou tentokrát dopředu odhaleny a divák nemá být napínán hledáním „neznámé“ (v matematickém smyslu) společně s postavami, nýbrž skrze posílený princip deadlinů a tak trochu i efekt motýlích křídel. A minimálně v prvních dvou třetinách se to daří skvěle, děj se vyvíjí nepředvídatelně a zábavně, objevování nových odlišností totožného dne nabízí vděčné vedení pozornosti a titulní dilema, které před srdnatě umírající Tree vyvstává, tvoří dostatečně nosný prvek k prohlubování jejího vztahu s Carterem a k přemýšlení nad celou zápletkou v širších souvislostech, než by bylo potřeba. Na žádný slasher už se sice moc nehraje a tahle v prvním díle ještě dominantní linie tu plní dost podružnou roli, ale i tak mě nastavený vypravěčský mód hodně bavil a o to víc mě rozladila závěrečná půlhodina, kde se nevyhnutelné vyřešení oddaluje už vyloženě z povinnosti a většina scén s děkanem je úděsně trapnou a lacinou taškařicí. Kdyby se to celé ještě o 10 minut zkrátilo a dění ve finiši nabralo na přímočarosti, byl bych navzdory všem logickým pochybnostem skoro až nadšený – takhle se to sotva dokulhá k 70% s povinným odkazem na opět bezchybnou Jessicu Rothe, která by mohla z fleku hrát jak ženského Posledního skauta, tak i místo Kate Winslet v Titanicu. S tou ženskou okamžitě do velkofilmů! ()

D.Moore

První díl byl pro mě spíše sexy černá komedie než horor či slasher, a tak jsem rád, že Christopher Landon v pokračování posílil právě tuhle notu, protože zábava je to, oč jde především. Jiný film by snad budoval zápletku s časovými smyčkami a paradoxy proto, aby diváka ohromil, jenže Všechno nejhorší 2 si tím vším "jen" připravuje půdu k tomu, aby mohlo bavit, bavit a bavit, což se mu daří. Jessica Rothe je přímo fantastická, ať má zrovna vztek, páchá sebevraždy nebo se shledává a loučí s matkou, a ani ostatní postavy nevyšly naprázdno, ba co víc, i ta nová parta má v tom celém jasné a odůvodnitelné místo. Epilog jako by naznačoval možnost třetího dílu, ale zároveň ho můžeme brát i jako vtip na závěr. Já bych třetí díl rád. ()

Praxis

První díl měl hororovou komediální náladu. Ten druhý do toho začne míchat scifi a je to, jak to už tak bývá, o něco slabší. Konečně se ale dozvíte, proč se to naší hrdince z prvního dílu stávalo, že se sekla v tisíckrát omletým nápadu časové smyčky. Naštěstí jsem se i tentokrát výtečně bavil a přistoupil jsem na tuto trhlou scifárnu. 60% ()

filmfanouch

První Všechno nejhorší bylo neskutečný hit (při rozpočtu 4, 8 mega film v kinech dohromady nastřádal 125, 5 mega!) takže dává smysl, že si v Blumhouse řekli, že to zkusí s dvojkou. Příběh o dívce, která je každý den zavražděna a následně se probouží na začátku téhož dne kdy má být zabita a snaží se nejen přežít ale odhalit vraha byla fajn žánrová jednohubka, která si ze sebe dokázala dělat srandu a i když celá ta základní boží myšlenka jela na 50 procent a hlavní hrdinka byla prkenně na zabití, ve finále to byl pravděpodobně jeden z nejlepších slasherů posledních let. Je to do jisté míry způsobeno faktem, že je většina slasherů sračkami a ten žánr v posledních letech hodně zchudl, i tak je to ale pravda. Všechno nejhorší 2 ale není klasickým pokračováním a snaží se jít vlastním směrem. A je to dobře... Zatím co v prvním díle je Tree otravná a jen každý den umírá, aby se znova probudila na začátku dne a odhalila pravda, zde je Tree mnohem zajímavější postavou a stane se to, že díky hrátkám s dimenzionálním zařízením Sissy se Tree dostane do alternativní reality. Základní motiv záhadného vraha a restart dne po smrti zůstává, rozhodně se však nejedná o doslovnou kopírku jedničky.... Christopher Landon už režíroval a psal scénář k jedničce, takže Všechno nejhorší 2 zůstává hlavním tvůrčím týmem stejné. A právě u Landona se musí pochválit fakt, že se pokouší na to jít trochu jiným směrem. Kromě Slasherové teen komedie tu občas máme prvky i sci-fi, rodinného dramatu nebo romantického dramatu. Stejně jako v případě jedničky chybí brutální vraždění nebo atmosferická atmosféra a jedná se o horror přímo pro mladistvé. Tedy mladistvé, které už znají takové V zajetí démonů ale na Halloween, Uteč nebo Vymítače ďábla stále nemají odvahu. Kdokoliv bude mít ze Všechno nejhorší 2 nahnáno, musí být 12-letý fanoušek Eda Sheerana, nikdo jiný se prostě a jednoduše bát nemůže! Stejně jako u jedničky to celé kazí fakt, že má sice Landon jako scénárista dobré nápady, režijně to ale je celkem slabota. Taková sekvence o tom jak Tree uvažuje jak se co nejefektivněji zabít nebo diskuze s matkou, která na rozdíl od reálného světa v alternativní dimenzi žije jsou natočeni zajímavě, ale člověk si řekne, že to prostě mohlo být lepší. Efektivnější. Kreativnější. A to prostě chybí! Opět se to naštěstí nebere příliš vážně a dialogy nebo několika sekvencemi je to spíš nástřel na slušnou horrovou parodii, strkající do kapsy humor z posledních Scary Movie. Jessica Rothe je výrazně sympatičtější než v prvním díle, jinak jsou ale postavy z předchozího dílu vykresleni celkem méně zajímavěji a ani nové postavy nějak výrazně nezaujmou.A je to škoda. Ani druhý pokus o horrovou variaci na Na Hromnice o den více nevytvořil novou horrovou klasiku, kterou by si člověk chtěl co nejrychleji dát znova a doporučovat jí všude po známých. Jestli Landon u Všechno nejhorší 3 opět napíše zajímavý scénář a trošku výrazně zlepší i svojí režii, mohl by dorazit trošku lepší film. Všechno nejhorší 2 je možná ve finále slabší než jednička, musí se ale dodat, že jenom o kousek a minimálně za koule zkusit to jinak si to respekt zaslouží. Blumhouse ale tentokrát žádnou výrazně kvalitní věc ze své stáje nevyprodukoval.... () (méně) (více)

• V závěrečných titulcích je mezititulková filmová scéna. (Rominator)