Reklama

Reklama

The Fanatic

Trailer 1

Moose (John Travolta) je vášnivý filmový fanúšik, ktorý je posadnutý svojím obľúbeným akčným hrdinom, Hunterom Dunbarom (Devon Sawa). Keď má konečne príležitosť sa s Hunterom stretnúť na autogramiáde, je vykázaný jeho spolupracovníkmi a o svoju šancu prichádza. Preto vyhľadá pomoc jeho priateľky Leah (Ana Golja), skúsenej paparazzi, ktorá vie, ako nájsť dom, v ktorom jeho obľúbená celebrita žije. Moose sa rozhodne Huntera tajne sledovať a konečne sa dočká aj osobného stretnutia, ktoré si podľa svojho názoru zaslúžil. Spočiatku je úplne neškodný, lenže časom jeho posadnutosť začne silnieť. Moose sa k domu opakovane vracia, návštevy naberajú na intenzite a herec Hunter Dunbar sa ocitá v skutočnom nebezpečenstve. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (44)

HellFire 

všechny recenze uživatele

Námět zajímavý, provedení veskrze pochybné. Nepochopil jsem, proč musel být Travolta retardovaný. Oscar bait? V tomto podání ani omylem. Film je koncipován jako thriller, ale Travoltův výkon nutí k neustálým posměškům. Celkový tón je tedy velmi rozporuplný. Přesto jsem se při sledování nenudil, jen jsem se častokrát pozastavoval nad podivnými volbami. V jedné scéně se např. zahradník vymluví, že musí jít domů, protože prší a on nemůže dělat svou práci. O 20 sekund později ale svítí slunce a v záběru na dopis ležící na zemi je jasné, že déšť se nekonal, protože obálka je dokonale suchá. Celá scéna byla pouhá výmluva pro to, aby mohl zahradník odejít a nechat doma o samotě uklízečku, kterou Travolta nechtěně zabije a nechá ji ležet venku na zahradě, aniž by si jí dalších pár dnů všiml zahradník. Asi byl víkend :). ()

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Největším problémem filmu je fakt, že ho napsal a režíroval Fred Durst. Ten člověk je rok od roku víc a víc mimo a vrcholem jeho demence je scéna, ve které Devon Sawa pouští v autě nějaký sranec od Limp Bizkit a hrozně to hypuje. Takový Rob Zombie na rozdíl od Dursta tvoří kvalitní muziku a nedokážu si představit, že by do nějakého svého filmu vložil takto debilní scénu – holt není žádný egomaniak. Ke všemu ještě točí nesrovnatelně kvalitnější filmy. Fred Durst tvoří sračkoidní muziku a nyní i sračkoidní filmy. Už jsem si ani nemyslel, že někdy něco natočí, ale po mnoha letech se přece jen k tvorbě filmů vrátil a všem spadly čelisti. Jeho debut The Education of Charlie Banks je přitom docela slušný film, ale hlavně asi proto, že tam se ujal pouze režie a nepsal scénář. Jakmile má něco pod svou kompletní tvůrčí kontrolou, tak je evidentně zle. Ono by se z toho námětu dalo něco vytřískat, ale to by se toho musel ujmout někdo, kdo má talent. Durst vytvořil absolutně nepřesvědčivou retardovanou postavičku, u které nevíte, zda ho vám má být líto, nebo zda ho máte nesnášet. Chvílemi to dokonce působí, jako by se Durst vysmíval duševně nemocným lidem. Po silně negativních ohlasech jsem to čekal ještě mnohem horší. Opravdu jde o špatný film, ale jeho sledování zas tak bolestné není. Rozhodně nečekejte, že se u toho budete po celou dobu lámat. Ke konci to trošku nabere na obrátkách, ale těch WTF momentů tu zas tolik není. Podívejte se na to pouze v případě, že toužíte vidět Johna Travoltu v roli retardovaného filmového fanatika. Jinak ruce pryč! ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Devon Sawa dvě dekády unikal nezvratnému osudu, aby na něj kmotříčka nakonec poslala posedlého auťáka Travoltu. Ten má svým jednáním, držením těla i dress codem školáka vzbuzovat lítost, ale nejde to, i kdybyste proti němu postavili Troye McClurea. Johnny s tou bundesligou na hlavě až příliš tlačí na pilu, na poli psychologického dramatu je to jalové a pointless. Durstovi jde podstatně líp, když v červené kšiltovce jede to svý: „Hot mommas, pimp daddies, and the people rolling up in caddies..“ ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Fanatic" je pre mňa nakoniec užasnou thrillerovou komédiou. Nemôžem povedať,že v nej všetko funguje, no to čo si po dopozeraní zapamätáte navždy je vynikajúci John Travolta, ktorý sa do tejto role tak zažral, až vytvoril skutočne úžasnú ukážku toho ako vyzerá solídny psychopat. Prejde snáď všetkými fázami svojej mánie. Od obrovského fanúšika, k neskutočnému hejterovi až k človeku, ktorý sa už nebráni absolútne ničomu a dokonca to považuje za celkom solídnu zábavu. V závere sú vďaka tomu úžasné momentky, ktoré nechcem spoilovať. Fred Durst pre mňa nie je zrovna najtalentovanejším režisérom a niekedy to ukazujú aj klipy jeho kapely Limp Bizkit, no musím uznať, že tu sa snažil, aby to nejako fungovalo. Pre mňa je to vtipné zo správnych dôvodov, no rovnako to miestami vie byť aj celkom desivé. Pretože nikdy neviete, čo vlastne Moose urobí. Môže to byť v praxi čokoľvek. Záver je pre mňa trošku pritiahnutý za vlasy, lebo to ako vlastne Hunter dopadne mi príde niečo ako z nevydarenej drámy. Pôsobí to skôr ako keby si tvorcovia spomenuli, že na niečo zabudli, keď bol film dotočený a rozhodli sa to nejakým spôsobom zakomponovať do toho, aby sme si nemysleli, že to ostalo nedoriešené. Nebudem vysvetľovať o čo ide, no keď film uvidíte pochopíte. Okrem toho by som ešte povedal, že väčšina scénok, kde nie sú Moose s Hunterom spolu sú postupne už trošku nudné. Vidíme ako sa rozpadá jeho svet a ako reaguje na svojich priateľov (strašne sa mi páči ako sa skončí jeho najlepšie priateľstvo ... a koľko energie do tej scénky Travolta dá) fungujú skôr, že čakám kedy sa vrátime k jeho stalkerstvu. Vo výsledku tak nakoniec som niekde medzi. Hodnotenie: C+ ()

Eldrick 

všechny recenze uživatele

Totální bizár. John Travolta je v největších sračkách svý kariéry od dob KDOPAK TO MLUVÍ. Pokud chcete vidět fakt hodně špatný film, Fred Durst je nezpochybnitelnou zárukou. A nezáleží na tom, že za kamerou stojí Conrad W. Hall. Sračka na papíře od sračkáře na režisérský stoličce. Proti tomuhle exkrementu je FANATIK od Scotta se Snipesem a De Nirem Tarkovskij. Klipy Limp Bizkit Fredovi šly, nebylo to žádný umění, ale čirá, často improvizovaná zábava. Bohužel tady se snaží o vážnou strunu se scénářem, který působí jak first draft bez dalšího pitchování. Není tedy divu, že z toho vznikla taková kolosální píčovina. Za všechny recenze doporučuju tuhle, s kterou se naprosto ztotožňuju: https://www.youtube.com/watch?v=a-uiI_hCoOE ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Režisér Durst měl sám problémy s neodbytným fanouškem a podle toho vznikl scénář. (Fenk)
  • V aplikaci Star Map, kterou Moose použil, aby našel dům Huntera Dunbara, můžeme vidět jména jako Tyler Durden (odkaz na film Klub rváčů, 1996) nebo Jack Torrance (Osvícení, 1980). (MeanWhile)
  • Ve scéně, kdy jede Dunbar (Devon Sawa) se svým synem autem, hraje z rádia písnička od skupiny Limp Bizkit. Jejím frontmanem je Fred Durst, jenž je zároveň režisér filmu. (MeanWhile)

Související novinky

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Reklama

Reklama